تحصیل پزشکی در کانادا در اکادمی سیمیا

راهنمای جامع تحصیل پزشکی در کانادا

محتوای جدول

تحصیل پزشکی در کانادا می‌تواند برای برخی افراد چالش‌برانگیز باشد. از آن جایی که دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی رتبه‌های بالایی دارند، رقابت زیادی برای ورود به آن‌ها وجود دارد. دانشگاه‌ها هم شرایط سختی را برای ورود و پذیرش تعیین می‌کنند.

رشته پزشکی از رشته‌های پررقابت به حساب می‌آید که می‌توانید با فارغ‌التحصیلی در آن به جایگاه شغلی خوبی دست پیدا کنید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای تحصیل پزشکی در کانادا چه شرایط و مدارکی را باید آماده کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این موارد را به طور کامل شرح دهیم.

انواع مدارک پزشکی در کانادا :

برای دریافت مدرک پزشکی خود در کانادا می‌توانید چند مرحله را بگذارنید که به شرح زیر هستند:

برنامه‌های دوره کارشناسی
دوره‌هایی که در کانادا تحت عنوان دکترای پزشکی یا لیسانس جراحی ارائه می‌شوند، بسیار رقابتی هستند. برنامه درسی این دوره‌ها جامع است و طیف گسترده ای از موضوعات جالب از جمله آناتومی، فیزیولوژی، فارماکولوژی و آسیب شناسی را پوشش می‌دهد.

همچنین دانشجویان این امکان را دارند که از طریق کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها در سال‌های پایانی دوره، تجربه بالینی عملی به دست بیاورند. اکثر دانشکده‌های پزشکی در کانادا بر رویکردهای یادگیری مبتنی بر مشکل تاکید دارند.

بدین شکل که گروه‌های کوچکی از دانشجویان ایجاد می‌کنند تا کار گروهی و تفکر انتقادی را در بین آنان تقویت کنند. در سال‌های آخر تحصیل پزشکی در کانادا، دانشجویان در واحدهای بالینی شرکت می‌کنند تا بتوانند تجربه عملی خود را افزایش دهند.

از شرایط ورود در این مقطع می‌توان به گذراندن پیش نیازها اشاره کرد. دروسی مانند زیست شناسی، ریاضی و شیمی جز دروس اجباری هستند و حتما باید آن‌ها را گذرانده باشید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی
سیستم دانشگاهی کانادا طیف متنوعی از دوره‌های تخصصی را ارائه می‌دهد که برای پزشکان طراحی شده اند. این دوره‌ها معادل تخصص در ایران هستند و مسیرهای پزشکان را به شاخه ای خاص تغییر می‌دهند.

همان طور که می‌دانید به این برنامه رزیدنتی هم گفته می‌شود که به افراد کمک می‌کند تا در تخصص‌های خاصی مانند پزشکی اطفال، مغز و اعصاب و … ماهر شوند.

با تحصیل در این مقطع می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد را در زمینه‌های مختلف پزشکی دریافت کنید. مدت زمانی که باید در این مقطع تحصیل کنید سه تا پنج سال بسته به تخصص موردنظر است.

اگر قصد شرکت در آن را دارید، باید علاوه بر فارغ التحصیلی در آزمون صلاحیت پزشکان نیز شرکت کرده باشید. اگر در کانادا تحصیل نکرده اید و قصد دارید برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های این کشور بیایید، باید مهارت خود را در زبان انگلیسی اثبات کنید، انگیزه نامه داشته باشید و رزومه ای پربار ارائه دهید.

برنامه‌های فوق تخصص یا دکتری
دکتری در پزشکی فرصتی را برای افراد فراهم می‌آورد تا عمیقا به تحقیقات در دنیای پزشکی بپردازند. این برنامه‌های دکترا برای تولید متخصصانی در زمینه‌های مختلف پزشکی طراحی شده‌اند که می‌توانند به پیشرفت‌های چشمگیری در مراقبت‌های بهداشتی، پیشگیری از بیماری‌ها و درمان کمک کنند.

دانشجویان این شانس را دارند که با اعضای هیئت علمی مشهور کار کنند و در پروژه‌های تحقیقاتی استثنایی شرکت کنند. مدت این دوره چهار تا شش سال خواهد بود.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

مزایای تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

مزایای تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

کانادا یک کشور چند ملیتی به حساب می‌آید. پس طبیعتا در پذیرش دانشجوهای بین المللی به صورت بهتری عمل می‌کند. افرادی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، انتخاب‌های زیادی پیش رو دارند. با این حال، انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

• دانشجویان در حین تحصیل پزشکی در کانادا زیرساخت‌های قوی آموزشی را درک خواهند کرد و برای داشتن رزومه ای بهتر، تلاش زیادی در مطالعه دروس خواهند داشت.

• از داشتن یک مدرک معتبر در سطح جهانی برخوردار می‌شوید و امکان کار و ادامه تحصیل در کشورهای مختلف برای شما فراهم می‌شود.

• فرصت این را دارید که با فرهنگ کانادا به طور کامل آشنا شوید و دوران تحصیل لذت بخشی را پشت سر بگذارید.

• این کشور دارای فرصت‌های شغلی عالی برای دانشجویان پزشکی، میانگین درآمد و ایمنی بالا با سبک زندگی راحت است.

• همچنین کانادا فرصت‌های زیادی را برای بورسیه دانشجوهای بین المللی قرار داده است که می‌توانید از آن به عنوان یک فرصت ایده آل استفاده کنید.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در رشته پزشکی:

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در رشته پزشکی

برای دریافت پذیرش در هر یک از مقاطع رشته پزشکی، باید از شرایط و مدارکی برخوردار باشید. اگر قصد دارید دوره پزشکی را در کانادا بگذرانید، باید از یک مدرک مرتبط برخوردار باشید. اگر واجد این شرایط نیستید، می‌توانید برای دانشکده‌های پزشکی استان کبک درخواست ارسال کنید. این دانشگاه‌ها درخواست شما را می‌پذیرند و شما را ثبت نام می‌کنند.

علاوه بر این، از شرایط مهم تحصیل پزشکی در کانادا می‌توان به دریافت مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد. دانشجویان بین المللی برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کانادا باید مهارت خود را توسط یکی از آزمون‌های موجود مانند آیلتس یا تافل اثبات کنند.

یکی دیگر از پیشنیازهای اجباری تحصیل در کانادا آزمون MCAT است. دانشجویان بین المللی برای پذیرش در یکی از برترین کالج‌های پزشکی در کانادا باید این آزمون ورودی را بگذرانند. تعداد کمی از دانشگاه‌ها وجود دارند که ممکن است نمرات این آزمون را درخواست نکنند.

مدارک لازم جهت اپلای در رشته پزشکی

• توصیه نامه
• انگیزه نامه
• عکس پرسنلی برای ویزا و کارت دانشجویی
• پاسپورت ملی معتبر و ویزای دانشجویی کانادا
لازم به ذکر است که ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه بستگی به دانشگاه متقاضی دارد.

دریافت بورسیه جهت تحصیل در رشته پزشکی کانادا :

دریافت بورسیه جهت تحصیل در رشته پزشکی کانادا

تحصیل در دوره‌های پزشکی با توجه به هزینه‌هایی که دارد ممکن است برای همه افراد مقدور نباشد. به مین دلیل، دانشگاه‌ها بورسیه‌هایی تعیین کرده اند که عبارتند از:

• بورسیه مخصوص دستیار تدریس یا TA
• بورسیه مخصوص دانشجوهای ورودی
• بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

شروع مسیر مهاجرتی با کمک آکادمی سیمیا :

بسیاری از افرادی که نسبت به دریافت ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در کانادا اقدام می‌کنند، هدف آن‌ها بیشتر ادامه تحصیل است. یعنی کمتر موقعیتی پیش می‌آید که فردی بخواهد از دوران کارشناسی شروع به تحصیل رشته پزشکی در کانادا کند. پس می‌توانید طبق شرایطی که دانشگاه‌های کانادا اعلام کرده اند، نسبت به اپلای اقدام کنید.

ممکن است گاهی اوقات دانش و اطلاعات کافی برای اپلای را نداشته باشید و در این مسیر به کمک نیاز داشته باشید. در این صورت، موسسات مهاجرتی می‌توانند کمک زیادی به شما کنند. در میان موسسات مختلف، آکادمی سیمیا یکی از برترین‌ها به حساب می‌آید که می‌توانید برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی در کانادا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط