هزینه تحصیل در انگلیس در اکادمی سیمیا

راهنمایی برای برآورد هزینه‌های تحصیلی در انگلیس

محتوای جدول

این روزها بسیاری از افراد قصد دارند که فرزندان خود را برای تحصیل به کشورهای خارجی بفرستند. یکی از کشورهایی که مزایای خوبی ارائه می‌کند، انگلیس است.

این کشور یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را دارد، به همین دلیل رقابت برای گرفتن پذیرش در آن بالا است. از طرفی، دانشجویان زیادی تصمیم می‌گیرند که برای مهاجرت از طریق تحصیل اقدام کنند. پس دانستن میزان هزینه تحصیل در انگلیس بسیار واجب است. اگر شما هم در این باره سوال¬های زیادی دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را به طور کامل شرح دهیم.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

هزینه تحصیل در انگلیس :

افرادی که شهروند انگلیس به حساب می‌آیند، نیازی به پرداخت شهریه ندارند و تحصیل آنان به صورت رایگان محاسبه می‌شود، اما دانش آموزان بین الملل باید شهریه را به صورت سالیانه در هر پایه پرداخت کنند.

اگر قصد دارید فرزندتان را به مدارس ابتدایی بفرستید، باید شهریه ای معادل 10 هزار پوند پرداخت کنید که ممکن است بسته به مدرسه موردنظر متغیر نیز باشد. تحصیل در مقاطع دبیرستان معمولا قیمت بیشتری دارد و باید هزینه ای معادل 12 تا 25 هزار پوند پرداخت کنید.

مدارس دولتی در انگلیس بسیار پرطرفدار هستند و اکثر شهروندان آن‌ها را انتخاب می‌کنند. به همین دلیل، ظرفیت بیشتر آن‌ها تکمیل است و دانش‌آموزان بین المللی باید مدارس خصوصی را انتخاب کنند. هیچ مدرسه ای دانش آموزان زیر سن قانونی را به تنهایی نمی‌پذیرد و باید به همراه سرپرست خود در انگلیس بمانند.

میزان شهریه دانشگاه‌های انگلستان

هنگام در نظر گرفتن هزینه تحصیل در انگلیس، باید موارد مختلف را در نظر بگیرید. علاوه بر شهریه، دانشجویان بین المللی باید هزینه‌های زندگی، خوابگاه و سایر موارد را هم در نظر بگیرند. پس اگر برسیه ای نداشته باشید، هزینه تحصیل برای شما سنگین خواهد شد.

شهریه ای که موظف به پرداخت آن هستید، بسته به موسسه و رشته ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی به بورس‌های تحصیلی و فرصت‌های کمک مالی دسترسی دارند که به کاهش فشار مرتبط با هزینه تحصیل در بریتانیا کمک می‌کند.

اکثر دانشجویان در سال اول تحصیل خود در خوابگاه دانشگاه زندگی می‌کنند و در سال‌های بعدی به خانه شخصی خود نقل مکان خواهند کرد. بیشترین تفاوت هزینه‌ها در لندن و سایر شهرهای بریتانیا در اجاره خانه است.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

بررسی هزینه زندگی در هنگام تحصیل در انگلستان :

علاوه بر شهریه و محل اقامت، شما باید هزینه‌های زندگی و پرداخت قبض‌ها را هم در نظر بگیرید. به طورکلی، هزینه‌ها به طور تخمینی به شرح زیر خواهند بود:

• معمولا در هر ماه حدودا 30 پوند برای هزینه کتاب‌ها و سایر مواد درسی باید کنار بگذارید.
• رفتن به فروشگاه مواد غذایی به صورت هفتگی 30 پوند برای شما هزینه دارد و یک وعده غذایی در رستوران حدودا 20 پوند خواهد شد.
• قبض تلفن همراه شما اگر مصرف متوسطی داشته باشید، حداقل 1 پوند می‌شود.
• معمولا باشگاه تخفیف دانشجویی دارد، اما هزینه آن 40 پوند می‌شود.
• بسته به عاداتی که دارید، ممکن است 44 پوند در هر ماه برای خرید لباس خرج کنید.

استفاده از بورسیه، بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها :

استفاده از بورسیه، بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها

مدارس و دانشگاه‌ها در انگلستان دارای شهریه‌های مختلفی هستند. به عنوان مثال، رشته‌های علوم انسانی شهریه بسیار پایین‌تری نسبت به رشته‌های مهندسی دارند. قبل از اقدام برای اپلای، باید در مورد دانشگاه‌ها به خوبی تحقیق کنید.

معمولا هزینه‌ها برای دانشجویان بین المللی سنگین است، زیرا هم باید شهریه دانشگاه و هم هزینه‌های زندگی را بپردازند. خوشبختانه برای این دانشجویان بورسیه‌هایی در نظر گرفته شده است که بر اساس تلاش خود و رزومه‌ای که دارید می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید. در ادامه به چند برنامه بورسیه برتر اشاره می‌کنیم:

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

بورسیه تحصیلی chevening
برای دریافت این بورسیه باید دارای شرایطی که تعیین شده باشید. پس اتمام تحصیل و بورسیه، باید حداقل برای دو سال به کشور خود بازگردید. برای ارسال درخواست، باید مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده و درخواست تحصیل در مقاطع تکمیلی را داشته باشید.این موضوع معمولا معادل یک مدرک درجه دوم در انگلستان است، اما ممکن است بسته به دانشگاه انتخابی و رشته تحصیلی متفاوت باشد.

بورسیه‌های مشترک المنافع
این بورسیه‌ها توسط دولت بریتانیا تامین می‌شود و برای دانشجویانی است که در رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد یا دکتری قصد تحصیل را دارند. برای واجد شرایط بودن این بورسیه باید دارای شرایط زیر باشید:

• ازشما انتظار می‌رود که دارای مدرک لیسانس درجه یک یا دو باشید.
• شما باید شهروند یکی از کشورهای بورسیه مشترک المنافع باشید.
• شما باید استانداردهای زبان انگلیسی ه برای دریافت وزای دانشجویی لازم است را رعایت کنید. این استانداردها باید قبل از پایان مهلت درخواست اجرا شوند.
• در هگام درخواست بورسیه نباید در یک کشور توسعه یافته زندگی کنید.
• نباید قبلا در هیچ کشور توسعه یافته ای تحصیل کرده باشید.

چگونه می‌توان در انگلیس به تحصیل مشغول شد؟

چگونه می‌توان در انگلیس به تحصیل مشغول شد؟

در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از یکی از مدارس یا دانشگاه‌های انگلیس شدید، باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. شرایط دریافت ویزا بدین شکل است:

• در ابتدا باید تاییدیه پذیرش خود را داشته باشید. اگر 16 سال یا بالاتر دارید و قصد دارید تحصیلات عالی را در انگلستان دنبال کنید، باید برای ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) اقدام کنید.

• شما باید نشان دهید که هزینه و تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در انگلستان را دارید.

• در مرحله بعد، باید مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. برای به اثبات رساندن تسلط خود می‌توانید از آزمون‌های آیلتس و تافل استفاده کنید.

• برای دریافت ویزا نیاز به تکمیل فرم درخواست دارید که از طریق وبسایت رسمی دولت انگلستان قابل انجام است.

• باید اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس) را در یک مرکز درخواست ویزا ارائه دهید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

دریافت مشاوره مهاجرتی از آکادمی سیمیا :

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها به حساب می‌آید. شما می‌توانید پس از تحصیل به کشور بازگردید یا در همان کشور مقصد باقی بمانید. تحصیل در انگلیس گزینه ای است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند.

با توجه به مزایایی گه دارد، یک انتخاب ایده آل برای مهاجرت محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در انگلیس برای بسیاری از افرادی دغدغه محسوب می‌شود که در این مطلب به راهنمای دریافت بورسیه اشاره کردیم. اگر سوالات بیشتری در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.

هزینه تحصیل در انگلیس

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط