برنامه ریزی رایگان کنکور در آکادمی سیمیا

اصول برنامه ریزی کنکور برای داوطلبان

محتوای جدول

برنامه ریزی رایگان کنکور و شناختن انواع روش‌های مطالعه، یکی از چالش های داوطلبان کنکور سراسری است و از آنجایی که در سال های اخیر با تغییراتی در کنکور مواجه هستیم و این تغییرات دچار سردرگمی برخی داوطلبان شده است، داشتن یک برنامه ریزی رایگان کنکور می‌تواند شما را از این سردرگمی نجات داده و نتیجه‌ی بهتری برایتان به عمل آورد.

با توجه به این تغییرات، بدیهی‌ست که برنامه ریزی شما نیز باید به روز باشد. به طور کلی، برنامه ریزی برای کنکور یعنی خواندن تمامی درس ها در کنار هم و موفقیت همزمان در امتحانات نهایی و آمادگی برای کنکور. ما در این مقاله سعی داریم مؤثر ترین برنامه ریزی رایگان کنکور را برای شما بازگو کنیم تا شما بتوانید بهترین روش را شناخته و از آن بهره‌مند شوید، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اصول برنامه ریزی رایگان کنکور :

سالانه رقابت داوطلبان برای ورود به دانشگاه بیشتر شده و به همین سبب تلاش برای کنکور نیز باید بیشتر شود. همین عامل سبب دلهره و نگرانی هایی در شرکت کنندگان کنکور سراسری شده که این نگرانی ها را تا حدودی می‌توان با برنامه ریزی صحیح برای خواندن درس ها کاهش داد. اولین قدم برای داشتن یک برنامه ریزی صحیح، داشتن و مشخص کردن هدف می‌باشد.

در قدم اول، کنکوری خواندن را اولویت قرار داده و از کلی خواندن بپرهیزید. کنکوری خواندن به این معناست که سعی داشته باشید تمامی مطالب را به صورت مفهومی بخوانید و یاد بگیرید و حتی از مطالبی که به نظر اهمیتی ندارد نیز ساده عبور نکنید. کلیات و جزئیات را در کنار یکدیگر فرا گیرید به طوری که در جمع بندی ها زمان زیادی از شما گرفته نشود.

تمامی افراد موفق در کنکور، یک برنامه‌ی دقیق دارند و مطابق با آن پیش می‌روند، این برنامه‌ی درست به شما کمک می‌کند تا در هر انتخاب خود بهترین روش را برگزینید و جزو افراد موفق در کنکور به شمار روید.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

آشنایی با روش های مطالعه برای کنکور

آشنایی با روش های مطالعه برای کنکور

در این قسمت با انواع روش های مطالعه کنکور آشنا می‌شویم:

1. بیشترین زمان برای دروس تخصصی

یکی از روش های برنامه ریزی برای کنکور این است که مطالعه‌ی دروس سخت و تخصصی را اولویت قرار دهید.

2. مشخص کردن زمان مطالعه در روز

بهتر است در ابتدا برای خود مشخص کنید که چند ساعت در روز می‌خواهید درس بخوانید. پیشنهاد ما به شما این است که برای شروع حداقل 6 ساعت در روز برای مطالعه وقت بگذارید و پس از مدتی می‌توانید این زمان را با توجه به توانایی های خود افزایش دهید.

سعی کنید در این دوره از فضای مجازی دوری کنید و کار کردن با موبایل را محدود کنید. سعی کنید پس از هر 25 دقیقه مطالعه، 5 دقیقه استراحت کنید، این کار باعث می‌شود مغز شما خسته نشود.

3. طراحی یک برنامه منسجم

برنامه ریزی شما باید قابل اجرا باشد، و در نظر داشته باشید که برنامه ریزی وسیله ای برای فخر فروشی به دیگران نیست، بلکه یک برنامه‌ی قابل اجرا و منسجم می‌تواند شما را به موفقیت نزدیک کند.

4. برنامه روز بعد را مشخص کنید

یکی دیگر از روش های برنامه ریزی رایگان کنکور این است که برنامه‌ی روز بعد را یادداشت کنید، این که در روز بعد، چه ساعتی چه درسی را مطالعه خواهید کرد در این برنامه ریزی اهمیت ویژه ای دارد. در نهایت و در پایان روز باید چک شود که آیا توانسته اید به اهداف روزانه‌ی خود برسید یا خیر.

5. رعایت تعادل

حفظ تعادل در برنامه ریزی و انجام آن بسیار مهم است. سعی کنید در تمامی مراحل تعادل را رعایت کنید و دچار افراط و تفریط در مطالعه دروس نشوید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

انواع روش برنامه ریزی برای کنکور :

انواع روش برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای مطالعه کنکور باید جامع و دقیق باشد. به طوری که بجز چینش و ترتیب مطالعه دروس، تمامی جزئیات مانند حجم، مدت و نحوه‌ی مطالعه‌ی شمارا نیز در بر گیرد. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم شما را با انواع روش های برنامه ریزی برای کنکور آشنا کنیم و در پایان این شما هستید که با توجه به اطلاعات دریافتی و شناخت فردی خود، انتخاب می‌کنید که با کدام روش پیش روید.

1. برنامه ریزی زمانی

ساده ترین روش برنامه ریزی رایگان کنکور، روش برنامه ریزی زمانی است. در این روش تنها نام درس مورد مطالعه و مقدار زمانی که برای آن در نظر گرفته شده، نوشته می‌شود. این روش یک ایراد بزرگ دارد و آن این است که مقدار و حجم مطالعه در آن مشخص نیست.

این مسئله باعث می‌شود که شما احساس مسئولیتی در برابر برنامه ریزی مطالعه‌ی خود نداشته باشید. همچنین ایراد دیگر این روش این است که تمام حواس شما به زمان پرت می‌شود زیرا تنها چیزی که اهمیت دارد زمان است.

2. برنامه ریزی حجمی

این روش نسبت به روش برنامه ریزی زمانی مقداری پیچیده‌تر و البته کاربردی تر است. در این روش حجم مطالبی که در هر جلسه باید مطالعه شود کاملا مشخص است، اما ایراد این روش آنجاست که زمان مشخصی ندارد، یعنی ممکن است برای دروس با حجم کم زمان زیادی را صرف کنیم.

3. برنامه ریزی حجمی-زمانی

سخت ترین و در عین حال بهترین روش برای برنامه ریزی رایگان کنکور، روش برنامه ریزی حجمی-زمانی است، زیرا در آن هر دو فاکتور زمان و حجم مشخص هستند و از این بابت ایرادات دو روش قبلی را رفع می‌کند.

4. برنامه ریزی حجمی-زمانی با تست و تمرین معین

تعیین تعداد تست یا تمرین، روش حجمی-زمانی را کاملا بی نقص می‌کند. تمرین و به دنبال آن تست برای تثبیت و فهم دروس بسیار ضروری‌ست. اگر بتوانید این برنامه را در برنامه‌ی مطالعه‌ی خود پیاده کنید، بهترین روش را برگزیده‌اید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

روش برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 1403 :

روش برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 1403

در ابتدا لازم است مطالبی که قرار است در طول هفته مطالعه کنید را مشخص نمایید. در قدم بعدی با توجه به توانایی های خود تعداد ساعاتی که در کل هفته می‌توانید درس بخوانید را محاسبه کنید.

• مرحله اول: زمان مطالعه‌ی هفتگی خود را واقع بینانه محاسبه کنید.
• مرحله دوم: مدت زمانی که در طول هفته برای مطالعه به هر درس اختصاص می‌دهید را بطور کامل و واضح یادداشت کنید. توجه داشته باشید این زمان را بر اساس اهمیت دروس و ضریب آن ها در نظر بگیرید.
• مرحله سوم: در هر روز دروسی که قرار است خوانده شود را مشخص کنید. توجه داشته باشید که یک روز را فقط به یک درس اختصاص ندهید.
• مرحله چهارم: در پایان نیز یک روز از هفته را برای جبران دروسی که در برنامه به هر علتی نتوانسته اید بخوانید، اختصاص دهید.

برنامه ریزی رایگان کنکور در آکادمی سیمیا

 

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط