هزینه تحصیل در آمریکا در اکادمی سیمیا

راهنمایی برای برآورد هزینه‌های تحصیلی در آمریکا

محتوای جدول

تحصیل در آمریکا برای افرادی که قصد پیشرفت دارند، انتخابی بسیار ایده‌آل است. این کشور فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت افراد فراهم می‌کند تا بتوانند به شغل و درآمد ایده آل خود برسند.

دانشگاه‌های این کشور از رتبه علمی بالایی برخوردار هستند و در بیست رتبه برتر جهان قرار می‌گیرند، اما هزینة تحصیل در آمریکا ممکن است برای برخی افراد سنگین باشد و قبل از مهاجرت تصمیم داشته باشند که هزینه‌ها را محاسبه کنند. به همین دلیل، در ادامه به مقایسه هزینه‌ها در این کشور خواهیم پرداخت.

هزینة تحصیل در آمریکا به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینة تحصیل در آمریکا به چند فاکتور بستگی دارد که حتی کوچک‌ترین آن‌ها هم می‌تواند به کلی هزینه زندگی را تغییر دهد. این فاکتورها به شرح زیر هستند:

تجهیزات درسی
قبل از تشکیل اولین جلسه کلاس‌ها، همه دانشجویان باید مطمئن شوند که به همراه خود لپ‌تاپ و دفتر موردنظر را دارند. علاوه بر این، خرید یک خودکار و دفترچه یادداشت هم به اندازه موارد دیگر مهم است.

هزینه خرید کتاب
بسته به نوع برنامه تحصیلی که دارید، خرید کتاب‌ها چیزی بین 1200 تا 1500 دلار هزینه دارد. در حالی که می‌توانید به برخی از آن‌ها از طریق کتابخانه و دیجیتالی دسترسی داشته باشید، برخی از آن‌ها باید به صورت فیزیکی خریداری شوند. البته خرید نسخه‌های دست دوم گزینه ارزان‌تری نسبت به خرید کاملاً جدید است.

هزینه حمل و نقل
هزینه رفت و آمد دانشجوها به میزان مسافت آن‌ها از دانشگاه و وسعت آن دارد. همچنین برخی از دانشجویان بین المللی برای دیدن خانواده‌های خود به صورت مداوم در رفت و آمد هستند که این امر هزینه زندگی آن‌ها را افزایش می‌دهد. سعی کنید خوابگاه خود را در داخل محوطه دانشگاه انتخاب کنید تا هزینه‌های حمل و نقل تا اندازه زیادی کاهش یابد.

ویزای دانشجویی یا تحصیلی
هر کسی که قصد دارد در ایالات متحده تحصیل کند و شهروند این کشور نیست، باید ویزای تحصیلی دریافت کند. ویزای F-1 به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در یک کالج معتبر، دانشگاه یا موسسات دانشگاهی یا در یک برنامه آموزش زبان وارد ایالات متحده شوند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

مقایسه هزینه تحصیل در موسسات دولتی و خصوصی

نکاتی برای کاهش هزینة تحصیل در آمریکا

دانشگاه‌ها در ایالات متحده به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. در نتیجه، تفاوت‌هایی دارند که به شرح زیر هستند:

مقایسه از نظر نوع دانشگاه و دانشجو
دانشگاه‌های خصوصی و دولتی، کالج‌های دوساله و چهارساله همگی ساختار و مقدار شهریه متفاوتی دارند. دانشگاه‌های دولتی بودجه خود را از دولت دریافت می‌کنند.

این درحالی است که دانشگاه‌های خصوصی به کمک بنیادها، کمک‌های مالی و سایر منابع خصوصی برای تامین مالی متکی هستند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ایالات متحده بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است، زیرا شهریه بخش بزرگی از بودجه آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

دانشگاه‌های دولتی معمولا بیشتر از دانشجویان بومی استقبال می‌کنند و درصدی از بین دانشجیان بین المللی پذیرش می‌کنند. دانشجویانی که در همان ایالت زندگی می‌کنند در مقایسه با دانشجویان ایالات دیگر یا دانشجویان بین المللی واجد شرایط پرداخت شهریه کمتر هستند.

مقایسه از نظر مدت تحصیل
مدت زمان برنامه و مقطعی که در آن شرکت می‌کنید می‌تواند بر میزان شهریه ای که پرداخت می کید تاثیر بگذارد. کالج‌ها و دانشگاه‌هایی که عمدتاً برنامه‌های چهار ساله لیسانس ارائه می‌کنند، معمولاً بیشتر از کالج‌های دو ساله هزینه دارند.

هزینه مقطع کارشناسی یا لیسانس بسته به دانشگاه متفاوت است. نه تنها بر اساس دولتی یا خصوصی بودن آن، بلکه به دلیل عواملی مانند امکانات و منابع هم ممکن است شهریه‌ها تغییر کنند.

برخی از کالج‌های دولتی و خصوصی مدرک کاردانی دو ساله ارائه می‌دهند. این مراکز به عنوان کالج‌های دو ساله، کالج‌های محلی یا کالج‌های فنی شناخته می‌شوند. به دلیل کوتاه‌تر بودن طول تحصیل، مدارک کاردانی می‌توانند گزینه‌های مقرون به صرفه تری باشند.

بررسی امکان دریافت بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا :

بررسی امکان دریافت بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا

هنگام ارزیابی هزینه‌های تحصیل در ایالات متحده، اولین چیزی که به چشم می‌آید شهریه دانشگاه است. بر خلاف سایر کشورها، به ندرت پیش می‌آید که دانشجویان مبلغ کامل شهریه را پرداخت کنند.

در سال‌های اخیر 85 درصد دانشجویان دوره کارشناسی در دانشگاه‌ها نوعی کمک مالی دریافت کرده اند که بیشترین درصد مربوط به دانشگاه‌های خصوصی است. در دانشگاه MIT که بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌های آمریکا دارد، حدودا 58 درصد از دانشجویان بورسیه یا کمک مالی دریافت کرده اند. این در حالی است که معمولا 99 درصد دانشجوهای دکتری حمایت مالی می‌شوند.

این کمک‌ها در حالی است که بیشتر به شهروندان آمریکا اختصاص دارد. با این حال، فرصت‌های کمک مالی زیادی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

به عنوان مثال، دانشگاه پنسیلوانیا هر ساله مبلغ 9 میلیون دلار را به طور خاص برای دانشجویان خارج از آمریکا و مکزیک اختصاص می‌دهد. اطلاعات بودجه در وب‌سایت هر دانشگاه ایالات متحده ارائه می‌شود و دانشجویان معمولاً باید همزمان با ارائه درخواست خود برای کمک مالی درخواست دهند.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

نکاتی برای کاهش هزینة تحصیل در آمریکا :

نکاتی برای کاهش هزینة تحصیل در آمریکا

در حالی که هزینة تحصیل در آمریکا به نوع دانشگاه و محل زندگی بستگی دارد و شهرهای بزرگ‌تر اغلب گران‌تر هستند، اما با رعایت کردن نکاتی می‌توان تا حدودی در هزینه‌ها صرفه جویی کرد. این نکات عبارتند از:

• سعی کنید فضای زندگی مشترک را انتخاب کنید. این امر از نظر هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه است و علاوه بر هزینه‌های زندگی می‌توانید هر ماه مبلغی را هم پس انداز کنید.

• بهترین روش حمل و نقل را انتخاب کنید. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بسیاری از هزینة تحصیل در آمریکا را کاهش می‌دهد. معمولا دانشجویان برای استفاده از این وسایل تخفیفاتی دریافت می‌کنند.

• با استفاده از کارت دانشجویی خود می‌توانید در بسیاری از مکان‌ها از تخفیف دانشجویی استفاده کنید.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

دریافت مشاوره مهاجرتی با آکادمی سیمیا :

تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا می‌تواند مزایا و معایب خاص خودش را داشته باشد. با این که آمریکا از نظر رتبه علمی در جایگاه بالایی قرار دارد، اما هزینة تحصیل در آمریکا بسیار بالا است. برای کاهش هزینه‌های زندگی در این مطلب به نکاتی اشاره کردیم. اگر برای مهاجرت تحصیلی خود نیاز به راهنمایی و کمک دارید، می‌توانید با مجموعه ما در تماس باشید.

هزینه تحصیل در آمریکا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط