تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا

محتوای جدول

در بین رشته‌های علوم پزشکی، داروسازی از محبوبیت زیادی برخوردار است. دانش آموزانی که در ایران قصد شرکت در کنکور رشته تجربی را دارند، برای قبولی در آن رقابت زیادی دارند. به دلیل کم بودن ظرفیت این رشته، افراد زیادی نمی‌توانند در آن تحصیل کنند.

به همین دلیل، برای رسیدن به رشته مورد علاقه خود تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. از بین کشورهای مختلف، تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا مزایای زیادی دارد. اگر قصد تحصیل در این رشته و کشور را دارید، برای راهنمایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

رشته داروسازی چیست؟

رشته داروسازی و علوم دارویی یک برنامه برای تحقیقات زیست پزشکی و صنعت ساخت دارو و بیوتکنولوژی است. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند، شیمی، بیوشیمی و زیست شناسی را از منظر داروها مطالعه می‌کنند.

برای تبدیل شدن به یک داروساز نیاز به دریافت دکترای داروسازی دارید. هر دانشگاه بسته به برنامه ای که طراحی کرده است، دانشجویان را می‌پذیرد. فارغ التحصیلان کارشناسی داروسازی می‌توانند در سازمان‌های تحقیقاتی بالینی یا شرکت‌های داروسازی مشغول به کار شوند.

آن‌ها همچنین می‌توانند در داروخانه‌ها، خطوط تولید لوازم آرایش یا سازمان غذا و دارو کار کنند. افرادی که به داروساز شدن علاقه دارند، می‌توانند از مهارت‌های خود برای کشف، توسعه و آزمایش داروها استفاده کنند.

برخی از مشاغل ممکن است به تحصیلات پیشرفته‌تری نیاز داشته باشند. بدین ترتیب، افراد باید برای تحصیلات تکمیلی اقدام کنند. پس از تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا، اگر سعی کنید که وارد بخش دانشجویی انجمن داروسازی شوید، به شما در پیدا کردن شغل و شبکه سازی کمک زیادی خواهد شد.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

مزایای تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا :

مزایای تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا

چندین دانشگاه در آمریکا وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا هر برنامه حرفه ای دیگری را ادامه دهید. با این حال، تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا مزایایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

امکان رشد
سرمایه گذاری‌های زیادی در صنعت مراقبت‌ها و تحقیقات پزشکی انجام می‌شود، به همین دلیل، در کشور آمریکا پیشرفت‌های زیادی صورت می‌گیرد. طبق تحقیقات انجام شده، انتظار می‌رود بازار داروسازی تا سال 2028 در بخش مراقبت‌های بهداشتی به 861 میلیارد دلار با نرخ رشد 6.3 درصد برسد. پس می‌توان تتیجه گرفت که هم اکنون بهترین سرمایه گذاری این است که خود را در این بازار به ثبات برسانید.

بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی
ایالات متحده از نظر زیرساخت‌ها و کیفیت آموزش، دارای بالاترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و کالج‌های داروسازی در سطح جهان است. بسیاری از دانشگاه‌های داروسازی در ایالات متحده مانند دانشگاه پیتسبورگ و دانشگاه هاروارد در رتبه‌بندی برتر دانشگاه‌های جهانی QS در سطح جهانی و در رتبه‌بندی موضوعی قرار دارند.

فرصت‌های شغلی و میانگین درآمد بالا
افرادی که در حوزه‌های مراقبت بهداشتی فعالیت می‌کنند، در سطح جهانی تقاضای زیادی دارند. همین امر سبب شده است که میانگین درآمد این افراد نسبتا بالا باشد. داروسازهایی که دارای مجوز هستند، میانگین درآمد 128 هزار دلاری را در آمریکا تجربه می‌کنند. ده درصد از داروسازان که کمترین درآمد را دارند حدود 76 هزار دلار درآمد خواهند داشت. پس میزان در آمد شما به ایالت و سابقه کارتان بستگی دارد.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

برای تحصیل در رشته داروسازی چه مدارکی را باید آماده کرد؟

برای تحصیل در رشته داروسازی چه مدارکی را باید آماده کرد؟

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا کمی با کشورهای دیگر متفاوت است، زیرا معتبرترین دانشکده‌های داروسازی در این کشور قرار دارد. مدارک کلی لازم عبارتند از:

• تجربه کاری
• ویزای تحصیلی
• مدرک زبان انگلیسی
• مدرک GRE
• مدارک تحصیلی

برای شرح این موضوع، به همه این موارد به صورت جزئی اشاره می‌کنیم:

آزمون‌های زبان انگلیسی
آزمون‌های مختلفی برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس و دولینگو وجود دارد که برای پذیرش باید حداقل نمره را در آن‌ها کسب کنید. آزمون دولینگو نسبت به دو آزمون دیگر اعتبار کمتری دارد.

با این حال، برخی از دانشگاه‌ها آن را قبول دارند. برای آزمون آیلتس نمره باید بین 6 تا 7 و تافل بین 90 تا 100 باشد. سعی کنید بیشتر روی آیلتس تمرکز داشته باشید، زیرا بیشتر دانشگاه‌ها آن را به عنوان یک مدرک معتبر قبول دارند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

آزمون GRE
در سال‌های اخیر این آزمون از شرایط اجباری ورودی دانشگاه‌ها نیست. گرچه اگر آن را دریافت کنید امتیازی مثبت در رزومه شما ایجاد می‌کند. برای رشته داروسازی باید حداقل نمره 180 را کسب کنید.

مدارک تحصیلی
مهم‌ترین مورد در پذیرش دانشگاه‌ها آماده سازی کامل مدارک است. اگر قصد دارید که برای کارشناسی داروسازی اقدام کنید، باید نمرات دوران دبیرستان شما 70 درصد یا بالاتر باشد.

برای کارشناسی ارشد داروسازی، مدرک کارشناسی در زمینه‌هایی مانند داروسازی، علوم دارویی، زیست شناسی مولکولی و شیمی ترجیح داده می‌شود. حداقل معدلی هم که در نظر گرفته می‌شود، 3.0 است.

تجربه کاری
تجربه کاری بر اساس سطح موردنظر سنجیده می‌شود و بنابراین، داشتن آن ضروری نیست. با این حال، برخی از دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دوره‌های مرتبط با داروسازی در ایالات متحده نیاز به تجربه کاری دارند، داشتن حداقل 2 یا 3 سال تجربه برای دریافت پذیرش معمولا کافی است.

تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا
بعد از مدارک تحصیلی، این مهم‌ترین قدم در روند اپلای و پذیرش گرفتن از دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا محسوب می‌شود، زیرا بدون ویزا حتی در صورت اخذ پذیرش نیز نمی‌توانید وارد دانشگاه شوید.

داشتن ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصل در آمریکا را دارند ضروری است. حتما سه ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنید.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

آکادمی سیمیا، بهترین مشاور شما جهت تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا :

دانشگاه‌های زیادی در آمریکا وجود دارند که گزینه ای ایده آل برای تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا به حساب می‌آیند. هر دانشگاه با توجه به شرایط دانشجویان بین المللی تصمیم می‌گیرد که چند نفر را بپذیرد.

بنابراین، مهم‌ترین شرط در پذیرش گرفتن، تقویت رزومه است. به شرایطی که باعث تقویت رزومه می‌شوند، در این مطلب اشاره کردیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما یعنی آکادمی سیمیا در تماس باشید.

تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط