موفقیت در کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

بالا بردن شانس موفقیت در کنکور تجربی 1403

محتوای جدول

انجام برخی کارها و رعایت کردن یک سری نکات خاص در کنکور سراسری، راز موفقیت در کنکور تجربی تلقی می‌شوند. اصلی ترین عامل موفقیت داوطلبان و دانش آموزان در کنکور سراسری تجربی، داشتن تلاش و پشتکار است.

پس از این دو عامل، عوامل و برخی روش های دیگر که تحت عنوان راز موفقیت در کنکور تجربی نامیده می‌شوند می‌توانند شما را در این مسیر به هدف خود نزدیک‌تر کنند. کنکور، برای اکثر دانش آموزان و داوطلبان مسئله حیاتی برای آینده تلقی می‌شود و همه‌ی تلاش خود را می‌کنند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. اغلب داوطلبان برای کسب رتبه‌ی مورد نظر چندین سال تلاش کرده تا به رشته و شغل مورد علاقه‌ی خود دسترسی پیدا کنند.

کنکور تجربی با آمار بیشترین شرکت کننده همچنان در سطر رشته های پرطرفدار در بین داوطلبان و دانش آموزان کنکوری قرار دارد. با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان این رشته در آزمون سراسری، می‌دانیم که کسب رتبه‌ی عالی نیازمند روش ها و راهکار هایی‌ست که با رعایت آنها بتوانیم به رتبه‌ی مورد نظر دست پیدا کنیم. برای پی بردن به راز موفقیت در کنکور تجربی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بدانید: تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور

بالا بردن شانس موفقیت در کنکور تجربی :

بالا بردن شانس موفقیت در کنکور تجربی

همانطور که اشاره کردیم، کنکور تجربی با بیشترین آمار شرکت کننده در صدر جدول رشته های پرطرفدار قرار دارد. بنابراین قبولی در این رشته کار راحتی نیست، اما غیر ممکن هم نیست. در ادامه‌ی این مطلب راهکار هایی را برای شما گفته ایم که شما را در این مسیر چند گام به جلو می‌برد و به نوعی راز موفقیت در کنکور تجربی نامیده می‌شود.

1. برنامه ریزی صحیح و اصولی

برنامه ریزی صحیح و اصولی مهم ترین عامل موفقیت شما محسوب می‌شود. با داشتن یک برنامه‌ی کامل و جامع، رسیدن به اهداف در این رشته کار سختی نمی‌باشد.

یک برنامه ریزی اصولی به شما کمک می‌کند که حتی در زمان کم، بهترین عملکرد و بازدهی را داشته باشید. برنامه ریزی خود را به کسانی بسپارید که در این زمینه تجربه‌ی کافی را دارند و می‌توانند به شما کمک کنند، مثل یک مشاور کار بلد.

2. اختصاص زمان کافی برای تست زنی

یکی از موارد بسیار مهم در راز موفقیت کنکور تجربی، یادگیری و تقویت مهارت تست زنی است. ممکن است برخی دانش آموزان و داوطلبان از این مسئله غافل شوند و فکر کنند بهتر است تمامی زمان خود را صرف درس خواندن کنند، اما بهتر است مهارت تست زنی را در خود تقویت کنید و با روش های آن آشنا شوید.

3. منابع کامل و مناسب

انتخاب و استفاده از منبع مناسب برای مطالعه‌ی دروس، یکی از گام های مهم راز موفقیت در کنکور تجربی است. اولین و بهترین منابع برای کنکور، کتب درسی هستند. پس از آن که به کتاب های درسی به خوبی مسلط شدید، می‌توانید از کتاب های کمک درسی نیز بهره بگیرید. در این مورد هم بهتر است با یک مشاور با تجربه مشورت داشته باشید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

4. شرکت در آزمون های آزمایشی معتبر

شرکت در آزمون های آزمایشی معتبر

آزمون های آزمایشی توسط شرکت های مختلفی برگزار می‌شود و همه‌ی آن ها سعی دارند فضای کنکور سراسری را برای دانش آموزان و داوطلبان شبیه سازی کنند. از طرفی سوالات این آزمون ها به سوالات طرح شده در کنکور بسیار شباهت دارد و داوطلب را تا حد زیادی برای آن آماده می‌کند.

شما با شرکت در این آزمون ها می‌توانید مهارت تست زنی خود را در هر جلسه نسبت به جلسات قبلی ارزیابی کنید و آن را تقویت کنید. این آزمون ها همچنین با شبیه سازی فضای کنکور، میزان اضطراب شما را برای آزمون سراسری کاهش می‌دهند.

5. تعیین هدف

تعیین هدف جزو ارکان اصلی و اولیه‌ی موفقیت در کنکور تجربی است. بدون هدف قبولی در رشته‌ی دلخواه و مورد نظر کار دشواری خواهد بود. پس بهتر است قبل از برنامه ریزی، هدف خود را مشخص کرده و راه رسیدن به آن را پیدا کنید. مشخص بودن هدف شما را در مسیر رسیدن به آن قرار می‌دهد.

6. ورزش و تغذیه

برای موفقیت در کنکور تجربی تنها مطالعه و تست زنی کافی نیست. اگر در این دوره به سلامت روحی و جسمی خود بی اهمیت باشید، در آینده ممکن است دچار آسیب های جبران ناپذیری شوید.

اختصاص 30 دقیقه از زمان شما در روز به ورزش و فعالیت، می‌تواند در یادگیری بهتر مطالب و شادابی شما تاثیر مثبتی داشته باشد. از طرفی تغذیه‌ی مناسب در این دوره می‌تواند به بهبود عملکرد مغز شما تاثیر بگذارد و در صورت نبودن برنامه‌ی غذایی مناسب و کامل، مغز شما کارایی و کشش مناسب را نخواهد داشت.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

7. انتخاب مشاور

موفقیت در کنکور تجربی

انتخاب یک مشاور خوب و با تجربه در این راه می‌تواند کمک های زیادی به شما بکند. مشاور می‌تواند به شما انواع روش های مطالعه، منابع مفید برای هر درس، چگونگی مطالعه دروس مختلف، نحوه‌ی زمانبندی، مدیریت زمان و انواع روش های تست زنی را یاد بدهد.

مشاور ابتدا شرایط و شخصیت شما را بررسی کرده و راهکارهایی متناسب با شخصیت و ویژگی های فردی خودتان به شما ارائه می‌دهد. به همین علت مشاور نقش مهمی در مسیر موفقیت شما در کنکور تجربی را دارد.

8. مهارت خلاصه نویسی
یکی از روش های موثر برای مطالعه‌ی دروس و تقویت تست زنی در کنکور، یادگیری و تقویت مهارت خلاصه نویسی است. خلاصه نویسی به شما کمک می‌کند مسائل را عمیق تر بفهمید و برای جمع بندی در زمان خود صرفه جویی داشته باشید.

9. توجه به بودجه بندی دروس
توجه به بودجه بندی و ضرایب دروس در کنکور تجربی بسیار حائز اهمیت است. این که شما بدانید از هر درس و هر فصل کتب درسی شما چه تعداد سوال در کنکور طرح می‌شود، هم در مدیریت زمان و هم در توجه شما به فصول پر تکرار نقش مهمی دارد.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

سخن پایانی

تمامی موارد گفته شده از راز موفقیت در کنکور تجربی به شمار می‌رود، اما تنها دانستن آن ها کافی نیست. برای اینکه بتوانید در کنکور تجربی موفق شوید نیاز است که به آنها عمل کرده و آن ها را در برنامه‌ی خود جای دهید. پس ابتدا هدف خود را مشخص کرده، برای آن برنامه ریزی کنید، به تغذیه و ورزش خود اهمیت دهید و در این راه از مشاوران با تجربه و معتبر کمک بگیرید.

موفقیت در کنکور تجربی

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط