بهترین رشته های علوم تجربی در آکادمی سیمیا

دروس اختصاصی کنکور تجربی 1403

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با ارائه دروس اختصاصی کنکور تجربی، به شما امکان می‌دهد تا با تدریس تخصصی و تمرکز بر دروس اصلی کنکور تجربی، به بهترین شکل ممکن آمادگی خود را برای آزمون کنکور افزایش دهید. با توجه به نیازهای شما و مشاوره رایگان ، دروس به صورت شخصی‌سازی شده و با استفاده از روش‌های موثر آموزشی ارائه می‌شوند.

کنکور شامل کتب و دروسی است که سوال‌ها از آن‌ها طرح می‌شود. کنکور 1403 دومین کنکوری است که سوال‌های آن محدود به کتاب‌های تخصصی می‌باشد. با توجه به اینکه دروس عمومی از کنکور حذف شده ولی تاثیر آن‌ها در سوابق تحصیلی همواره وجود دارند.

به همین دلیل داوطلبان برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود باید به مطالعه دروس اختصاصی تجربی بپردازند. چرا که کنکور تجربی بسیار محبوب می‌باشد و هر ساله به آمار متقاضیان آن افزوده می‌شود. در نتیجه در این مقاله در سایت آکادمی سیمیا قصد داریم تا شما را با دروس اختصاصی کنکور تجربی آشنا کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

دروس اختصاصی کنکور تجربی به همراه ضریب :

دروس اختصاصی کنکور تجربی به همراه ضریب

کسانی که داوطلب کنکور تجربی می‌باشند، توجه داشته‌باشند که هر درسی ضریب مشخص خود را دارد. چرا که یکی از پراهمیت‌ترین موضوعاتی که در کنکور تجربی می‌توان به آن اشاره کرد، تاثیر ضریب هر درس است.

هر چقدر ضریب هر یک از دروس اختصاصی کنکور تجربی بیشتر باشد تاثیر آن نیز در نتیجه و رتبه آزمون زیادتر است. از جمله مصوباتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در برگزاری کنکور سراسری اعلام نموده، می‌توان به تغییرات ضرایب دروس و حذف درس‌های عمومی اشاره کرد. برای تسلط بهتر و بیشتر بر کنکور، بهتر است ابتدا با دروس ارائه شده رشته تجربی آشنا شویم. دروس تخصصی تجربی به شرح زیر می‌باشند.

نام درس ضریب :

زمین شناسی ۱

ریاضی ۷

زیست شناسی ۱۲

فیزیک ۷

شیمی ۹

بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور تجربی :

بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور تجربی

رشته تجربی از دروس مختلفی تشکیل شده‌است. تاکنون در هیچ کنکور بودجه بندی از قبل اعلام نمی‌شود ولی طبق کنکورهای سال پیش می‌توان به یک نتیجه گیری مناسبی دست یافت.

از این رو اطلاعات از این دسته کمک شایانی برای موفقیت شما در کنکور می‌کند. چرا که با مطالعه این بخش‌ها به درصد مناسبی می‌رسید و احتمال قبولی شما افزایش پیدا می‌کند. بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور تجربی به شرح زیر می‌باشند.

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

ریاضی درصد آورترین درس تجربی :

برخی از داوطلبان کنکور تجربی از درس ریاضی فرار می‌کنند. با این وجود به دلیل درصد هفتی که به این درس اختصاص داده شده جزو دروس اختصاصی کنکور تجربی محسوب می‌شود.

کسانی که ریاضی خوبی دارند با کمک این درس می‌توانند از پس کنکور بر بیایند و رتبه بسیار خوبی را کسب کنند. سوال‌های ریاضی به ۳۰ عدد می‌رسند که به صورت ترکیبی هستند. بودجه بندی درس ریاضی عبارتند از:

نام درس عنوان تعداد سوال :

ریاضی مشتق ۴

کاربرد مشتق ۲

حد و پیوستگی ۴

تابع ۲

معادله و نامعادله ۳

آمار و احتمال ۳

مثلثات ۴

لگاریتم و توابع نمایی ۱

مجموعه و دنباله ۱

توان‌های گویا ۱

شمارش بدون شمردن ۱

هندسه ۳

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

زیست شناسی مهم‌ترین درس تجربی :

دروس اختصاصی کنکور تجربی

درس زیست شناسی جزو مهم‌ترین دروس اختصاصی کنکور تجربی می‌باشد. به همین دلیل درصد ۱۲ را به خود کسب کرده و همه‌ی داوطلبان این رشته سعی می‌کنند تا رتبه خود را با کمک این درس تضمین کنند.

تعداد سوال‌هایی که از این درس طرح می‌شود به ۴۵ تست می‌رسد و مدت پاسخگویی به آن ۴۵ دقیقه است. درس زیست بسیار شیرین و مفهومی می‌باشد به همین دلیل به داوطلبان توصیه می‌گردد تا مرور زیست شناسی را فراموش نکنند. بودجه بندی این درس شامل موارد زیر می‌باشد.

نام درس عنوان تعداد سوال:

زیست شناسی گوارش و جذب مواد ۳

تبادلات گازی ۲

گردش مواد در بدن ۳

تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد ۲

از یاخته تا گیاه ۱

جذب و انتقال مواد در گیاهان ۱

تنظیم عصبی ۳

حواس ۳

دستگاه حرکتی ۲

تنظیم شیمیایی ۱

ایمنی ۳

تنظیم یاخته ۱

تولید مثل ۳

تولید مثل نهاندگان ۱

پاسخ گیاه به محرک‌ها ۱

مولکول‌های اطلاعاتی ۲

جریان اطلاعات در یاخته‌ها ۳

انتقال اطلاعات در نسل‌ها ۳

تغییر در اطلاعات وراثتی ۲

از ماده به انرژی ۱

از انرژی به ماده ۲

فناوری‌های نوین زیستی ۱

رفتارهای جانوران ۱

فیزیک بی‌نظیرترین درس تجربی :

فیزیک بی‌نظیرترین درس تجربی

از دیگر دروس اختصاصی کنکور تجربی می‌توان به فیزیک اشاره کرد. فیزیک تلفیقی از ریاضی و مفاهیم حفظی می‌باشد. ضریب این درس با ریاضی برابری می‌کند و ضریب هفت دارد.

کسانی که ریاضی خوبی دارند، می‌توانند از پس سوال‌های فیزیک نیز بر بیایند. در نتیجه کسانی که در درس شیمی نقص دارند می‌توانند با فیزیک این مشکل را برطرف نمایند. تعداد سوال‌های طرح شده از این درس ۳۰ عدد می‌باشد و بودجه بندی آن عبارتند از:

بیشتر بدانید : دروس کنکور تجربی

بیشتر بدانید : خلاصه نویسی دروس کنکور تجربی

نام درس عنوان تعداد سوال:

فیزیک دهم فیزیک و اندازه‌گیری ۱

کار، انرژی و توان ۲

ویژگی‌های فیزیکی مواد ۲

دما، گرما و قانون گازها ۳

فیزیک یازدهم الکتریسته ساکن ۳

جریان الکتریکی ۳

مغناطیس و القا ۳

فیزیک دوازدهم حرکت بر خط راست ۳

دینامیک ۳

نوسان و امواج ۴

آشنایی با فیزیک اتمی و هسته‌ای ۳

شیمی شگفت انگیزترین درس تجربی :

شیمی یکی از دروس اختصاصی کنکور تجربی و ریاضی می‌باشد. این درس به نسبت ریاضی و فیزیک آسان‌تر است و داوطلبان رشته تجربی که در دروسی نظیر فیزیک و ریاضی چندان مهارت ندارند، می‌توانند به این درس تکیه کنند.

سوالات این درس به صورت ترکیبی می‌باشند و تعداد سوالات آن به ۳۵ عدد می‌رسد. در نتیجه آگاهی از بودجه بندی آن کمک شایانی در رتبه فرد می‌کند، این بودجه بندی شامل موارد زیر است.

نام درس عنوان تعداد سوال :

شیمی آرایش الکترونی و جدول تناوبی ۵

شیمی آلی ۵

سینتیک ۲

نامگذاری، فرمول نویسی و ساختار لوویس ۱

ترموشیمی ۴

تعادل ۲

جامدهای بلوری ۲

استوکیومتری و واکنش‌ها ۴

اسید و باز ۴

الکتروشیمی ۳

محلول‌ها ۲

خواص فلزی و نافلزی ۱

سخن آخر

دروس اختصاصی کنکور تجربی

در این مقاله به بررسی موضوع دروس اختصاصی کنکور تجربی پرداخته شد. بحث کنکور بسیار مهم و تاثیرگذار در سرنوشت هر شخصی است و فرد باید تمام سعی و تلاش خود را به جهت رسیدن به هدف خود انجام دهد.

از طرفی این نکته را نیز بدانید که افراد سودجوی بسیاری هستند که به بهانه ارائه خدمات مناسب در حوزه کنکور قصد فریب شما را دارند. در نتیجه با تمام آگاهی خود منابع و مشاور خود را انتخاب کنید، تا موفقیت در کنکور را کسب نمایید. توجه داشته‌باشید که در کنکور هیچ زمانی نباید هدر برود.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط