راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

تکنیک‌های حل سوالات دشوار کنکور تجربی

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با تمرکز بر سوالات دشوار کنکور تجربی، به شما به صورت رایگان مشاوره میدهد که چگونه با سوالات پیچیده و چالش‌برانگیز مواجهه کنید. با ارائه روش‌های تحلیل سوالات مشکل‌دار و استفاده از استراتژی‌های حل مسئله، ما شما را در انتخاب راه‌حل مناسب و دقیق برای سوالات دشوار همراهی می‌کنیم.

همانطور که می‌دانید، کنکور یک آزمون رقابتی است. به خصوص کنکور تجربی که تعداد بالایی شرکت‌کننده برای تعداد کمی ظرفیت با یکدیگر رقابت می‌کنند. از همین رو، حتی یک تست نیز می‌تواند در سرنوشت شرکت‌کنندگان تاثیر بالایی داشته باشد. به همین دلیل است که معمولا استادان و مشاوران کنکور، دانش‌آموزان را علاوه بر سخت‌کوشی، به دانستن تکنیک‌های حل سوالات دشوار کنکور پیشنهاد می‌کنند.

در واقع جدا از تسلط و سطح علمی مناسب، تفاوت یک دانش‌آموز معمولی و دانش‌آموز قوی، در دانستن نکاتی اینچنین است. از همین رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، به ارائه‌ی راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی بپردازیم و شما را با این تکنیک‌ها بیشتر آشنا کنیم تا در روز کنکور، بتوانید عملکرد بهتری را از خود ارائه دهید. با ما همراه باشید.

چند درصد سوالات کنکور دشوار هستند؟

در مورد جواب به این سوال که چند درصد سوالات کنکور دشوار هستند، نمی‌توان پاسخ دقیقی ارائه کرد. چرا که یک تست می‌تواند از نظر یک دانش‌آموز سخت و از نظر دانش‌آموزی دیگر بسیار آسان باشد. چیزی که می‌توان به طور قطعی راجع به آن نظر داد، این است که در سال‌های اخیر معمولا تست‌ها بسیار مفهومی مطرح شده‌اند.

همچنین تست‌های ترکیبی زیادی نیز به کنکور اضافه شده‌اند و شما باید برای پاسخ دادن به آن‌ها، بر روی حداقل دو فصل تسلط کافی داشته باشید و مفهوم آن‌ها را به خوبی درک کرده باشید. از همین رو حتی اگر طراح سوالات آسانی را نیز ارائه کرده باشد، به واسطه‌ی مفهومی و ترکیبی بودن سوالات، دانستن راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی می‌تواند بسیار برای شما مفید واقع شود.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

در ادامه، راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی :

راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی
روش‌های مرسوم حل سوالات دشوار کنکور تجربی :

همانطور که گفته شد، در کنکور تجربی به دلیل رقابت بسیار زیاد بین شرکت‌کنندگان، حتی یک تست نیز می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با استفاده از تکنیک‌های زیر، در کنار تسلط کافی بر روی مطالب، راحت‌تر و با سرعت بیشتری می‌توانید به تست‌های دشوار پاسخ دهید.

توجه داشته باشید که پیش‌نیاز استفاده از این تکنیک‌ها، تسلط کافی بر مطالب می‌باشد و به هیچ عنوان اگر که تسلط کافی نداشته باشید، با هیچگونه راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی نمی‌توانید به سوالات پاسخ دهید.

• حذف گزینه

یکی از مرسوم‌ترین تکنیک‌هایی که همواره توسط بسیاری از افراد در آزمون‌های تستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تکنیک حذف گزینه است. به طور کلی دو راه برای رسیدن به پاسخ یک سوال وجود دارد. یکی دانستن و به دست آوردن پاسخ صحیح هست و یکی، تشخیص پاسخ‌های نادرست. شما با تشخیص پاسخ‌های نادرست به راحتی می‌توانید گزینه‌ی صحیح را پیدا کنید.

• خط کشیدن زیر داده‌های مهم

• خط کشیدن زیر داده‌های مهم

یکی دیگر از تکنیک‌هایی که بسیار به کارتان خواهد آمد، خط کشیدن زیر داده‌های مهم سوال است. گاهی اوقات پیش می‌آید که سوال بسیار طولانی است و ذهن داوطلب را به هم می‌ریزد. سعی کنید تا در این موقعیت، خونسردی خود را حفظ کرده و با خط کشیدن زیر موارد مهم داخل سوال، آن را برای خود شفاف‌تر کنید. بسیاری از اوقات پیش می‌آید که پاسخ یک تست، در صورت آن نهفته است.

• به دنبال نکات کلیدی باشید

شاید این مورد را بتوان مهم‌ترین راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی دانست. بسیاری از طراحان علاقه دارند که صورت سوال را بسیار پیچیده مطرح کنند و با قرار دادن یک نکته‌ی کلیدی، دانش‌آموز بادقت و بی‌دقت را از هم تفکیک کنند.

از همین رو سعی کنید هنگامی که با یک سوال به ظاهر دشوار مواجه می‌شوید، به دنبال نکته‌ای کلیدی در آن بگردید چرا که احتمال دارد طراح با به ظاهر دشوار طرح کردن یک سوال، قصد داشته باشد تا شما را در دام آن گرفتار کرده و وقتتان را بگیرد. در صورتی که با دقت به نکته‌ای کوچک می‌توان پاسخ را به دست آورد.

• علامت‌گذاری سوالات

در نظر داشته باشید که احتمال دارد در انتهای آزمون، کمی وقت اضافه داشته باشید. سعی کنید تا در طول آزمون سوالات دشواری را که با آن‌ها مواجه می‌شوید و نمی‌توانید آن‌ها را حل کنید علامت‌گذاری کرده تا در انتهای کار و هنگامی که کمی وقت اضافه پیدا کرده‌اید، به سراغ آن‌ها بروید و بر روی آن‌ها متمرکز شوید.

سعی کنید در علامت‌گذاری‌های خود از درجه بندی استفاده کنید. برای مثال، دو درجه‌ی یک ستاره و دو ستاره را برای علامت‌گذاری در نظر بگیرید. بدین صورت که در وقت اضافی، ابتدا به سراغ سوالات یک ستاره و سپس به سراغ سوالات دو ستاره که دشواری بیشتری دارند بروید.

بیشتر بدانید : دروس کنکور تجربی

بیشتر بدانید : خلاصه نویسی دروس کنکور تجربی

• از برخی سوال‌های دشوار گذر کنید

• از برخی سوال‌های دشوار گذر کنید

جدا از این که ما در این مطلب قصد داریم تا با ارائه‌ی راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی شما را برای این آزمون آماده‌تر کنیم، باید در نظر داشته باشید که برخی سوالات نسبت به زمانی که باید برای حل کردن آن‌ها صرف کنید، ارزش پاسخ دادن ندارند. از همین رو سعی کنید در دام طراح گرفتار نشده و این سوالات را به سرعت تشخیص داده و از آن‌ها عبور کنید.

از تسلط یافتن غافل نشوید!

با این که نکاتی که به عنوان راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور مطرح شد می‌توانند بسیار کاربردی و مفید باشند، اما در نظر داشته باشید که اگر تسلط کافی را بر روی مطالب کسب نکنید، این نکات عملا برای شما مفید نخواهند بود.

کلید اصلی حل سوالات دشوار کنکور تسلط کافی و احاطه داشتن بر روی مطالب است. از آن جایی که طراحان در سال‌های اخیر به مطرح کردن سوالات مفهومی و ترکیبی علاقه‌ی زیادی نشان داده‌اند، بهتر است تا تمرکز اصلی خود را بر روی رسیدن به سطح علمی مناسب گذاشته و به این نکات اضافی، فقط به عنوان یک امتیاز مثبت نگاه کنید.

سخن آخر :

در این مطلب سعی کردیم تا با ارائه‌ی راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی و آشنا کردن شما با روش‌هایی کاربردی، گامی را برای رسیدنتان به نتیجه‌ی مورد نظر برداشته باشیم. امیدواریم مطالب مطرح شده، مفید واقع شده باشند.

در کلاس‌های پزشکی آکادمی سیمیا، دانش‌آموزان با یادگیری مفاهیم پایه و اصولی پزشکی، آمادگی لازم برای شرکت در کنکور پزشکی را کسب می‌کنند. با استفاده از متدهای آموزشی مدرن و نوین، این آموزشگاه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا درک عمیقی از مفاهیم پزشکی پایه داشته باشند و برای موفقیت در کنکور پزشکی آماده شوند.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط