تحصیل داروسازی در اروپا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل داروسازی در اروپا

محتوای جدول

آیا تا به حال به تحصیل در خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ داروسازی رشته بسیار محبوبی است که طرفداران خاص خودش را دارد. بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند، به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنند.

تحصیل داروسازی در اروپا فرصت بسیار خوبی برای افراد مختلف است که در آن می‌توانید به راحتی پیشرفت کرده و مسیر کاری خود را بسازید. همان طور که می‌دانید تحصیل در هر رشته ای اعم از داروسازی واجد شرایط خاصی است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

تحصیل داروسازی در اروپا چه تفاوتی با تحصیل در ایران دارد؟

تحصیل داروسازی در اروپا چه تفاوتی با تحصیل در ایران دارد؟

داروسازی یکی از رشته‌های محبوب در ایران به حساب می‌آید که افراد از طریق شرکت در کنکور آن را انتخاب می‌کنند. از نظر محبوبیت این رشته در شاخه تجربی بعد از پزشکی و دندانپزشکی قرار می‌گیرد.

دانشجویان این رشته را به دلیل راحت‌تر بودن از پزشکی انتخاب می‌کنند که طول دوره تحصیل در آن هم کمتر از پزشکی خواهد بود. به طور کلی، در ایران شما باید این رشته را در 6 سال به اتمام برسانید که در اروپا این دوره 5 ساله است.

از طرفی، با تحصیل در این رشته اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کنید، نیاز به پرداخت شهریه ندارید، در صورتی که در برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور مخصوصا دانشگاه‌های خصوصی ملزم به پرداخت هزینه هستید. هزینه تحصیل این رشته در کشوری مانند آلمان بسیار پایین‌تر از سایر کشورهاست، با این تفاوت که باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

مزایای تحصیل داروسازی در اروپا چیست؟

مزایای تحصیل داروسازی در اروپا چیست؟

اگر تحصیل داروسازی در اروپا را انتخاب می‌کنید، باید با مزایای آن نیز آشنا شوید که عبارتند از:

• در دانشگاه‌های اروپایی امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان کشور مقصدتان فراهم شده است.
• هزینه‌های تحصیل نسبت به دانشگاه‌های آمریکایی بسیار پایین است.
• دریافت بورسیه تحصیلی به دلیل نمره‌های بالا
• می‌توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و از اوقات خود نهایت لذت را ببرید.
• کیفیت آموزش در دانشگاه‌های اروپا بسیار بالا است و می‌توانید بدون نگرانی تحصیل خود را به اتمام برسانید.
• امکان گرفتن ویزای تحصیلی و تمدید آن به مدت چند سال

مزایایی که به آن‌ها اشاره شد، کلی بودند. برخی افراد آن‌ها را مشاهده و برخی دیگر ممکن است چند مورد را تجربه کنند.. به هر حال، این مزایا باعث می‌شوند که افراد زیادی به سمت تحصیل داروسازی در اروپا بروند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

بررسی شرایط ورود به رشته داروسازی :

مانند همه رشته‌ها، تحصیل داروسازی در اروپا نیز دارای شرایط خاصی است که ممکن است در هر دانشگاه متفاوت باشد. اولین و مهم‌ترین شرط داشتن دانش کافی در زبان است که شما را چند قدم جلو می‌برد.

برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی بهتر است که از مدارک مختلف مانند تافل یا آیلتس استفاده کرده و حداقل نمره را کسب کنید. در مرحله بعد، باید آزمون‌های ورودی دانشگاه را با موفقیت پشت سر بگذارید. این آزمون‌ها شامل یک آزمون تخصصی و مصاحبه هستند که باید در همه آن‌ها شرکت کنید.

برخی افراد ممکن است دارای هیچ مدرک زبانی برای اثبات تسلط خود نباشند. در این موقعیت، می‌توانید در آزمون زبان که توسط دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنید تا خود را به اثبت برسانید.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

چه دلایلی برای تحصیل داروسازی در اروپا وجود دارد؟

چه دلایلی برای تحصیل داروسازی در اروپا وجود دارد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه دلایلی برای تحصیل در اروپا وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال لازم است که در ادامه این دلایل را به طور کامل بررسی کنیم:

امکان کار دانشجویی
در برخی از کشورها امکان کار در هنگام تحصیل وجود ندارد و دانشجویان برای هزینه‌های زندگی خود با مشکل مواجه می‌شوند. خوشبختانه بیشتر کشورهای اروپایی امکان کار در هنگام تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده اند و از این نظر هیچ دغدغه ای نخواهید داشت. اگر در رشته داروسازی تحصیل می‌کنید، می‌توانید مرتبط با رشته یا غیر مرتبط با رشته خود کار دانشجویی داشته باشید.

در رابطه با کار دانشجویی می‌توان به بیمارستان‌ها اشاره کرد که برخی از آن‌ها از دانشجویان نیز استقبال می‌کنند تا بتوانند قبل از فارغ التحصیلی مسیر کاری خود را آغاز کنند. بدین ترتیب، هم فرصت این را دارید که هزینه‌های خود را تامین کنید و تجربه کاری برای درج در رزومه شما خواهد شد.

شبکه سازی و افزایش ارتباطات
زمانی که برای تحصیل به خارج از کشور می‌روید، با افراد تازه ای آشنا می‌شوید. همچنین فرصت این را خواهید داشت که با دانشجویان کشورهای دیگر نیز ارتباط برقرار کنید.

برخی از دانشگاه‌های اروپایی برنامه ای را برای دانشجویان به نام تبادل دانشجویی در نظر می‌گیرند که در آن دانشجویان کشورهای مختلف با یکدیگر مبادله می‌شوند تا ادامه دوران تحصیل خود را در کشور دیگری بگذارنند.

در نتیجه، فرصت بیشتری برای سفر و آشنایی با افراد جدید خواهید داشت. لازم به ذکراست که در هنگام تبادل هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و کل آن بر عهده دانشگاه خواهد بود.

طول دوره تحصیل
بر خلاف رشته‌های دیگر مانند دندانپزشکی و پزشکی که طول دوره تحصیل در آنان 6 یا 7 سال است، داروسازی 5 سال طول خواهد کشید که در آن دانشجویان کاملا با نحوه ساخت داروها و موارد دیگر آشنا خواهند شد.

در طول این دوره، مانند همه دانشگاه‌های دیگر موظف به گذراندن سمینارها، سخنرانی‌ها و تمرین‌های عملی هستید. پس از گذارندن چند ترم، به عنوان کارآموزی به شما تجربه عملی و کار در یک شرکت ارائه می‌شود که با استفاده از آن مهارت عملی خود را بهبود می‌بخشید.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

دریافت مشاوره تخصصی از آکادمی سیمیا :

گذراندن مدت زمان تحصیلات در یک کشور خارجی به خصوص اروپا می‌تواند هیجان انگیز و در برخی موارد ترسناک باشد. اگر تسلط خوبی به زبان‌های انگلیسی و دیگر زبان‌ها دارید، اصلا نگران نباشید، زیرا مسلط بودن به زبان از جمله مهم‌ترین شرایط برای تحصیل داروسازی در اروپا است.

بسیاری از افراد آمریکا یا کانادا را برای این رشته انتخاب می‌کنند که ممکن است هزینه‌های تحصیل در آن‌ها بسیار بالا باشد. همان طور که در این مطلب اشاره کردیم، مزایا و دلایل تحصیل در اروپا تاثیر زیادی روی استقبال افراد مختلف خواهد گذاشت. برای مشاوره مهاجرت تحصیلی می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط