انتخاب رشته کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور تجربی

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با ارائه خدمات مشاوره رایگان و راهنمایی در انتخاب رشته کنکور تجربی، شما را در مسیری موفق آموزش عالی همراهی می‌کند. با توجه به اهداف و علاقه‌های شما، تیم ما بهترین رشته تحصیلی را برای شما انتخاب می‌کند و در طول مسیر آموزشی به شما راهنمایی می‌کند تا به موفقیت در کنکور تجربی دست یابید

تعیین رشته تحصیلی در دوره کنکور یکی از تصمیمات مهم در زندگی دانش‌آموزان است. رشته تجربی یکی از رشته‌های محبوب بین دانش‌آموزان است که به آن علاقه‌مندند. در این مقاله، به بررسی نکات مهم در انتخاب رشته کنکور تجربی می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم تصمیمی آگاهانه و مناسب برای آینده‌تان بگیرید.

اصول انتخاب رشته کنکور :

در انتخاب رشته کنکور علاوه بر رشته‌ها، باید شهرها، دانشگاه‌ها و دوره‌های تحصیلی به دقت مورد بررسی قرار گیرد و با استفاده از فاکتورهای مهم نسبت به انتخاب آنها اقدام کرد.

مدرسه کنکور پزشکی سیمیا

بیش از ۷۵٪ قبولی در رشته‌های پزشکی

ظرفیت محدود برای پذیرش و قبولی در رشته های گروه پزشکی با آزمون ورودی تا پایان زمانبندی

ساعت
دقیقه
ثانیه ها

ارائه خدمات VIP

تنها مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات کنکور به صورت فردی و با توجه به نیازها در خیابان فرمانیه خیابان ثروتی بن بست شفق پلاک 2

چرا سیمیا؟

خدمات قابل ارائه در سیمیا:

آمادگی و پکیج کامل کنکور و تیزهوشان

پکیج شامل (پانسیون ، مشاوره ، کلاس‌های خصوصی ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تغذیه ، ورزش و یوگا)

تعیین رشته

استعدادیابی

دپارتمان آموزشی

 اساتید و کلاس های آموزشی نیمه خصوصی:

1) بهره گیری از کادر اساتید مطرح و سطح یک کشور به صورت مبحثی، حضوری و با حداکثر ظرفیت 6 نفر از داوطلبان مستعد و پرتلاش

2) بهره گیری از اساتید دانشگاه و مولفین کتب درسی جهت آشنایی با طراحان سوالات کنکور سراسری

برای دستیابی به بالاترین کیفیت تدریس و خدمات و برخورداری از حداکثر بازدهی دانش آموز و استاد، ظرفیت کلاس ها کاملا محدود است.

پانسیون مطالعاتی

1) برگزاری پانسیون مطالعاتی به صورت تمام وقت

 دانش آموزان از ساعت 7:30 الی 21  می توانند در باغ پانسیون اختصاصی مجموعه واقع در فرمانیه تهران حضور داشته باشند. این امر موجب افزایش چشمگیر ساعت و کیفیت مطالعه و نیز نظارت دقیق و مستمر مشاوران و پشتیبانان و ناظران مطالعاتی می شود.

2) حضور ناظران مطالعاتی جهت نظارت دقیق و افزایش کیفیت مطالعه داوطلبان

ناظران مطالعاتی به منظور برقراری نظم و انضباط مطالعه در پانسیون و نیز رفع مشکلات احتمالی دانش اموزان و نظارت بر کیفیت و کمیت مطالعه آنها در پانسیون حضور دارند و گزارش عملکرد روزانه، هفتگی و ماهانه به مسئولین آموزش و مشاوران خواهند داد.

دپارتمان مشاوره

1) برگزاری جلسات مشاوره با برترین و باسابقه‌ترین مشاوران کشور و ارائه برنامه مطالعاتی شخصی و راهکارهای تخصصی علمی و مهارتی

2) در این بین از تعدادی از رتبه های تک رقمی و دو رقمی به عنوان مشاور پشیبان دانش آموزان این طرح خاص نیز استفاده خواهد شد.

3) کارگاه های تخصصی با اولیا و ارائه محتوای مناسب جهت آگاهی بیشتر و مناسب سازی فضای خانواده و هماهنگی مجموعه و اولیا

 اولیا و شرایط منزل یکی از مهم ترین عوامل برای کسب رتبه مطلوب و درخشان در آزمون سراسری می باشد. به هر میزان که اولیا و خانواده ها همراهی بهتر و مناسب تری با سیاست های مجموعه و این طرح داشته باشند، هماهنگی بیشتری ایجاد خواهد شد و دانش آموزان به شکل چهارچوب مند و طبق اصول لازم برای کسب موفقیت پیش خواهند رفت و مسئولیت پذیری بیشتری در آنها ایجاد خواهد شد.

4) برگزاری کارگاه های مشاوره ای علمی و انگیزشی با حضور متخصصین مجرب و ارائه تکنیک های افزایش تمرکز ، تکنیک های تندخوانی، روش مطالعه دروس ، خلاصه نویسی ، مهارت های تست زنی ، هنر آزمون دادن و استراتژی آزمون ، تکنیک های افزایش IQ و …

قسمت انگیزشی که نقش حیاتی در ادامه روند مثبت و رو به جلوی داوطلبان دارد، بر عهده مشاورین مجرب انگیزشی مخصوص  و گزینش شده از کلینیک های برتر خواهد بود 

تیم رفع اشکال

1) حضور مستمر و مداوم رتبه های برتر هر درس در مکان پانسیون جهت رفع اشکال دانش آموز

در طرح رتبه ساز VIP ، با بهره گیری از رتبه های تک رقمی و 2 رقمی سال های گذشته آکادمی ، و رفع بی وقفه اشکالات علمی داوطلبان، سرعت پیشروی آنها را چندین برابر خواهد کرد.

دپارتمان آزمون

1) برگزاری آزمون های روزانه براساس طرح درس دبیران

 برای بررسی تکمیل یادگیری مبحث تدریس شده توسط دبیران، برگزاری آزمون روزانه بهترین روش می باشد. اگر به هر دلیلی مبحث به خوبی برای داوطلبان جا نیفتاده باشد و یادگیری تکمیل نشده باشد، معلم موظف به رفع کامل مشکل این داوطلبان خواهد بود.

2) برگزاری آزمون های هفتگی براساس آنالیز عملکرد گزارش مطالعاتی دانش آموزان

 معیار بررسی کیفیت و کمیت مطالعه و گزارش هفتگی دانش آموزان، آزمون های هفتگی می باشد. در صورت وجود مشکل در روند مطالعه هفتگی، با تحلیل تخصصی این ازمون ها، مشکلات داوطلبان شناسایی و رفع خواهد شد.

3) برگزاری آزمون های ماهانه و تحلیل وضعیت دانش آموزان برای رسیدن به استراتژی مطالعاتی میان مدت و بلند مدت مجموعه

مجموعه دارای استراتژی های میان مدت و بلند مدت بوده و در زمان های مختلف، پایه های مختلف را بسته به آن استراتژی و نقشه راه به دانش آموزان تدریس خواهد کرد و نتیجه این آزمون های ماهانه برای بررسی سرعت پیشروی و همراهی و هماهنگی داوطلبان با این استراتژی ها بسیار ضروری و حیاتی می باشد همچنین در صورت لزوم و با توجه به نتایج کسب شده سرعت تدریس ها کاهش یا افزایش خواهد داشت و متناسب با وضعیت، تصمیمات بهینه اتخاذ خواهد شد .

4) برگزاری آزمون های جامع و کشوری ( ترکیبی از منتخب آزمونهای گزينه دو، قلم چی، سنجش، آزمون های برتر کشوری وکنکورهای سراسری)

برای تحلیل کلی و بررسی روند تحصیلی دانش آموزان و مقایسه با سایر رقبا، منتخبی از بهترین و استاندارد ترین آزمون های جامع کشوری از داوطلبان گرفته می شود و نقاط ضعف و قوت و مهارت های آزمونی و ذهنی آنها تحلیل و بررسی خواهد شد.

 

خدمات روانشناسی

حضور روانشناس اختصاصی همراه با برگزاری جلسات هفتگی و ارائه راهکارهای تخصصی و تخلیه ذهنی و رفع مشکل اضطراب و استرس و کنترل سرعت ذهنی، تمرکز وسواس مطالعاتی داوطلبان

روانپزشک مجموعه نیز سلامت ذهنی و جسمی داوطلبان را تحت نظر داشته و از بروز مشکلات ناشی از اضطراب و استرس در جلسه آزمون جلوگیری خواهد کرد.

متخصص تغذیه

ارائه برنامه غذایی شخصی توسط دکتر متخصص تغذیه متناسب با ویژگی های بدنی و سیستم متابولیسمی هر داوطلب

کارگاه های مهارتی تخصصی

شامل کارگاه های محاسبات سريع، افزایش تمرکز، تند خوانی، روش های مقابله با اهمال کاری و ایجاد انگیزه ی درونی و …

در این کارگاه ها به صورت ویژه از متخصصین این مباحث استفاده می شود تا ابزار داوطلبان کامل گردد. بهترین و به روزترین متد ها و روش های آزمایش شده در این کارگاه ها تدریس و ارائه خواهد شد

تربیت بدنی

حضور مربی تخصصی ورزشی جهت انجام تمرينات یوگا و ایروبیک برای شادابی و نشاط و انرژی دانش آموزان

 تمرینات یوگا باعث افزایش تمرکز و رفع استرس و نیز افزایش کارایی ذهن و در نهایت آرامش فکری خواهد شد.

اردو های تفریحی

حجم بالای مطالب، سختی بیش از اندازه سوالات و فشارها و دغدغه های گوناگون داوطلبان باعث افت شدید عملکرد و انگیزه آنان خواهد شد. به منظور ایجاد شرایط مفرح و تنوع و افزایش نشاط و شادی و نیز صمیمیت بین داوطلبان ، به صورت ماهانه اردوهای تفریحی فوق العاده جذابی برای آنها برگزار خواهد شد و برنامه های تفریحی متنوعی را برای آنها در این روز خاص تدارک دیده ایم تا بتوانند با تجدید قوا و انگیزه و تلاش بیشتر بعد از این اردوها به مطالعه و تلاش بپردازند .

سوالات متداول:

مدرسه کنکور پزشکی سیمیا از پایه‌های دهم،یازدهم، دوازدهم و فارق‌التحصیلان متوسطه دوم که در آزمون ورودی پذیرفته شوند، داوطلب می‌پذیرد.

دانش‌آموزان پایه پنجم تا نهم می‌توانند از خدمات آکادمی نخبگان سیمیا بهره‌مند شوند.

در آخرین آزمون سراسری که نتایج آن منتشر شده است، بیش‌ از ۷۵٪ دانش‌آموزان مدرسه پزشکی سیمیا موفق به قبولی در رشته پزشکی و رشته دندان‌پزشکی شده‌اند.

این آمار در دبیرستان‌های تهران کمتر از ۱۰٪ و حداکثر ۳۰٪ بوده است.

مدرسه پزشکی سیمیا تنها برای دانش‌آموزان و فارق‌التحصیلان رشته تجربی خدمات ارائه می‌دهد.

داوطلبان سایر رشته‌ها می‌توانند از خدمات آکادمی فرزانگان سیمیا بهره‌مند شوند.

از آنجا که هدف مجموعه ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات و کسب بهترین نتیجه می‌باشد، خدمات مدرسه پزشکی به صورت حضوری ارائه می‌شود.

برنامه‌ آموزشی مدرسه پزشکی سیمیا برای هر دانش‌آموز باتوجه به نتایج بدست آمده از آزمون‌ها به صورت اختصاصی طراحی می‌گردد و در طول دوره در صورت لزوم بازنگری می‌شود، بنابراین هر دانش‌آموز تعداد ساعات مختص به خود را در برنامه خواهد شد.

از آنجا‌که انتخاب دبیران متناسب با نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز و از بین بهترین دبیران مدارس تهران انتخاب می‌شوند، سعی شده نیاز دانش‌آموزان با کمترین تعداد جلسات برطرف شود تا بهترین بهره از وقت و هزینه حاصل شود.

بر این اساس انتخاب رشته کنکور سراسری امروزه به عنوان یک چالش مهم برای تمام داوطلبان کنکور تبدیل شده است. در این رابطه آشنایی با مراحل انتخاب رشته، می‌تواند در کسب موفقیت نهایی و قبولی در رشته محل دلخواه داوطلب بسیار کمک کند. بنابراین برای رسیدن به قبولی نهایی باید یک انتخاب رشته درست و اصولی انجام دهید و تمام معیارها و ملاک‌های مهم توسط داوطلب مورد سنجش قرار گیرد.

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، داوطلبان می‌توانند از طریق سایت سنجش، اقدام به دریافت کارنامه خود کنند. در این کارنامه اطلاعات کاملی درباره مشخصات فردی، معدل، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، نمرات خام و نمرات آزمون اختصاصی (نمره کل) مربوط به داوطلب در دسترس قرار می‌گیرد.

در این بین نمرات خام و نمرات آزمون اختصاصی در کارنامه، رتبه و نمره کل یا تراز داوطلب را مشخص می‌کند و انتخاب رشته باید بر اساس این نمرات انجام شود. بنابراین در صورتی که داوطلب، مجاز به انتخاب رشته کنکور تجربی باشد، می‌تواند فرم مربوطه را پر کرده و آن را ارسال کند.

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی :

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی

داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه باید مجاز به انتخاب رشته باشند. بنابراین تمام افرادی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شدند، می تواند با مراجعه به سایت سازمان سنجش بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای نسبت به انتخاب رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی بدین شکل است که هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از بین رشته محل‌های مربوط به گروه آزمایشی علوم تجربی است. البته داوطلبان گروه علوم تجربی باید توجه داشته باشند که انتخاب رشته برای چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی از طریق سایت سنجش به صورت مجزا انجام می‌گیرد.

بنابراین هر داوطلب با توجه به علایق شخصی خود و اولویت می‌تواند 150 رشته محل را انتخاب کند. البته توجه داشته باشید که سازمان سنجش در بررسی فرم انتخاب رشته داوطلب، از ابتدا کد رشته‌ها را بررسی می‌کند تا زمانی که در رشته مورد نظر، اعلام قبولی را صادر کند. پس در صورت دریافت اعلام قبولی، کد رشته محل‌های بعد از آن دیگر بررسی نمی‌شود. پس در چینش انتخاب رشته کنکور نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

برای چینش درست و اصولی می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

انتخاب رشته کنکور تجربی

• از 150 انتخاب کد رشته، 20 تا 30 درصد آن را به رشته محل‌هایی با شانس کم قبولی برای داوطلب اختصاص دهید.

• حدود 50 تا 60 درصد انتخاب‌های داوطلب به کد رشته محل‌های منطقی اختصاص داده شود.

• باقی انتخاب‌های داوطلب را به انتخاب رشته‌هایی اختصاص دهید که خیال داوطلب را از قبولی در یک دانشگاه راحت می‌کند.

نکته مهم قابل ذکر این است، که در انتخاب رشته کنکور تجربی باید به سهمیه‌های کنکور سراسری مانند سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، سهمیه جانبازان و ایثارگران، خانواده شهدا و غیره نیز توجه شود.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

نکات مهم و کلیدی در انتخاب رشته کنکور تجربی :

نکات مهم و کلیدی در انتخاب رشته کنکور تجربی

به طور قطع می‌توان گفت که مهمترین و حساس‌ترین مرحله کنکور سراسری، مرحله انتخاب رشته است. داوطلبانی که در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی ثبت نام کردند و در جلسه آزمون شرکت کرده و در حال حاضر کارنامه نتایج آزمون سراسری را خود را دریافت کرده‌اند. برای کسب موفقیت در این ماراتن پرچالش باید نکات مهم و کلیدی زیر را در انتخاب رشته کنکور تجربی رعایت کنند.

علاقه و استعداد شخصی

عامل اصلی در انتخاب رشته تجربی، علاقه و استعداد شخصی است. قبل از انتخاب، به دنبال علایق و علاقه‌های خود بگردید. آیا علوم ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی برای شما جذاب هستند؟ آیا استعداد در حل مسائل علمی و تجربی دارید؟ اگر پاسخ مثبت است، رشته تجربی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

آگاهی از دروس و محتواهای رشته‌های تحصیلی

قبل از تصمیم‌گیری، با دروس و محتوای دروس رشته تجربی آشنا شوید. بررسی کتاب‌های درسی و مباحث مطرح شده در این رشته به شما کمک می‌کند تا ایده‌ای دقیق‌تر از محتوای دروس و سطح سختی آنها به دست آورید.

بررسی فرصت‌های شغلی و تحصیلی

نیاز است فرصت‌های شغلی و تحصیلی مرتبط با رشته تجربی را مورد بررسی قرار دهید. انتخاب رشته‌ای که در آینده امکانات شغلی و تحصیلی مناسبی به شما ارائه می‌دهد، می‌تواند تصمیم درستی باشد.

دریافت خدمات مشاوره تحصیلی

دریافت مشاوره از مراکز مشاوره تحصیلی می‌تواند به شما در انتخاب رشته تجربی کمک کند. مشاوران متخصص در این زمینه می‌توانند با بررسی علاقه‌ها، استعدادها و شرایط شخصی شما، راهنمایی لازم را ارائه کنند.

آینده شغلی

پیش از انتخاب رشته تجربی، آینده شغلی مرتبط با این رشته را مورد بررسی قرار دهید. به دنبال مشاغلی باشید که با رشته تجربی سازگاری داشته باشند و بازار کار برای آنها پر رونق باشد. اطلاعات درباره حوزه‌های شغلی مرتبط، نیازمندی‌های بازار کار و چشم‌انداز آینده می‌تواند در این انتخاب مؤثر باشد.

تعادل بین علاقه و واقعیت

در نهایت، در انتخاب رشته تجربی تعادلی بین علاقه شخصی و واقعیت‌های موجود برقرار کنید. علاقه به یک رشته مهم است، اما باید در نظر داشت که انتخاب رشته‌ای که با توانمندی‌ها و استعدادهای شما سازگاری داشته باشد و امکان موفقیت در آن وجود داشته باشد، امری حیاتی است.

نتیجه‌گیری

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته تجربی یک تصمیم مهم است که نیازمند بررسی دقیق و آگاهانه است. با توجه به علاقه، استعداد، محتوای دروس و فرصت‌های شغلی و تحصیلی، تصمیم خود را بگیرید.

همچنین، مشاوره تحصیلی و مطالعه دقیق در مورد رشته مورد نظر می‌تواند به شما در این تصمیم کمک کند. انتخاب رشته‌ای که باعث رشد و پیشرفت شما در آینده می‌شود، می‌تواند اساس موفقیت شغلی و تحصیلی شما باشد.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و دریافت خدمات انتخاب رشته کنکور تجربی با کارشناسان و مشاوران آکادمی سیمیا تماس بگیرید. نخبگان علمی و آموزشی این آکادمی آماده ارائه خدمات ویژه به شما عزیزان هستند تا با انتخاب رشته درست و اصولی، آینده شغلی و تحصیلی خود را تضمین کنید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط