بهترین منابع کنکور ریاضی در اکادمی سیمیا

معرفی و بررسی منابع برتر برای درس ریاضی کنکور

محتوای جدول

درس ریاضی از دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می‌گیرد و لازم است دانش‌آموز در کلاس درس ریاضی حضور فعال و آگاه داشته باشد. اما تهیه یک کتاب خوب برای یادگیری بهتر، حل تمرین بیشتر و تست زنی می‌تواند یکی از مهم‌ترین علل موفقیت دانش‌آموزان در کنکور باشد.

برای پیشنهاد بهترین منابع کنکور ریاضی دانش آموزان را می‌توان به ۳ گروه تقسیم کرد:

• دانش‌آموزانی که از پایه ریاضی خوبی برخوردار نیستند

• دانش‌آموزانی که در سوالات تشریحی خوب عمل می‌کنند؛ اما تست‌های زیادی نزده‌اند

• دانش‌آموزانی که در هر سال در کنار تشریحی، روی مفاهیم و تست‌های هر پایه هم کار کرده‌اند.

قبل از انتخاب منبع سطح خودتان را شناسایی کنید

اگر دانش‌آموز متوسط یا ضعیفی هستید و تصمیم دارید یادگیری ریاضی را از صفر شروع کنید قطعا با دیدن تست‌های سخت و سنگین ناامید می‌شوید. به علاوه به منبعی با درسنامه قوی و کاربردی نیاز دارید.

از طرفی هم کتابی که مناسب یک داوطلب کنکور است، به احتمال خیلی زیاد کاربرد چندانی برای یک دانش‌آموز با این شرایط ندارد. پس در قدم اول باید با خودتان صادق باشید و وضعیت خود را در درس ریاضی مشخص کنید که در چه سطحی است؟

اگر می‌خواهید از پایه و به صورت اصولی درس ریاضی را یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم سراغ کتاب‌های درسنامه محور بروید و در کنار متن کتاب درسی، تمرینات و نمونه سوالات استاندارد حل کنید. اما اگر در درس ریاضی پایه خوبی دارید، طبیعتا باید به دنبال بهترین منابع کنکور ریاضی باشید که تست محور باشند و سوالات دشوار و چالش برانگیزی دارند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

بهترین منابع کنکور ریاضی :

باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که برای کسب درصد مطلوب در تمام درس‌ها، باید مطالعه کتاب درسی خود را در الویت قرار دهید. اما قطعا می‌دانید که خواندن کتاب درسی برای ریاضیات، امری لازم است اما کافی نیست. پس در ادامه مقاله همراه باشید تا بتوانیم بهترین منابع کنکور ریاضی را برای دانش‌آموزان معرفی کنیم.

ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه

اولین توصیه اکثر معلم‌های ریاضی و مشاوران کنکور ریاضی، برای دانش‌آموزان ضعیف تا متوسط، کتاب ریاضی جامع مهروماه است. اما این کتاب چه ویژگی منحصر به‌فردی دارد که باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین منابع کنکور ریاضی قرار بگیرد؟

همان طور که می‌دانید درس ریاضی جزو درس‌هایی است که ارتباط زیادی بین مطالب سه پایه دبیرستان وجود دارد و این مطالب کاملا بهم مرتبط هستند و باید به صورت یکپارچه مطالعه شوند که در این کتاب جامع ملاحظه شده و تمام موارد آورده شده است.

کتاب ریاضی خیلی سبز

این کتاب هم جزو بهترین منابع کنکور ریاضی است. تست‌های موجود در این کتاب، شامل سوالات تالیفی، کنکورهای سراسری سال‌های اخیر و برخی از آزمون‌های آزمایشی است و مولفان این کتاب سعی کرده‌اند با قرار دادن علائم خاصی، سطح این تست‌ها را مشخص کنند. درسنامه این کتاب به این صورت است که هر فصل به بخش‌های کوچک و کم حجمی تقسیم شده است و درسنامه آن به صورت نکته و تست بیان می‌شود.

ریاضیات جامع انتشارات گاج

اگر به دنبال کتابی با درسنامه جامع و کامل هستید باید دور ریاضیات جامع انتشارات گاج را خط بکشید. اگر روی مطالب تسلط خوبی دارید و یا جزوه معلمان تمام مطالب مورد نیاز را پوشش می‌دهد و می‌خواهید بیشتر تست کار کنید، این کتاب جزو یکی از بهترین منابع کنکور ریاضی است. ویژگی جالب و منحصر به‌فرد این کتاب طبقه‌بندی تست‌ها به شیوه‌ای جالب و به کمک رنگ‌ها است.

تست‌های واجب و ضروری که همه داوطلبان باید آنها را حل کنند، از رنگ سبز استفاده کرده‌اند. تست‌هایی که به رنگ زرد هستند، به منظور تسلط بیشتر روی مطالب درسی طراحی شده‌اند و به اصطلاح مولفین یک سروگردن بالاتر از تست‌های کنکور سراسری هستند. حل کردن تست‌های زرد دانش‌آموز را از تهیه یک منبع دوم بی‌نیاز می‌کند. اما دشوارترین و خلاقانه‌ترین تست‌های با رنگ بنفش مشخص شده‌اند.

کتاب ریاضی جامع کنکور تخته سیاه

درسنامه این کتاب متناسب نیاز دانش‌آموزان متوسط طراحی شده است و در کنار مطالعه کتاب درسی، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. این کتاب جزو بهترین منابع کنکور ریاضی است زیرا با اسکن کردن کیو آرکد موجود در صفحات این کتاب، می‌توانید بخشی از تدریس استاد ریاضی دسترسی داشته باشید و این کار به فهم و درک مطالب کمک شایانی می‌کند.

از بین منابع گفته شده کدام کتاب مناسب‌تر است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده است که بالاخره از بین منابع گفته شده کدام کتاب جزو بهترین منابع کنکور ریاضی است؟ برای اینکه پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم، لازم است بدانید در درس ریاضی در چه سطحی قرار دارید و توقع شما از یک کتاب کمک آموزشی ریاضی چیست.

اگر به دنبال یک درسنامه قوی و کامل هستید و تصور می‌کنید لازم است درس ریاضی را از پایه و قدم به قدم یادبگیرید، توصیه ما مطالعه کتاب جامع مهروماه یا کتاب جامع تخته سیاه است. البته اگر دانش‌آموزی هستید که سطح مطلوبی در درس ریاضی ندارید، باید مطالعه کتاب درسی و حل تمرینات آن را نیز در برنامه خود قرار دهید.

آن دسته از دانش‌آموزانی که مطالب و تمرینات کتاب درسی را به خوبی مطالعه کرده‌اند و وضعیت مطلوبی در درس ریاضی دارند، بهتر است به دنبال منابع تست محور باشند و با حل تست‌های متنوع و فراوان بتوانند تسلط کامل روی مباحث درس ریاضی داشته باشند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

کلام پایانی

همانطور که گفتیم درس ریاضی جزو درس‌هایی است که اگر بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، متوجه خواهید شد که مطالب آن بسیار جذاب است. برای رسیدن به این هدف باید ابتدا بهترین منابع کنکور ریاضی خودتان را پیدا کنید.

باید توجه داشته باشید که شاید یک کتاب طراحی بسیار خوبی دارد و افراد زیادی با خواندن آن به نتیجه مطلوبی رسیدهاند، اما الزاما آن کتاب نتواند نیازهای شما را برطرف کند. پس قبل از تهیه هر منبعی به اندازه کافی وقت بگذارید و منابع را مقایسه کنید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

اگر درک مفاهیم درس ریاضی برای‌تان دشوار و به یک غول بی شاخ و دم تبدیل شده است، باید صبر و حوصله داشته باشید و با یک برنامه مستمر و استاندارد مطالعه این درس را انجام دهید. نباید ناامید شوید و روش‌های مختلف را امتحان کنید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط