تحصیل پزشکی در اروپا در اکادمی سیمیا

راهنمای جامع تحصیل پزشکی در اروپا

محتوای جدول

تحصیل در رشته پزشکی برای بسیاری از افراد یکی از رشته‌های ایده آل به حساب می‌آید. افرادی که در شاخه تجربی به تحصیل پرداخته‌اند رقابت بالایی برای قبولی در رشته پزشکی دارند.

به همین خاطر، کسانی که رتبه دلخواه خود در کنکور را به دست نمی‌آورند تصمیم می‌گیرند که در خارج از کشور به تحصیل بپردازند. تحصیل پزشکی در اروپا نیازمند داشتن شرایط خاصی است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا :

دانشگاه‌های مختلف ممکن است شرایط خاص خودشان را داشته باشند، اما معمولا برخی شرایط عمومی وجود دارد که همه دانشجویان باید از آن برخوردار باشند. این شرایط به شرح زیر هستند:

• انگیزه نامه
• توصیه نامه
• داشتن دیپلم متوسطه
• داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی شیمی، ریاضی، زیست شناسی و فیزیک
• داشتن آیلتس یا تافل با حداقل نمره
• داشتن سابقه کاری مرتبط به صورت داوطلبانه
• تمکن مالی به شکلی که بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی را بپردازید.
• داشتن رزومهخوب که شامل مهارت‌ها، مدارک و میزان تحصیلات است.

علاوه بر این شرایط، توجه داشته باشید که رشته پزشکی در اکثر کشورها به زبان خود آن کشور تدریس می‌شود و کمتر پیش می‌آید که دوره‌های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه شوند. گاهی اوقات برخی از دانشگاه‌ها شرایط دیگری نیز تعیین می‌کنند که بدون داشتن آن‌ها نمی‌توانید به گرفتن پذیرش امیدوار باشید.

شرایط خاص برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا :

شرایط خاص برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا

برخی از دانشگاه‌ها دارای آزمون ورودی هستند و به محض قبولی در آن می‌توانید از دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرید. این آزمون‌های ورودی معمولا به شکل آزمون کتبی و مصاحبه هستند که مناسب افراد زیر 25 سال خواهند بود.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

علاوه بر این، بسیاری از مراکز آموزش عالی مدرک زبان را الزامی می‌دانند و برای پذیرش باید نمره آزمون آیلتس شما 6.5 و آزمون تافل 78 باشد. در نتیجه، قبل از هر گونه اقدام برای تحصیل پزشکی در اروپا بهتر است مدرک زبان خود را دریافت کنید.

دلایل تحصیل رشته پزشکی در اروپا چیست؟

دلایل تحصیل رشته پزشکی در اروپا چیست؟

تحصیل در خارج از کشور می‌تواند یکی از بهترین فرصت‌ها برای دانشجویان باشد تا بتوانند به سرعت پیشرفت کنند. این امر هم از نظر فرهنگی و هم از نظر آموزشی مزایای زیادی برای افراد خواهد داشت. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و زندگی مستقل را تجربه کنند. به طور کلی، به دلایل زیر ممکن است تحصیل پزشکی در اروپا را انتخاب کنید:

• هزینه پایین:

تحصیل در آمریکا، کانادا و کشورهای دیگر به مراتب هزینه خیلی بیشتری دارد و کسانی که تمکن مالی بالا ندارند ترجیح می‌دهند که کشورهای کم‌هزینه‌تر را انتخاب کنند.

به همین دلیل، کشورهای اروپایی انتخاب ایده‌آل‌تری به حساب می‌آیند. هزینه تحصیل و زندگی در این کشورها بسیار پایین‌تر است و افراد می‌توانند در حین تحصیل اجازه کار نیز داشته باشند.

• کیفیت آموزش:

دانشگاه‌های اروپایی رتبه بسیار بالایی در رنکینگ‌های جهانی دارند و مدرک پزشکی آنان از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود.

• دسترسی آسان:

دانشگاه‌های زیادی در سراسر اروپا امکان تحصیل در رشته پزشکی را فراهم کرده اند که تعدادی از آن‌ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شود. بنابراین، دیگر نیازی به یادگیری زبان جدید نخواهد بود.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

تحصیل پزشکی در اروپا چه مزایایی نسبت به دیگر کشورها دارد؟

با تحصیل پزشکی در اروپا مزایای زیادی به دست می‌آورید. در درجه اول می‌توان به امکان کار به صورت بین المللی اشاره کرد. دانشگاه‌های اروپا از سطح علمی و آموزشی بالایی برخوردار هستند.

به همین دلیل، بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید در هر جایی از دنیا مشغول به کار شوید. برخی از کشورها دانشگاه‌های معتبر زیادی ندارند. از این رو، افراد به دنبال تحصیل در خارج از کشور خود هستند. با این کار می‌توانید به دانشگاه‌های معتبر اروپا دسترسی داشته باشید.

دوره تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه‌های اروپا شش ساله است و در این مدت شما دو سال از آن را به مطالعه دروس و نظری و چهار سال دیگر را به آموزش عملی می‌پردازید. بعد از این که دوره تحصیلی خود را به پایان رساندید، باید در آزمون‌هایی شرکت کنید تا بتوانید گواهینامه یا مدرک پزشکی خود را دریافت کنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

بهترین دانشگاه‌های اروپایی در زمینه تحصیل در رشته پزشکی :

تحصیل پزشکی در اروپا

اروپا دانشگاه‌های زیادی دارد که هر کدام مزایای تحصیلی و رفاهی خاص خودشان را دارند. برای انتخاب بهتر در میان این موسسات آموزش عالی، بهتر است که برخی از آن‌ها را بررسی کنیم:

دانشگاه هایدلبرگ آلمان
این دانشگاه یکی از بهترین مقاصد دانشجویان بین المللی است. این موسسه نه تنها از 130 کشور جهان دانشجو دارد، بلکه نرخ پذیرش آن در حدود 73 درصد است. تقریبا می‌توان گفت که ورود به آن از دیگر دانشگاه‌های اروپایی آسان‌تر است.

دانشگاه ETH سوییس
چندین سال قبل، این دانشگاه دانشکده پزشکی خود را تاسیس کرد و هر ساله دانشجویان زیادی از آن فارغ التحصیل می‌شوند. امکانات این دانشگاه بسیار زیاد است و سبک تدریس در آن در حد جهانی خواهد بود.

دانشگاه اراسموس هلند
هلند در سال‌های اخیر یکی از مقاصد محبوب مهاجران به حساب می‌آید. رتبه جهانی آن بسیار بالا است و برنامه پزشکی آن به دانشجویان کمک می‌کند که سریعا میزان دانش و مهارت خود را ارتقا دهند. این دانشگاه برای دریافت تخصص یک انتخاب ایده‌آل به حساب می‌آید.

دانشگاه سوربن فرانسه
این دانشگاه نه تنها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پزشکی است، بلکه همه داوطلبانی که حداقل شرایط را دارند نیز می‌پذیرد. کسانی که در راه مهاجرت عدم اطمینان به نفس دارند می‌توانند از این دانشگاه استفاده کنند تا به هدف خود برسند.

موسسه کارولینسکا هلند
این دانشگاه درست در کنار استکهلم و با یک بیمارستان تحقیقاتی و آموزشی مرتبط یکی از دانشکده‌های پزشکی پیشرو در اروپا است. با این حال از ویژگی‌های منفی آن می‌توان به نرخ پذیرش پایین آن اشاره کرد که فقط در حدود 3.9 درصد است.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

تحصیل پزشکی در اروپا با مشاوره تخصصی از سیمیا :

سال‌های زیادی است که دانشجویان به دنبال تحصیل در بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌ها هستند و برای آن تلاش می‌کنند. پزشکی یکی از بهترین رشته‌ها بوده و بازارکار بسیار خوبی دارد.

اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید، بهتر است بدون شرکت در کنکور، برای تحصیل پزشکی در اروپا اقدام کنید. دانشگاه‌های اروپا بسیار معتبر هستند و با انتخاب آن‌ها می‌توانید مسیر جدیدی برای خود رقم بزنید. در صورتی که در فرآیند مهاجرت تحصیلی دچار مشکل هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی در اروپا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط