هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران در آکادمی سیمیا

بررسی هزینه‌ها و مزایای شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور تجربی در تهران

محتوای جدول

قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا داروسازی در رشته‌ی تجربی مستلزم تلاش و پشتکار زیاد است. علاوه بر این ها عوامل دیگری می‌تواند در موفقیت و کسب رتبه‌ی برتر به داوطلبان و دانش آموزان کمک کند. شرکت در کلاس های کنکوری، به ویژه در کنکور تجربی که متقاضیان زیادی دارد، برای موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود.

قطعا درباره‌ی هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران سوالاتی در ذهن شما وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم به همین قضیه بپردازیم و ببینیم که هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران به چه صورت است و به چه عواملی بستگی دارد.

کلاس کنکور برویم یا خیر؟

در مرحله‌ی اول ابتدا باید ببینیم که آیا کلاس های کنکوری تاثیری در نتایج آزمون سراسری دارد یا خیر. اگر دارد به چه صورت و در جه شرایطی‌ست. در پاسخ به این سوال باید گفت که تصمیم گیری در این مورد کاملا بستگی به شرایط دانش آموز و داوطلب دارد.

برای مثال کسی که در مدارس تیزهوشان و یا مدارس نمونه، که جزو مدارس سطح بالا در تدریس و امتحانات به شمار می‌روند، تحصیل کرده است، نیاز چندانی به کلاس های کنکوری خارج از مدرسه ندارد، زیرا مطالب به اندازه کافی و در سطح بالا در مدرسه به آنها آموزش داده می‌شود. اما دانش آموزانی که مقطع دبیرستان خود را در مدارسی غیر از این ها گذرانده‌اند بهتر است از کلاس های کنکوری بهره بگیرند.

بیشتر بدانید: تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور

کلاس های کنکوری مدارس:

کلاس های کنکوری مدارس

به علت سود خوبی که در این کلاس ها وجود دارد، برخی سودجویان به برگزاری این کلاس ها با کیفیت پایین و هزینه های بالا روی آورده‌اند که این موارد در برخی مدارس نیز دیده می‌شود. والدین دانش آموزان به علت قیمت پایینی که این کلاس ها در مدارس دارند، اقدام به ثبت نام فرزندان خود در این کلاس ها می‌کنند، غافل از اینکه سطح و کیفیت آموزشی این کلاس ها پایین است و کمک چندانی به دانش آموزان نمی‌کند.

این کیفیت پایین به علت این است که اکثر مدارس، مربیان کلاس های کنکوری خود را از بین دبیران همان مدرسه انتخاب می‌کنند. این دبیران نیز از تجربه‌ی کافی در این زمینه برخوردار نیستند، پس بنابراین نتیجه‌ی خوبی حاصل نمی‌شود. همچنین با توجه به جمعیت بالای کلاس درس در مدارس، در کلاس های کنکوری نیز این جمعیت زیاد مانع از یادگیری صحیح و با کیفیت دانش آموزان می‌شود.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

کلاس های کنکوری تجربی :

با توجه به اعلام سازمان سنجش و اینکه هر ساله بر تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی افزوده می‌شود، رقابت ها در این رشته برای رتبه های عالی و رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی بسیار شدت گرفته است و در این رقابت حتی درست یا غلط زدن یک سوال هم در کنکور، تاثیر گذار خواهد بود.

پس بنابراین برای موفقیت در این آزمون، کلاس کنکوری بسیار واجب و تاثیر گذار است. از آنجایی که در رشته‌ی تجربی، درس های مفهومی بیشتر به چشم می‌خورد، یافتن یک دبیر کاربلد که تخصص آموزش او روی کنکور و روش های آن است و می‌تواند مطالب را در ذهن شما تثبیت کند کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران

هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران:

به جز کیفیت یک مجموعه آموزشی و دبیران آن مجموعه، بحث هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران نیز مسئله‌ی مهمی‌ست که مورد توجه اکثر خانواده قرار دارد. هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

• اساتید شناس و با تجربه
• مدیریت عالی آموزشگاه
• برنامه ریزی و مشاوره حرفه‌ای
• نظارت بر کار دانش آموزان و داوطلبان
• تعداد جلسات و ساعات جلسات
• محل برگزاری کلاس ها
• زمان ثبت نام در کلاس ها
• و…

با توجه به نکات گفته شده، هزینه کلاس های کنکوری کامل چیزی در حدود 20 الی 30 میلیون می‌شود. البته برخی مراکز آموزشی با توجه به نام برند و شهرتی که دارند ممکن است مبلغی فراتر از چیزی که در این جا گفته شد، دریافت کنند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

فعالیت هایی که حین کلاس های کنکوری باید انجام دهید

فعالیت هایی که حین کلاس های کنکوری باید انجام دهید

از بحث هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران که بگذریم، باید دید در کنار این کلاس ها چه فعالیت هایی باید صورت گیرد تا آموزش ها اثر بخش واقع شوند و هزینه‌ی صرف شده برای کلاس ها ارزش خود را حفظ کند.

در قدم اول نیاز است که مسائل تدریس شده در کلاس ها را به طور مستمر و مداوم، تمرین و تکرار کنید. در کلاس ها با دقت به آموزش ها گوش داده، آن ها را فرا گیرید و تمارین مربوط به هر مبحث را انجام دهید.

قدم بعدی، مطالعه دروس طبق زمانبندی اساتید است. باید بپذیرید که اساتید مراکز آموزشی چیزی فراتر از ما می‌دانند و همین مطلب کافی است تا به آنها اعتماد کنیم و برنامه‌ی خود را طبق زمانبندی آن ها پیش ببریم. بهتر است در این دوران از زمان خود به نحو احسن استفاده کنیم. این کار باعث می‌شود که ساعات مطالعه‌ی بیشتر و مفید تری را داشته باشیم و در آزمون سراسری به هدف خود نزدیک تر شویم.

چگونه هزینه کلاس های کنکور تجربی را کاهش دهیم؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بحث هزینه در کلاس های کنکور تجربی در تهران برایتان اهمیت دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم بی‌خیال کلاس های حضوری شوید. امروزه این امکان برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور فراهم است که با هزینه کمتر و صرف وقت کمتر در کلاس های آنلاین اساتید مورد نظر شرکت داشته باشند.

این کار می‌تواند هزینه‌ی شما را برای شرکت در کلاس های کنکور تجربی کاهش دهد. از طرفی استفاده از کلاس های مجازی برای داوطلبانی که به کلان شهر ها و استادان بزرگ دسترسی ندارند راه حل خوب و مطمئنی‌ست تا خود را به سطح دانش آموزان با امکانات بیشتر برسانند.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

سخن آخر

در طول دوره‌ای که برای آزمون سراسری خود را آماده می‌کنید، ممکن است متحمل هزینه های اضافی یا غیر اضافی شوید اما باید این را بدانید که این ها لازمه‌ی موفقیت در کنکور است.

مهم این است که با توجه به هزینه‌ای که در این زمینه می‌کنید، به همان مقدار نیز تلاش و پشتکار خود را افزایش داده تا بهترین نتیجه را در این آزمون کسب کنید. فراموش نکنید که تنها شرکت در کلاس های کنکوری شما را به موفقیت نمی‌رساند و این کلاس ها قرار نیست برای شما معجزه کند، بلکه این خود شما هستید که عامل موفقیت خود می‌شوید.

هزینه کلاس کنکور تجربی در تهران

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط