نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

نکات مهم در دروس شیمی کنکور تجربی

محتوای جدول

یکی از درس‌هایی که همیشه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، درس شیمی است. تفاوتی ندارد که شرکت‌کننده‌ی کنکور ریاضی باشید یا تجربی؛ در هر صورت اگر نگاهی کلی به مطالب پیرامون کنکور بیندازید، متوجه خواهید شد که همواره توجه کمتری به دروس شیمی می‌شود و افراد زیادی از ارزشمند بودن این درس در نتیجه‌ی کنکور خود غافل‌اند.

جدا از این که باید به مباحث دروس تسلط کافی داشته باشید، دانستن نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی نیز می‌تواند کمک شایانی را در راستای رسیدن به اهداف شما انجام دهد. این نکات کلیدی، سبب می‌شوند تا نسبت به آزمون دیدی بازتر داشته باشید و بتوانید راحت‌تر نقشه‌ی راه خود را مشاهده کنید.

همچنین با دانستن نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی، می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری نسبت به زمان‌بندی خود در مطالعه داشته باشید که جلوتر، با آن آشنا خواهید شد.

بررسی نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی :

بررسی نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی

چرا شیمی اهمیت بالایی دارد؟

به طور کلی، می‌توان گفت که در بین دروسی مثل ریاضی، فیزیک و زیست، درس شیمی علاوه بر حجم کمتری که دارد، برای دانش‌آموزان قابل فهم‌تر نیز می‌باشد. شما می‌توانید با تمرکز بر روی این درس و تسلط پیدا کردن بر روی آن، از بسیاری از رقبای خویش پیشی بگیرید. چرا که بسیاری از دانش‌آموزان این درس را به طور مفهومی مطالعه نکرده و در تست‌هایی که کمی نکته دارد، ضعیف عمل می‌کنند.

همچنین تسلط یافتن بر روی این درس نیز نیاز به صرف وقت کمتری دارد و لازم نیست که وقتی همانند با درسی مانند زیست را برای آن صرف کنید. از همین رو، پیشنهاد می‌کنید که به این درس نیز توجه ویژه‌ای را معطوف کنید تا بتوانید در آزمون کنکور سراسری، نتیجه‌ای که مدنظر دارید را به دست آورید.

در ادامه با بررسی نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی، شما را با این درس بیشتر آشنا خواهیم کرد و مطالبی ارزنده را در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

بودجه‌بندی درس شیمی کنکور تجربی:

بودجه‌بندی درس شیمی کنکور تجربی

یکی از ابتدایی‌ترین موضوعاتی که باید با آن آشنایی داشته باشید، بودجه‌بندی شیمی کنکور است. این آشنایی به شما کمک می‌کند تا زمان‌بندی دقیق‌تری را برای خود انجام دهید چرا که با دانستن تعداد سوالات طرح شده از هر پایه، می‌توانید پیش‌بینی کنید که آن پایه دقیقا به چه مقدار ارزش وقت صرف کردن دارد. این موضوع مخصوصا برای دانش‌آموزانی که دیرتر شروع به مطالعه‌ی دروس کرده‌اند اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است که در کنکور تجربی، درس شیمی مجموعا تعداد ۳۵ سوال را به خود اختصاص می‌دهد.

• شیمی دهم تجربی
طراحان معمولا تعداد ۸ سوال را به پایه‌ی دهم اختصاص می‌دهند.

• شیمی یازدهم تجربی
طراحان شیمی کنکور، معمولا تعداد ۱۴ سوال از ۳۵ سوال را از این پایه طرح می‌کنند.

• شیمی دوازدهم تجربی
تعداد ۱۳ سوال نیز به این پایه اختصاص یافته است.

با توجه به اطلاعاتی که داده شد، بسیار واضح است که شیمی سال‌های یازدهم و دوازدهم تجربی از اهمیت بالاتری نسبت به باقی سال‌ها برخوردار است و اگر می‌خواهید که در درس شیمی نتیجه‌ی خوبی را کسب کنید، بهتر است که برای این دو پایه وقت بیشتری را در نظر بگیرید چرا که سوالات بیشتری را در کنکور به خود اختصاص خواهند داد.

نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی به همینجا ختم نمی‌شود و پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه نیز با ما همراه باشید. در بخش بعدی، به نکاتی درباره‌ی شیوه‌ی مطالعه‌ی این درس اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بدانید : دروس کنکور تجربی

بیشتر بدانید : راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی

نحوه مطالعه شیمی کنکور تجربی:

نحوه مطالعه شیمی کنکور تجربی

شاید یکی از مهم‌ترین اصول در مطالعه‌ی یک درس را بتوان نحوه‌ی مطالعه‌ی آن دانست. کاملا واضح است که اگر حتی سخت‌کوشی فراوانی نیز به خرج دهیم اما شیوه‌ی مطالعه‌ی ما اشتباه باشد، نتیجه‌ای که باید بگیریم را نمی‌توانیم کسب کنیم و این مسئله به ضررمان تمام خواهد شد. در ادامه، به تعدادی از نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی در زمینه‌ی مطالعه‌ی این درس خواهیم پرداخت.

• شیمی، درسی که زود فراموش می‌شود

یکی از نکاتی که همواره باید در مورد درس شیمی کنکور در گوشه‌ی ذهن خود داشته باشید، این است که این درس به راحتی فراموش می‌شود. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم تا همواره به صورت مستمر این درس را مرور کنید تا احتمال فراموشکاری در جلسه‌ی کنکور را به حداقل برسانید.

• نکته برداری، کلید مطالعه

از کارهایی که حتما باید نه تنها برای این درس بلکه برای تمامی دروس کنکور انجام دهید، نکته برداری است. با توجه به این که حجم مطالب بسیار بالا است و در ماه‌های پایانی باید تمامی دروس را دوره کنید، واجب است که از قبل نکته برداری‌های با کیفیتی را انجام داده باشید تا هنگامی که به روز کنکور نزدیک هستید و وقت زیادی ندارید، بتوانید آن‌ها را دوره کرده و مطالب را مجددا در ذهن خود زنده کنید.

• نوشتن تست‌های ترکیبی و نکته‌دار

معمولا در بین دانش‌آموزانی که مطالعه‌ی باکیفیتی را پشت سر گذاشته‌اند، رقابت اصلی بر روی تست‌های ترکیبی و نکته‌دار است. سعی کنید هرگاه به چنین تست‌هایی برخورد کردید، آن‌ها را یادداشت کرده و گنجینه‌ای از تست‌ها را برای خود فراهم کنید.

• استفاده از ابزارهای کمک آموزشی

از جذابیت‌های درس شیمی، این است که ابزارهای زیادی برای درک بهتر آن در دسترس شما قرار دارد که می‌توانید در راستای فهم بیشتر درس از آن‌ها استفاده کنید. این ابزارها در قالب‌های متفاوتی از جمله ویدیوهای آموزشی و نرم‌افزارهای شبیه‌ساز می‌توانند وجود داشته باشند.

سخن آخر:

همانطور که گفته شد، درس شیمی از دروسی است که با این که می‌توان با کمی تمرکز و صرف وقت درصد خوبی از آن کسب کرد، توجه کمتری به آن می‌شود. از همین رو سعی کردیم با ارائه‌ی نکات کلیدی دروس شیمی کنکور تجربی و انتقال تجربیات خود به شما، گامی را به سوی کسب درصدی عالی در شیمی کنکور تجربی برداشته باشیم.

در کلاس‌های پزشکی آکادمی سیمیا، دانش‌آموزان با یادگیری مفاهیم پایه و اصولی پزشکی، آمادگی لازم برای شرکت در کنکور پزشکی را کسب می‌کنند. با استفاده از متدهای آموزشی مدرن و نوین، این آموزشگاه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا درک عمیقی از مفاهیم پزشکی پایه داشته باشند و برای موفقیت در کنکور پزشکی آماده شوند.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

 

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط