بورسیه دبیرستان انگلستان در اکادمی سیمیا

بهترین فرصت برای تحصیل در سطح بین‌المللی

محتوای جدول

آیا تا به حال به تحصیل فرزند خود در خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ این روزها که تب مهاجرت داغ است، اکثر افراد مهاجرت تحصیلی را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم علاقه دارید که فرزندتان را به خارج از کشور برای زندگی بفرستید، بهتر است که این کار را از سنین پاین آغاز کنید.

دبیرستان‌های زیادی برای نوجوانان در انگلیس وجود دارند که می‌توانید از بین گزینه‌هایی که دانش آموزان بین المللی را ثبت نام می‌کنند، بهترین را انتخاب کنید. با توجه به هزینه بالای این مدارس، بورسیه دبیرستان انگلیس می‌تواند کمک زیادی به شما کند. به همین دلیل، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذاریم.

نظام آموزشی در دبیرستان‌های انگلستان چگونه است؟

بورسیه دبیرستان انگلستان

مانند بسیاری از کشورها در انگلستان نظام تحصیلی چهار پایه ای وجود دارد که شامل آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، تحصیلات تکمیلی و تحصیلات عالی می‌شوند. طبق قانون این کشور، همه کودکان باید از پنج تا 16 سالگی تحت آموزش در این مقاطع قرار بگیرند.

تحصیلات متوسطه که به آن کالج نیز گفته می‌شود، چیزی در حدود هفت سال طول می‌کشد و در آن دانش آموزان موظف هستند که مباحثی مانند علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و زبان را فرا بگیرند.

برای انعطاف پذیر کردن سیستم آموزشی، در هر پایه تعدادی از موضوعات اختیاری مانند زبان لاتین، هنر، موسیقی و علوم ورزشی را قرار می‌دهند تا دانش آموزان به اختیار خود چند موضوع را انتخاب کنند. در پایه نهم دانش آموزان به مقطع بالاتر می‌روند و باید گواهی پایان دوره متوسطه به نام GCSE را دریافت کنند.

آزمونی برای این گواهی طراحی شده است که دانش آموزان باید مباحث علوم، تاریخ، ریاضی، زبان و جغرافی را به صورت اجباری مطالعه کنند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

چه دبیرستان‌هایی در انگلستان وجود دارد؟

اگر نسبت به بورسیه دبیرستان انگلستان مصمم هستید، باید بدانید که مدارس مختلفی در انگلستان وجود دارد که باید بر اساس سیستم آن‌ها نسبت به دریافت بورسیه اقدام کنید. این مدارس به شرح زیر هستند:

مدرسه اجتماعی
این نوع مدرسه به وسیله مقامات محلی اداره می‌شود و تحت نظر هیچ سازمان یا موسسه ای نیست. همه کودکان می‌توانند به صورت رایگان در این مدارس تحصیل کنند و هیچ محدودیتی برای آنان وجود ندارد.

برنامه ملی در این مدارس اجرا می‌شود و هر چند وقت یکبار بازرسان آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. توانایی و سطح درسی در پذیرش این مدارس موردنظر قرار نمی‌گیرد. این مدارس جز مراکز دولتی به حساب می‌آیند.

مدرسه دولتی
محبوب‌ترین مدارس در انگلیس، مدارس دولتی هستند که 97 درصد از دانش آموزان در آن‌ها ثبت نام می‌کنند. در مورد شهریه باید گفت که لزومی به پرداخت هیچ شهریه ای وجود ندارد، زیرا تمامی هزینه‌ها از طرف دولت تامین می‌شوند.

شرایط این مدارس با توجه به منابع آموزشی و نوع آموزش ممکن است تفاوت داشته باشند. مدارس استثنایی مانند مدارس مخصوص کودکان سندرم داون نیز از نوع مدارس دولتی هستند.

مدرسه خصوصی
در مقابل مدارس دولتی مدارس خصوصی وجود دارند که بودجه آن‌ها به صورت خصوصی تامین می‌شود و دولت هیچگونه دخالتی در آنان ندارد. برای ثبت نام در آن‌ها باید شهریه ای را به صورت سالانه بپردازید. همچنین سیستم آموزشی که در این مدارس پیاده سازی می‌شود کاملا متفاوت‌تر از مدارس دولتی خواهند بود.

این مدارس مانند سایر مدارس مورد بازرسی قرار می‌گیرند، اما ممکن است نحوه بازرسی آنان متفاوت باشد. بیشتر بازرسان از سازمان OFSTED هستند، اما برخی دیگر توسط سرویس بازرسی مدارس مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کالج‌های فناوری شهری
دانش آموزان هشت تا یازده ساله می‌توانند در این کالج‌ها ثبت نام کنند و گواهینامه‌های زیادی به همراه GSCE به دانش آموزان خود ارائه می‌کنند. پذیرش در این نوع کالج‌ها بر اساس یک سیستم حاکمه انجام می‌شود و نمی‌توانید به تنهایی ثبت نام را به اتمام برسانید.

مدارس خاص
این مدارس برای دانش آموزانی که به برنامه‌های آموزشی خاص نیاز دارند تاسیس شده اند و امکاناتی را برای آنان فراهم می‌کنند که در هیچ مدرسه عادی وجود ندارد. دانش آموزان می‌توانند در این موسسات یادگیری بهتری داشته باشند و بیشتر بر دروس علوم انسانی، زبان و هنر تمرکز خواهند کرد.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

شرایط تحصیل و دریافت بورسیه دانش آموزان بین المللی در دبیرستان انگلستان

بورسیه دبیرستان انگلستان

دانش آموزان بین المللی می‌توانند به راحتی در بیشتر مدارس خصوصی ثبت نام کنند و به تحصیل بپردازند، اما از آن جایی که شهریه آن‌ها بسیار زیاد است، خیلی از افراد توانایی انجام این کار را ندارند. پس ترجیح می‌دهند که از بورسیه دبیرستان انگلستان استفاده کنند. دریافت بورسیه نیازمند داشتن شرایط خاصی است که عبارتند از:

• نداشتن سابقه ریجکتی ویزا
• رعایت شرایط سنی مدنظر
• تسلط به زبان انگلیسی
• مدرک نداشتن اقامت در اروپا
• داشتن مدرک GCSE در صورت درخواست بورسیه مدارس سطح A
• گواهی تمکن مالی
• ریز نمرات پایه قبلی

از بهترین و مشهورترین بورسیه‌ها می‌توان به وست مینستر، هارو، کالج ایتون، WWDC و کرست اشاره کرد:

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

بورسیه مدارس خصوصی چیست؟

بورسیه مدارس خصوصی چیست؟

این نوع مدارس بورسیه ای را در نظر گرفته اند که مخصوص کودکان بااستعداد از خانواده‌های کم توان است. نیازی به ممتاز بودن در زمینه خاصی نیست، فقط دانش آموز باید بتواند در مصاحبه ای که مدرسه تعیین می‌کند، قبول شود.

این کمک هزینه معمولا صد در صد شهریه را پوشش می‌دهد. علاوه براین، گاهی اوقات بورسیه هزینه‌های زندگی هم به دانش آموز ارائه می‌شود. برای تشخیص این افراد سیستمی وجود دارد که همواره شرایط مالی خانواده را تحت بررسی قرار می‌دهد.

مراحل درخواست بورسیه دبیرستان انگلستان :

برای دریافت بورسیه دبیرستان انگلستان مراحلی را باید به ترتیب طی کنید که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

• در ابتدا باید مدرسه موردنظر خود را انتخاب کنید.

• فرم درخواست بورسیه را دانلود کرده و آن را پر کنید.

• باید در آزمون و مصاحبه ای که مدرسه تعیین کرده شرکت کنید.

• در صورت قبولی می‌توانید مدارکی که آماده کرده اید را ارائه دهید.

• در آخر، در مصاحبه نهایی شرکت کنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

اقدام برای بورسیه دبیرستان انگلستان به کمک آکادمی سیمیا :

تحصیل در مدارس انگلستان فرصت بسیار خوبی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد و آنان بعد از اتمام مدرسه می‌توانند در دانشگاه‌های انگلستان به تحصیل بپردازند.

بدین ترتیب از آموزش بسیار باکیفیت برخوردار شده که اعتبار زیادی هم در جهان دارد. برای دریافت بورسیه دبیرستان انگلستان می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

بورسیه دبیرستان انگلستان

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط