سوالات کنکور ریاضی در آکادمی سیمیا

تحلیل درس ریاضی در کنکور ریاضی ۱۴۰۳

محتوای جدول

بسیاری از داوطلبانی که در کنکور ریاضی ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، نمی‌دانند که درصد سختی سوالات کنکور ریاضی به چه نحو بوده، آیا برای دیگر داوطلبان نیز همانند من دشوار بوده یا خیر.

به کمک تحلیل سوالات کنکور ریاضی می‌توان هم از سطح تحصیلی خود اطلاع پیدا کنند و هم این تصمیم را بگیرند که دوباره در کنکور شرکت کنند یا نتیجه‌ی خوبی حاصل می‌شود. با توجه به تغییرات ایجاد شده در کنکور ۱۴۰۳ ، تحلیل این آزمون کمک شایانی به تمامی داوطلبان می‌کند.

تحلیل سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۲ به تفکیک دروس :

تحلیل درس ریاضی در کنکور ریاضی ۱۴۰۳ :

ریاضی با ضریب ۱۲، تاثیرگذارترین درس این رشته برای داوطلبان آزمون سراسری است. تعداد سوالات این درس در دفترچه کنکور ۴۰ سؤال است و برای این سؤالات ۷۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. سوالات درس ریاضی در کنکور سال ۱۴۰۰ دشوار تر از کنکور سال ۱۴۰۱ بوده است.

اما سطح دشواری سوالات کنکور ریاضی در کنکور دی ماه ۱۴۰۲ به هیچ وجه به سختی سوالات سال ۱۴۰۰ نبوده ولی از کنکور سال ۱۴۰۱ کمی دشوار تر برگزار شده.

یکی از دلایل سختی سوالات می‌تواند استفاده بیشتر از قبل از سوالات ترکیبی در درس ریاضی باشد که این مسئله، زمان آزمون را نیز درگیر کرده و داوطلبان با کمبود زمان برای این درس مواجه شدند. با توجه به نکات گفته شده، در کنکور ریاضی ۱۴۰۳ کسب درصد ۴۰ می‌تواند نتیجه‌ی نسبتا خوبی در درس ریاضی به شمار بیاید.

تحلیل درس فیزیک در کنکور ریاضی ۱۴۰۳

پس از ریاضی، فیزیک یکی از مهم ترین درس های رشته‌ی ریاضی است که ضریب ۹ را به خود اختصاص داده. برای این درس در کنکور سراسری ۳۵ سوال در نظر گرفته شده و داوطلبان برای حل آنها ۴۵ دقیقه زمان دارند.

سوالات درس فیزیک سطح استانداردی داشت و تقریبا از مباحثی که پیش بینی می‌شد و جزو مباحث پرکاربرد به شمار می‌رفت طرح شده بودند. اگر بخواهیم سوالات درس فیزیک در کنکور دی ماه ۱۴۰۲ را با سال های گذشته مقایسه کنیم، می‌توان گفت سوالات تقریبا هم سطح با کنکور ۱۴۰۱ طرح شده و از کنکور ۱۴۰۰ آسان تر بوده است. با توجه به موارد گفته شده در این خصوص، کسب درصد ۵۰ یا ۶۰ برای این درس در سوالات کنکور ریاضی می‌تواند نتیجه‌ی مطلوبی باشد.

تحلیل درس شیمی در کنکور ریاضی ۱۴۰۳

پس از فیزیک، شیمی با ضریب ۶ در کنکور ریاضی جزو درس های تخصصی این رشته محسوب می‌شود. این درس در سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۲، ۳۰ سوال را به خود اختصاص داده و برای این سوالات ۳۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

سوالات درس شیمی در کنکور ریاضی ۱۴۰۲ را می‌توان در سطح متوسط دانست. البته که سوالات این درس معمولا زمان‌بر است و نیازمند سرعت عمل و تفکر بالا در حل آنها می‌باشد اما به طور کلی نسبت به کنکور سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، سوالات آسان تری طرح شده بود. بنابراین کسب درصد ۶۰ در این درس می‌تواند قابل قبول باشد.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

تکنیک های طلایی حل تست های کنکور ریاضی:

تکنیک های طلایی حل تست های کنکور ریاضی

تکنیک هایی که در این بخش به شما ارائه می‌دهیم برای تمامی داوطلبین و دانش آموزان واجب و قابل اجراست.

۱٫ مطالعه دقیق دروس

برای مطالعه دروس، کتاب های درسی بهترین و اولین منابع به شمار می‌آیند. شما ابتدا باید مطالب کتب درسی دبیرستان را به خوبی خوانده و فرا بگیرید و سپس به سراغ کتاب های کمک درسی بروید. بهره گیری از کتاب های کمک درسی همیشه به داوطلبان و دانش آموزان کنکوری برای دریافت نتیجه‌ی بهتر توصیه می‌شود.

۲٫ مباحث ریاضی را تفکیک نکنید

یکی از اشتباهات رایج در بین داوطلبان کنکوری در رشته‌ی ریاضی این است که بخشی از مباحث ریاضی را حذف و یا تفکیک می‌کنند. اما غافل از اینکه مباحث ریاضی به صورت زنجیروار بهم متصل هستند و اگر شما یادگیری و تست های یک مبحث را کنار بگذارید، ممکن است در حل مسائل بعدی نیز دچار مشکل شوید. پس بهتر است حتی مباحث سخت را با تکرار و تمرین بیشتر فرا بگیرید و از هیچ مطلبی غافل نشوید.

۳٫ تمرین فرمول ها

حجم و تعداد زیاد فرمول ها در رشته‌ی ریاضی، کار داوطلبان و دانش آموزان را سخت می‌کند. بدیهی‌ست که حفظ کردن فرمول های زیاد کار راحتی نیست، پس بهتر است با تمرین و تکرار زیاد و در زمان حل هر مسئله با یادآوری و نوشتن فرمول ها، آنها را ملکه‌ی ذهن خود کنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

۴٫ تست زنی خود را زمانبندی کنید

پس از آنکه مهارت تست زنی را در خود تقویت کردید، بهتر است زمانبندی و سرعت تست زنی خود را اندازه بگیرید و با دفعات گذشته مقایسه کنید. این کار تاثیر زیادی در پیشرفت سرعت شما در حل تست ها دارد.

۵٫ سوالات آمار را جدی بگیرید

سوالات درس آمار در بین سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۳ ، جزو سوالات آسان تلقی می‌شود. می‌توانید برای کسب نتیجه‌ی مطلوب روی این درس تمرکز کنید و از آن غافل نشوید چرا که به راحتی با اندکی تلاش می‌توانید تمامی سوالات مربوط به آن را پاسخ دهید.

۶٫ وقت خود را روی سوالاتی که بلد نیستید تلف نکنید!

حل سوالات کنکور ریاضی

بهتر است از سوالاتی که بلد نیستید و یا روی آنها شک دارید عبور کنید. این سوالات وقت شما را می‌گیرد و ممکن است به شما اجازه ندهند که مباحثی را که یاد دارید حل کنید. در این صورت اگر شما بتوانید ۸۰ درصد سوالات را حل کنید، با تلف کردن وقت روی مباحثی که بلد نیستید ممکن است این درصد به ۵۰ برسد!

۷٫ توجه به علامت های مثبت و منفی

بار ها دیده ایم که یک جواب صحیح بخاطر اشتباه در علامت مثبت یا منفی، نادیده گرفته شده. همچنین عدم توجه به این علامت ها می‌تواند روند کلی حل سوالات کنکور ریاضی را به اشتباه بیاندازد.

۸٫ شناسایی مباحث پرتکرار

طراحان سوالات کنکور هر ساله روی برخی مباحث تاکید ویژه‌ای دارند و با اندکی بررسی و تحلیل کنکور ریاضی و سوالات کنکور سال های اخیر می‌توان متوجه شد که تعدادی از مباحث همیشه مورد توجه طراحان بوده است. با شناسایی این سوالات می‌توانید زمان بیشتری برای آنها گذاشته و با سوالات احتمالی در کنکور آشنا شوید.

سوالات کنکور ریاضی

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط