تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

محتوای جدول

تحصیل در کشور آمریکا یکی از گزینه‌های مورد علاقه بسیاری از افراد به حساب می‌آید. از آن جایی که آمریکا سخت گیری زیادی برای پذیرش دانشجویان و مهاجرین دارد، اکثر افراد از انتخاب آن منصرف می‌شوند و گزینه‌های دیگر را در اولویت قرار می‌دهند، اما اگر فرصت این را داشته باشید که در این کشور تحصیل کنید، در آینده فرصت‌های فوق العاده ای را به دست می‌آورید.

اگر به رشته دندانپزشکی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا را در نظر بگیرید. برای اطلاع از شرایط تحصیل در این رشته در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید آمریکا را برای دندانپزشکی انتخاب کرد؟

رشته دندانپزشکی یکی از حوزه‌های دشوار به حساب می‌آید که باید در آن ظرافت و دقت زیادی به کار برده شود. اگر قصد دارید به یک دندانپزشک حرفه‌ای تبدیل شوید، باید در دانشگاه‌ها و کشورهای برتر به تحصیل بپردازید. از آن جایی که این رشته در کشورهای مختلفی ارائه می‌شود، ممکن است انتخاب در بین آن‌ها کار سختی باشد.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

کشور آمریکا یکی از برترین مقاصد مهاجرتی در بین دانشجویان به حساب می‌آید که بهترین دانشگاه‌های دنیا در آن قرار دارند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید آمریکا را برای تحصیل انتخاب کرد؟ دلایل تحصیل در این کشور به شرح زیر هستند:

بهترین دانشگاه‌ها
آمریکا تقریبا بیست دانشگاه برتر را به خود اختصاص داده است. اگر لیست رنکینگ دانشگاه‌ها را مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که این کشور بیشتر رتبه‌های برتر را از آن خود کرده است. در نتیجه، این مراکز سطح علمی بسیار بالایی دارند.

بازار کار خوب
با تحصیل در این کشور دیگر برای ورود به بازار کار مشکلی ندارید. بعد از فارغ التحصیلی شانس بالایی برای استخدام در کلینیک‌ها یا فعالیت به طور مستقل در همه کشورها را دارید.

دانشجویانی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده اند، مهارت و دانش بسیار بالایی دارند، در نتیجه به راحتی می‌توانند با فرهنگ‌های دیگر سازگاری پیدا کنند و در کشورهای دیگر نیز مشغول به کار شوند.

فناوری‌های پیشرفته
تکنولوژی در کشور آمریکا رشد زیادی را تجربه می‌کند. به همین دلیل، دانشگاه‌های آن جدیدترین فناوری‌ها را دارند و در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. ما می‌توانید از این فناوری‌ها استفاده کرده و سریعا به پیشرفت‌های زیادی دست پیدا کنید.

حمایت‌های آکادمیک
از آن جایی که آمریکا یک کشور چند فرهنگی به حساب می‌آید، دانشجویان بین المللی در این کشور از جایگاه بالایی برخوردار هستند و سیستم دانشگاهی حمایت‌های زیادی از آنان به عمل می‌آورد. همین امر باعث شده که دانشجویان این کشور را به گزینه‌های دیگر ترجیح دهند.

دوره‌های مختلف تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا در مقطع کارشناسی

شاخه‌های مختلفی برای رشته دندانپزشکی وجود دارد که طبق سلیقه خود می‌توانید بهترین گزینه را اننختب کنید. این رشته‌ها عبارتند از:

• رادیولوژی دهان و فک که در آن از داده‌ها و فناوری‌ها یتصویر برداری مانند اشعه ایکس برای شناسایی بیماری‌ها و آسیب‌ها استفاده می‌شود.
• آسیب شناسی دهان و فک که در این فیلد از تکنیک‌های مختلف برای تشخیص بیماری‌های دهان استفاده می‌شود.
• بهینه سازی سلامت دندان که به این فیلد بهداشت عمومی دندان گفته می‌شود.
• تخصص بیهوشی دندانی که در آن برای انجام جراحی‌ها بیماران را بیهوش می‌کنند.
• جراحی دهان و فک
• پیشگیری و اصلاح نامرتبی دندان‌ها تحت عنوان ارتوپدی و ارتودنسی دندان
• دندانپزشکی کودکان

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

دانشگاه‌های برتر در زمینه تحصیل دندانپزشکی :

تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

رشته دندانپزشکی در شش کالج و دانشکده ایالات متحده ارائه می‌شود که طبق رتبه بندی Qs در بین 50 موسسه برتر قرار دارند. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا می‌توانید دانشگاه‌های مختلفی را انتخاب کنید که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو واقع شده است. این دانشکده قدیمی‌ترین دانشکده دندانپزشکی در کالیفرنیا و غرب ایالات متحده است که در سال 1881 تأسیس شد. میزان پذیرش آن در حدود 4.7 درصد است.

دانشگاه نیویورک
فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه نیویورک بسیار قابل توجه قرار گرفته است به قدری که باعث رشد این دانشگاه از نشر جایگاه علمی و رتبه بندی جهانی شده است.

دندانپزشکانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، آموزش می‌بینند تا بتوانند پیوند بین پیاده سازی بالینی و تحقیقات را حفظ کنند. نزدیک به ده درصد از دندانپزشکانی که در آمریکا مشغول به کار هستند، در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه هاروارد
احتمالا شناخته‌ترین دانشگاهی که با آن آشنایی دارید، هاروارد است. این دانشگاه در بوستون و در منطقه لانگ وود قرار دارد. علاوه بر مدرک دندانپزشکی، این دانشگاه برنامه‌های دکتری و برنامه‌های آموزشی تخصصی را نیز ارائه می‌دهد. رتبه بندی آن در رنکینگ جهانی 9 است و نرخ پذیرشی در حدود 4.7 درصد دارد.

دانشگاه پنسیلوانیا
دانشکده دندانپزشکی این مرکز یکی از دانشگاه‌های آیوی لیگ در فیلادلفیا است. این مورد یکی از دوازده دانشکده تحصیلات تکمیلی پن و همچنین یکی از چندین دانشکده دندانپزشکی ایالتی است. هزینه سالانه آن 77 هزار دلار بوده و نرخ پذیرش آن 9 درصد است.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا :

هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

در مقایسه با کشورهای دیگر، آمریکا هزینه زندگی و تحصیلات بالایی دارد. شما باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید در این کشور تحصیل کنید.

اگر بخواهید به صورت دانشجویی در آمریکا تحصیل کنید، چیزی حدود 1800 دلار نیاز خواهید داشت. علاوه بر آن باید شهریه را هم به صورت سالانه پرداخت کنید که در این مورد به برخی از دانشجوهای برتر بورسیه تعلق می‌گیرد.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا :

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا به شرایطی نیاز دارد و اگر آن‌ها نداشته باشید، احتمالا از دانشگاه‌های زیادی جواب رد خواهید شنید! برای ورود به دانشکده‌های دندانپزشکی آمریکا شما باید 4 سال معادل لیسانس را گذارنده باشید و در آزمون ورودی MCAT نمره قبولی کسب کنید. اگر در آزمون قبول شوید، باید دروس تئوری و کارآموزی را در دوره‌های پیش بالینی و بالینی بگذارنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

آکادمی سیمیا، برترین موسسه مهاجرتی جهت دریافت مشاوره :

اگر از آن دسته افراد هستید که رویای تحصیل در آمریکا را دارید، بهتر است که از همین الان برای آن اقدام کنید. دانشگاه‌های آمریکا فقط افرادی را می پذنیرند که رزومه قدرتمندی داشته باشند و بتوانند به خوبی در آن مراکز تحصیل کنند.

اگر با روند تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا آشنا نیستید، می‌توانید از ما یعنی آکادمی سیمیا در ارتباط باشید. برای این کار، می‌توانید با شماره تلفن درج شده تماس حاصل فرمایید.

بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط