تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل دندانپزشکی در کانادا

محتوای جدول

آیا تا به حال برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا اقدام کرده‌اید؟ دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرهزینه در کانادا است که کمتر شخصی سمت آن می‌رود، اما اگر بتوانید در این رشته فارغ‌التحصیل شوید آینده شغلی خوبی در انتظار شما خواهد بود.

به طور کلی، شرایط تحصیل در کانادا با ایران کاملا متفاوت است و اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید برای اطلاع از شرایط و مدارک در ادامه با ما همراه باشید.

اقدام برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا :

بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل یا دریافت مدرک کارشناسی قصد دارند که در خارج از ایران به تحصیل بپردازند. یکی از کشورهایی که شرایط خوبی برای تحصیل ایرانیان دارد و امکانات خوبی ارائه می‌دهد، کانادا است. رشته دندانپزشکی در این کشور بسیار محبوب است و فارغ التحصیلان شرایط شغلی خوبی را تجربه می‌کنند.

اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید، دو راه برای اقدام دارید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید در پیش بگیرید، شروع تحصیل بعد از دیپلم متوسطه است که در این صورت طول دوره تحصیل بسیار طولانی‌تر خواهد شد. دومین راه هک تحصیل در ایران و سپس مهاجرت به کانادا است که در این موقعیت شرایط ایده‌آل‌تری را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

شرایط تحصیل در رشته دنداپزشکی در کانادا چیست؟

شرایط تحصیل در رشته دنداپزشکی در کانادا چیست؟

برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا باید واجد شرایط خاصی باشید تا دانشگاه‌ها اپلای شما را بپذیرند. از آن جایی که شما یک دانشجوی بین المللی محسوب می‌شوید، شرایط ورودتان به دانشگاه متفاوت است و شامل موارد زیر خواهد بود:

• مدرک کارشناسی دندانپزشکی را در کانادا بگذارنید و در دوره premedical نیز شرکت کنید.
• سازمان سنجش دندانپزشکی این کشور آزمون‌هایی به نام NDEB را طراحی کرده‌اند که می‌توانید در صورت قبولی در آنان دوره‌های عملی را برای افزایش مهارت آغاز کنید.
• مقطع کارشناسی را در ایران گذارنده باشید و بخواهید برای ادامه تتحصیل خود به کانادا بیایید.
• از یک رزومه یا بیوگرافی برخوردار باشید و در آن تمامی سوابق کاری، تحقیقات و فعالیت‌های داوطلبانه را درج کرده باشید.
• اگر در مقاطع قبلی تحصیل کرده باشید، باید نتایج تحصیلی خوبی داشته باشید تا دانشگاه‌ها نسبت به سطح مهارت و دانش شما قانع شوند.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

طول دوره تحصیلی دندانپزشکی در کانادا :

طول دوره تحصیلی دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از متقاضیان رشته دندانپزشکی درباره طول دوره تحصیلی سوال می‌پرسند که برای پاسخ باید آن را به طور کامل بررسی کنیم. برای تحصیل در این رشته لازم است که در رشته‌های علوم پایه مانند زیست و شیمی تحصیل کرده باشید.

اگر واجد این شرایط نباشید، در بدو ورود به دانشگاه برای شما دوره‌ای به نام premedical تعیین می‌شود که حدود دو تا چهار سال طول خواهد کشید.

پس از طی کردن این دوره، انجمن دندانپزشکان کانادا آزمونی را برای شما تدارک می‌بینند که باید در آن موفق شده تا بتوانید وارد دانشکده دندانپزشکی شوید.

در دانشکده دو گزینه دکترای جراحی دندان و دکترای دندانپزشکی را پیش رو دارید که از میان آن دو باید طبق نمرات کسب شده شاخه موردنظرتان را انتخاب کنید. طول تحصیل در این دو شاخه هم حدود چهار سال طول خواهد کشید.

به صورت کلی می‌توان گفت که این رشته حدودا 6 سال طول می‌کشد که آموزش عملی آن در حدود 48 ساعت خواهد بود. پس از اتمام کارشناسی می‌توانید در مقاطع بالاتر نیز به تحصیل بپردازید که باید میانگین نمرات خود را در سطح بالایی نگه دارید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش از دانشگاه :

برای دریافت ویزا و اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی باید مدارکی را آماده کنید که آن‌ها را شرح خواهیم داد:

اخذ پذیرش در دانشگاه
برای دریافت ویزا در ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش بگیرید و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید. برخی از مدارک الزامی عبارتند از:

• انگیزه نامه
• رزومه
• داشتن توصیه نامه که بیشتر مخصوص دانشگاه‌های برتر است.
• داشتن مدرک دیپلم متوسطه و تمامی ریز نمرات
• داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس

قبل از هر گونه اقدام باید تمامی این مدارک را آماده کنید و طبق ددلاین مد نظر خود برای دانشگاه‌های کانادا اپلای کنید. معمولا دانشگاه‌های کانادا در سه ددلاین بهار، تابستان و زمستان پذیرش دارند. ترم پاییز در بین ورودی‌های دیگر بیشترین محبوبیت را دارد.

برای اپلای در ابتدا باید شرایط خود را در نظر بگیرید و سپس طبق آن‌ها مناسب‌ترین دانشگاه را بیابید. در نهایت، مدارک خود را پس از پرداخت هزینه در سایت دانشگاه بارگذاری کنید. پس از دریافت نامه پذیرش باید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

روند دریافت ویزای تحصیلی :

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

حتی با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا، بدون ویزا اجازه ورود به خاک کانادا را ندارید. در نتیجه، بعد از دریافت پذیرش باید سریعا نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. پس از این که مدارک خود را آماده کردید، باید با پرداخت هزینه و ثبت درخواست فرآیند را آغاز کنید.

زمانی که نوبت به بررسی پرونده شما برسد، باید به سفارت کانادا رفته و به سوالات آفیسر پاسخ دهید. آفیسر از شما درباره بازگشت به کشورتان سوال می‌کند که باید او را نسبت به این موضوع قانع کنید. در غیر این صورت، امکان ریجکت ویزای شما بالا خواهد رفت.

تحصیلات کارشناسی دندانپزشکی در کانادا چه مزایایی دارد؟

تحصیل دندانپزشکی در کانادا مانند همه رشته‌های دیگر دلایل و مزایایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

• با تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های کانادا این امکان را دارید که از بین برنامه‌های مختلف گزینه‌های که مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند را انتخاب کنید. بدین شکل در هزینه‌های مهاجرت تحصیلی خود تا حد زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

• برنامه‌های تخصصی برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرایط کافی برای پذیرش را فرا بگیرید.

• به عنوان یک دندانپزشک می‌توانید فعالیت در بازار کار کانادا را تجربه کنید تا با چالش‌های آن آشنا شوید.

• این کشور امکانات بالینی و تحقیقاتی پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به طور مؤثر یاد بگیرند و رشد مهارت‌های خود را گسترش دهند.

• بسیاری از دانشگاه‌های معتبری که رشته دندانپزشکی را ارائه می‌دهند در کانادا واقع شده اند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

آکادمی سیمیا، معتبرترین موسسه مهاجرتی برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا :

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به مهاجرت علاقه دارید، احتمالا مهاجرت تحصیلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در صورتی که به رشته‌های علوم پزشکی علاقه دارید، می‌توانید تحصیل دندانپزشکی در کانادا را در اولویت خود قرار دهید.

این رشته مزایای زیادی دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. اگر قصد دارید که برای آن اقدام کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط