دروس تخصصی کنکور انسانی در آکادمی سیمیا

دروس تخصصی کنکور انسانی 1403

محتوای جدول

رشته انسانی بعد از تجربی بیشترین متقاضی را به جهت شرکت در کنکور دارد. از طرفی با تغییرات جدیدی که برای کنکور سراسری توسط سازمان سنجش تصویب گردید، دروس عمومی از کنکور سراسری از جمله کنکور انسانی حذف شد و داوطلبان این رشته، برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز به مطالعه دروس تخصصی کنکور انسانی دارند.

دروس تخصصی کنکور انسانی به ۹ درس می‌رسد. در این زمینه بیشترین تعداد درس تخصصی در میان سه گروه اصلی ریاضی، تجربی و انسانی دارد. به همین جهت اطلاع از دروس تخصصی انسانی از اصولی‌ترین بخش‌های کنکور محسوب می‌شود.

دروس تخصصی کنکور انسانی به همراه ضریب :

دروس تخصصی کنکور انسانی به همراه ضریب

کسانی که داوطلب کنکور انسانی می‌باشند، توجه داشته‌باشند که هر درسی ضریب مشخص خود را دارد. چرا که یکی از پراهمیت‌ترین موضوعاتی که در کنکور انسانی می‌توان به آن اشاره کرد، تاثیر ضریب هر درس است.

هر چقدر که ضریب یک درس بیشتر باشد تاثیر آن نیز در نتیجه و رتبه آزمون زیادتر است. از جمله مصوباتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در برگزاری کنکور سراسری اعلام نموده، می‌توان به تغییرات ضرایب دروس و حذف درس‌های عمومی اشاره کرد. برای تسلط بهتر و بیشتر بر کنکور، بهتر است ابتدا با دروس ارائه شده رشته انسانی آشنا شویم.

بیشتر بدانید: تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور

درس های تخصصی رشته انسانی به شرح زیر می‌باشند:

نام درس ضریب

ریاضی ۶

اقتصاد ۲

زبان و ادبیات فارسی ۸

زبان عربی ۵

تاریخ و جغرافیا ۵

بودجه بندی دروس تخصصی رشته انسانی :

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور انسانی

رشته انسانی از دروس مختلفی تشکیل شده‌است. تاکنون در هیچ کنکور بودجه بندی از قبل اعلام نمی‌شود ولی طبق کنکورهای سال پیش می‌توان به یک نتیجه گیری مناسبی دست یافت.

از این رو اطلاعات از این دسته کمک شایانی برای موفقیت شما در کنکور می‌کند. چرا که با مطالعه این بخش‌ها به درصد مناسبی می‌رسید و احتمال قبولی شما افزایش پیدا می‌کند. بودجه بندی دروس تخصصی کنکور انسانی به شرح زیر می‌باشند.

ریاضی درصد آورترین درس :

یکی از دروس تخصصی انسانی ، درس ریاضی می‌باشد. بسیاری از داوطلبان این رشته از این درس فراری هستند. در نتیجه این بهترین فرصتی می‌باشد که فرد بتواند به رتبه ایده‌آل خود برسد. در سال‌های گذشته سوالی‌هایی که از این درس طرح می‌شود، روند تکراری را به جهت بودجه بندی دارد. از همین رو بودجه بندی درس ریاضی عبارتند از:

نام درس عنوان تعداد سوال

ریاضی دهم عبارت‌های جبری ۱

عبارت‌های گویا ۱

معادله درجه دوم (معادله و مسائل توصیفی) ۱

معادله درجه دوم (معادلات شامل عبارات گویا) ۱

تابع (نمودار تابع درجه ۲) ۱

کار با داده‌های آماری (معیارهای پراکندگی) ۱

نمایش داده‌ها (نمودارهای یک متغیره) ۲

ریاضی یازدهم آشنایی با منطق و استدلال ریاضی (گزاره‌ها) ۱

تابع (اعمال بر روی تابع) ۱

آمار (شاخص‌های آماری) ۱

آمار (سری‌های زمانی) ۱

ریاضی دوازدهم آمار احتمال (شمارش) ۱

احتمال ۲

الگوهای خطی (دنباله حسابی) ۱

الگوهای خطی (مدل سازی و دنباله) ۱

الگوهای غیر خطی (دنباله هندسی) ۱

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

اقتصاد مهم‌ترین درس انسانی :

دروس تخصصی رشته انسانی

اقتصاد یکی از دروس تخصصی کنکور انسانی است که در کل جهان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. با تسلط کامل به این درس شما علاوه بر موفقیت در کنکور قادر به حل مسائل دیگر زندگی خود خواهید بود. اقتصاد درس ساده و در عین حال جذابی است که مطالعه آن توجه بیشتر افراد را به خود جلب می‌کند. بودجه بندی این درس به شرح زیر می‌باشد.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

نام درس عنوان تعداد سوال :

اقتصاد تولید ۲

بازار ۲

آشنایی با شاخص اقتصادی ۵

پول و بانک ۲

فقر و توزیع درآمد ۱

اقتصاد بین الملل ۲

اقتصاد ایران ۱

ادبیات شیرین‌ترین درس انسانی :

خواندن شعر یکی از کارهایی است که به روح هر فردی آرامش می‌دهد. از این رو یکی از شیرین‌ترین درسای تخصصی رشته انسانی را درس پرمفهوم ادبیات می‌توان دانست. توجه داشته‌باشید که این درس ضریب هشت را در کنکور دارد. در نتیجه مطالعه مفهومی، تکرار و تمرین به شما کمک می‌کند تا درصد مناسبی را از این درس به دست آورید. بودجه بندی ادبیات عبارتند از:

نام درس عنوان تعداد سوال

ادبیات تخصصی تاریخ ادبیات و سبک شناسی ۹

عروض ۶

قافیه ۲

ترکیبی عروض و قافیه ۱

آرایه ادبی ۷

قرابت معنایی ۵

عربی بی‌نظیرترین درس انسانی

درس تخصصی انسانی

عربی درسی است که در عین سادگی ضریب بالایی را در بین دروس تخصصی کنکور انسانی از آن خود کرده‌است. در نتیجه افرادی که داوطلب رشته انسانی هستند همواره در تلاش تقویت این درس می‌باشند. در صورتی که در این درس مهارت کافی را داشته‌باشید، می‌توانید دبیری عربی را نیز در برنامه‌های قرار دهید. بودجه بندی عربی شامل موارد زیر است.

نام درس عنوان تعداد سوال :

عربی ترجمه ۸

ضبط حرکات ۱

قواعد ۷

مفهوم ۱

تحلیل صرفی ۳

تاریخ به یادماندنی‌ترین درس انسانی :

برخی از افرد به درس تاریخ اهمیتی نمی‌دهند. با این حال این نکته را بدانید که تاریخ علاوه بر این که جزو دروس تخصصی کنکور انسانی است، در سرنوشت رتبه کنکور شما نیز تاثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید با تاریخ و تمدن کشور خود و دیگر کشورها آشنا شوید. چرا که بر هر فردی واجب است تا اطلاعات کافی را در مورد سرزمین خود بداند. بودجه بندی دروس انسانی به یادماندنی تاریخ عبارتند از:

نام درس عنوان تعداد سوال :

تاریخ دهم درس دوم ۱

درس سوم ۱

درس هشتم ۱

درس چهاردهم ۱

درس شانزدهم ۱

تاریخ یازدهم درس دوم ۱

درس هفتم ۱

درس دهم ۱

درس سیزدهم ۱

درس پانزدهم ۱

کلام آخر

دروس تخصصی کنکور انسانی

در این مقاله به بررسی موضوع دروس تخصصی کنکور انسانی پرداخته شد. بحث کنکور بسیار مهم و تاثیرگذار در سرنوشت هر شخصی است و فرد باید تمام سعی و تلاش خود را به جهت رسیدن به هدف خود انجام دهد.

از طرفی این نکته را نیز بدانید که افراد سودجوی بسیاری هستند که به بهانه ارائه خدمات مناسب در حوزه کنکور قصد فریب شما را دارند. در نتیجه با تمام آگاهی خود منابع و مشاور خود را انتخاب کنید، تا موفقیت در کنکور را کسب نمایید. توجه داشته‌باشید که در کنکور هیچ زمانی نباید هدر برود.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع دروس کنکور انسانی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور انسانی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط