تحصیل داروسازی در کانادا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل داروسازی در کانادا

محتوای جدول

بسیاری از افراد علاقه دارند که در کشورهای خارجی به تحصیل بپردازند. اگر رشته مورد علاقه شما داروسازی است، فرصت خوبی دارید تا برای تحصیل داروسازی در کانادا اقدام کنید. با تحصیل در این کشور فرصت دارید تا از آموزش باکیفیت برخوردار شوید.

داروسازان در کانادا از موقعیت شغلی خوبی برخوردار هستند و می‌توانند به راحتی در هر کشوری که بخواهند مشغول به کار شوند. اگر این سوال برایتان پیش آمده است که مزایای تحصیل در کانادا چیست و چگونه می‌توان برای آن اقدام کرد، در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید کانادا را برای تحصیل در رشته داروسازی انتخاب کرد؟

رشته داروسازی در کانادا از محبوبیت زیادی در بین دانشجویان برخوردار است. این محبوبیت دلایل مختلفی دارد که بهتر است آن‌ها را بررسی کنیم:

کمبود داروساز
برخی از کشورها هیچ کمبودی در حوزه پزشکی و داروسازی ندارند و کمتر از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. کانادا در بین کشورهایی قرار دارد که کمبودهای زیادی در این حوزه دارد و با جذب دانشجویان بین المللی سعی می‌کند که این خلا را در کشور خود جبران کند. طبق گزارش انجمن داروسازان کانادا در این کشور نیروی حرفه‌ای کمی وجود دارد و باید روی آن سرمایه گذاری شود.

رشد حوزه داروسازی
در سال‌های اخیر مصرف انواع داروها و قرص‌ها در کانادا در حال افزایش است. همچنین هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی حتی بیش از 11 درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا را افزایش می‌دهد. پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده نیاز به داروسازان در داخل کشور کانادا افزایش یابد.

فرصت‌های شغلی زیاد
طبق تحقیقات انجام شده، تا سال 2028 با افزایش 13000 فرصت شغلی در کانادا دانشجویان داروسازی می‌توانند به راحتی شغل خود را پیدا کنند.

کیفیت بالای آموزش
همان طور که می‌دانید دانشگاه‌ها در کانادا از رتبه‌های جهانی خوبی برخوردار هستند. این بدین منظور است که کیفیت آموزش در این دانشگاه‌ها بسیار بالا است. کانادا به دانشجوهای بین المللی آموزش‌های باکیفیت با استانداردهای جهانی ارائه می‌کند. دانشکده‌های داروسازی در این کشور با تحقیقات بروز خود شناخته شده اند.

بورسیه‌های متنوع
کانادا بورسیه‌های متنوعی برای دانشجویان خود قرار می‌دهد که رشته داروسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانشجویان بین المللی می‌توانند بورسیه‌هایی بین 3000 تا 20000 دلار کانادا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که این بورسیه‌ها به دانشجویان برتر اختصاص داده می‌شود و دانشجویانی که از میانگین نمرات پایینی برخوردار هستند، بورسیه دریافت نمی‌کنند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در کانادا :

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در کانادا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در کانادا بسته به هر دانشگاه متفاوت است. با این حال، برخی مدارک و شرایط الزامی هستند که عبارتند از:

• داشتن حداقل نمره آیلتس
• کارنامه و ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
• رزومه ای که دستاوردهای حرفه ای و دواوطلبانه شما را مشخص می‌کند.
• توصیه نامه
• انگیزه نامه خوب که علایق تحصیلی، اهداف حرفه ای و شخصی و تجربیات مرتبط را توصیف می‌کند.
• قبولی در آزمون ورودی در برخی دانشگاه‌ها

این مدارک و حداقل نمره‌ها ممکن است بسته به هر دانشگاه تغییر کنند و علاوه بر آن، بدون دریافت بورسیه باید گواهی تمکن مالی خود را نیز برای کاور کردن شهریه و هزینه زندگی را کاور کنید.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی :

بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی

دانشگاه‌های مختلفی در کانادا وجود دارند که امکان تحصیل در رشته داروسازی را فراهم کرده اند. این مراکز به دلیل ارائه امکان تحقیقات در زمینه‌های مختلف مشهور و محبوب هستند. دانشکده‌های داروسازی فناوری‌های پیشرفته ای را در پیش می‌گیرند که به برخی از بهترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دانشگاه بریتیش کلمبیا
این دانشگاه با حدود 15000 هزار دانشجو، یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی و داروسازی را در خود جای داده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا در بین بیست دانشگاه برتر جهان قرار دارد و به عنوان بهترین دانشگاه در کانادا شناخته شده است. رتبه بندی جهانی QS آن در داروسازی 32 است. متوسط شهریه برای تحصیل داروسازی در کانادا 50000 دلار کانادا در سال است.

دانشگاه تورنتو
در فهرست دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه تورنتو از جایگاه خوبی برخوردار است. 27000 دانشجوی بین المللی در این دنشگاه تحصیل می کنند و آن را به دلیل خروجی تحقیقاتی بالای آن انتخاب می کنند. همچنین این مرکز آموزش عالی دارای نرخ اشتغال بسیار بالایی در بازار جهانی است.

دانشگاه آلبرتا
این مرکز به دلیل ارائه بیش از 200 برنامه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است. حدود 40 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از بیش از 150 کشور جهان هستند. این دانشگاه دارای رتبه بندی QS 85 است.

دانشگاه مک سنتر
دانشجویان بین المللی این مرکز را به عنوان یک از مراکز برتر می‌شناسند و آن را از بین دانشگاه‌های دیگر انتخاب می‌کنند. تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه مک سنتر به 5000 نفر می‌رسد که بیشتر آن‌ها به عنوان پژوهشگر فعالیت می‌کنند. رتبه این دانشگاه در رنکینگ جهانی 152 است و متوسط هزینه آن در سال برای هر دانشجو 44 هزار دلار خواهد بود.

دانشگاه مگ گیل
این مرکز به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های داروسازی در کانادا به حساب می‌آید که به دلیل امکان تحقیقات گسترده در بسیاری از موضوعات علمی شناخته شده است. این دانشگاه تقریباً 10000 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است و نرخ اشتغال زایی آن تنها در رشته پزشکی 91 درصد است.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

مراحل اپلای کردن برای تحصیل داروسازی در کانادا چیست؟

مراحل اپلای کردن برای تحصیل داروسازی در کانادا چیست؟

مراحل اپلای کردن دانشگاه های کانادا بسیار ساده است. تنها پیچیدگی که در این مسیر وجود دارد، رسیدن به شرایط مورد نظر است. پس از این که تمام مدارک را آماده کردید باید مراحل مشخصی را برای اپلای طی کنید.

در ابتدا، باید دانشگاه و رشته موردنظر که همان داروسازی است را مشخص کنید. سپس فرم درخواست به همراه اپلیکیشن فی یا همان هزینه درخواست را ارسال می‌کنید. تمامی مدارک را باید به همراه فرم درخواست ضمیمه کنید.

برخی از دانشگاه‌ها مصاحبه هم دارند که باید برای آن اقدام کنید و آماده شوید. اگر خواستار دریافت بورسیه هستید، باید استاد یا دانشگاهی را انتخاب کنید که این امکان را برای شما فراهم می‌کند. سپس باید منتظر نتیجه اپلای خود باشید. در صورت پذیرش باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

دریافت مشاوره از آکادمی سیمیا جهت تحصیل در کانادا :

تحصیل در کانادا یا کشورهای دیگر تجربه لذت بخشی است، به خصوص زمانی که در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید. اگر به داروسازی علاقه دارید، کشور کانادا انتخاب خوبی برای شما خواهد بود، زیرا به مزایای تحصیل در آن اشاره کردیم. برای دریافت مشاوره جهت تحصیل داروسازی در کانادا می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

تحصیل داروسازی در کانادا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط