آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

معرفی آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با ارائه آزمون‌های شبیه‌سازی شده کنکور تجربی، با مشاوره رایگان شما را با شرایط و فرمت واقعی آزمون آشنا می‌کند. این آزمون‌ها به شما امکان می‌دهند تا قبل از آزمون واقعی، با محیط آزمون و سبک سوالات آشنا شوید و عملکرد خود را ارزیابی کنید.

از مهم‌ترین مقوله‌هایی که دانش‌آموزان باید نسبت به انجام آن اقدام کنند، آزمون‌های شبیه‌سازی کنکور هستند. تقریبا تمامی داوطلبان برتر کنکور، در بازه‌ی زمانی ۲ الی ۳ ماه مانده به کنکور، این آزمون‌ها را انجام می‌دهند و با تحلیل نتایجی که به دست می‌آورند، سعی می‌کنند تا نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و نقاط قوت را حفظ و نقاط ضعف را ترمیم کنند.

به خصوص در رشته‌ی تجربی که رقابت بین داوطلبان بسیار بالا است، آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کنند و اگر نسبت به انجام آن‌ها اقدام نکنید، قطعا ضرر خواهید کرد.

اگر شما نیز قصد دارید در کنکور تجربی شرکت کنید و می‌خواهید بیشتر با این نوع آزمون‌ها آشنا شوید، ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید. در این مقاله ما به معرفی کامل آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی خواهیم پرداخت و شما را به طور کامل با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

آزمون شبیه‌سازی شده چیست؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم، این است که اصلا آزمون شبیه‌سازی شده چیست؟ آزمون شبیه‌سازی شده در واقع یک نوع کنکور است که خود شما آن را برگزار کرده و معلومات خویش را در شرایطی کاملا مانند کنکور تست می‌کنید.

برای مثال اگر داوطلب کنکور تجربی هستید، برای برگزاری آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی، باید نمونه سوالات یکی از سال‌های گذشته را انتخاب کرده و راس ساعت هشت صبح، پاسخ دادن به آن را شروع کنید.

به طوری که کاملا شرایط کنکور را برای خود شبیه‌سازی کرده تا در روزی که می‌خواهید در کنکور اصلی شرکت کنید، ذهنتان آماده بوده و به این روش آزمون دادن عادت کرده باشد. در بخش‌های بعدی، اطلاعات بیشتری را راجع به آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی به شما ارائه خواهیم داد.

شرایط آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی :

شرایط آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی
از آنجایی که باید کاملا شرایط کنکور واقعی را برای خود ایجاد کنید، در این بخش به نکاتی اشاره خواهیم کرد که حتما باید آن‌ها را هنگام برگزاری این نوع آزمون‌ها رعایت کنید.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

• آزمون را رأس ساعت ۸ صبح شروع کنید

کنکور تجربی رأس ساعت ۸ صبح شروع می‌شود و اگر قصد برگزاری آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی را دارید، حتما آزمون‌های خود را رأس ساعت ۸ صبح شروع کنید تا ذهنتان به متمرکز شدن در این ساعت روز عادت کرده و بتواند بازده خوبی را در روز کنکور داشته باشد.

• حدود دو ساعت قبل از شروع آزمون بیدار شوید

از دیگر نکاتی که باید آن را رعایت کنید، این است که سعی کنید حدود دو ساعت قبل از شروع آزمون، یعنی ساعت ۶ صبح بیدار شده و سپس ساعت ۸ آزمون را برای خود شروع کنید. همانطور که می‌دانید در روز کنکور نیز به احتمال زیاد مجبور هستید تا در همین ساعات بیدار شده تا فرصت کافی برای صرف صبحانه و رسیدن سر جلسه‌ی کنکور داشته باشید.

• از چرک‌نویس استفاده نکنید

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام برگزاری آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی در نظر داشته باشید، این است که سر جلسه‌ی کنکور به هیچ عنوان امکان استفاده از چرک‌نویس‌هایی غیر از خود دفترچه‌ی آزمون را ندارید. پس حتما در نظر داشته باشید که هنگام شبیه‌سازی کنکور، از چرک‌نویس استفاده نکنید.

• سعی کنید از روی صندلی بلند نشوید

آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از دانش‌آموزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، این است که به سختی می‌توانند روی صندلی نشسته و به صورت متمرکز به سوالات پاسخ دهند.

از مزیت‌های آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی این است که شما را برای چنین شرایطی آماده می‌کنند به شرطی که تمامی اصول را رعایت کنید و هنگام برگزاری این آزمون‌ها نیز سعی کنید که به هیچ عنوان از روی صندلی بلند نشوید.

• از سوالات ادوار گذشته استفاده کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید در آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی رعایت کنید، این است که حتما برای این آزمون‌ها از سوالات ادوار گذشته استفاده کنید. سوالات کنکور در سال‌های مختلف شباهت بسیاری به یکدیگر دارند و با استفاده از این سوال‌ها، می‌توانید ذهن خود را بیش از پیش برای آزمون کنکور سراسری آماده کنید.

در این بخش سعی کردیم تا با ارائه‌ی نکاتی در مورد نحوه‌ی برگزاری آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی، شما را با این مبحث بیشتر آشنا کنیم. در ادامه، به بررسی نکاتی دیگر خواهیم پرداخت.

از چه زمانی برگزاری کنکور شبیه‌سازی شده را آغاز کنیم؟

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، تاریخ شروع به شبیه‌سازی کنکور است. سعی کنید تا این کار را ۲ یا ۳ ماه قبل از روز آزمون اصلی شروع کنید تا فرصت کافی برای انجام تمامی کنکور‌های ۱۰ سال گذشته را داشته باشید.

این کار سبب می‌شود تا با گستره‌ی وسیعی از سوالات آشنا شوید و در روز کنکور، تست‌های کمتری را ببینید که احساس کنید جدید هستند یا مشابه آن‌ها در سال‌های گذشته وجود نداشته است.

بیشتر بدانید : دروس کنکور تجربی

بیشتر بدانید : راهنمایی برای حل سوالات دشوار کنکور تجربی

تحلیل و بررسی اشتباهات را فراموش نکنید!

تحلیل و بررسی اشتباهات را فراموش نکنید!

جدا از این که اجرای آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی سبب می‌شود تا با سبک سوالات آشنا شوید و معلومات خود را مرور کنید، باعث می‌شود که به اشتباهات و نقاط ضعف خود نیز پی ببرید.

در واقع هدف اصلی برگزاری این نوع از آزمون‌ها، پیدا کردن نقاط ضعف و ترمیم آن‌ها در زمان باقی‌مانده است. برای مثال، در درس زیست شناسی به این نتیجه می‌رسید که در مبحث بدن انسان ضعف دارید. در این هنگام، با توجه به این که هنوز فرصت دارید، به سراغ این مبحث رفته و خلاصه‌نویسی‌ها و تست‌های آن را مرور می‌کنید. این کار باعث می‌شود که به سرعت نقاط ضعف خود را پوشش دهید.

سخن آخر:

در این مطلب سعی کردیم تا تمامی نکات مرتبط با آزمون‌های شبیه‌ سازی شده کنکور تجربی را پوشش دهیم و شما را کاملا با آن‌ها آشنا کنیم. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.

در کلاس‌های پزشکی آکادمی سیمیا، دانش‌آموزان با یادگیری مفاهیم پایه و اصولی پزشکی، آمادگی لازم برای شرکت در کنکور پزشکی را کسب می‌کنند. با استفاده از متدهای آموزشی مدرن و نوین، این آموزشگاه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا درک عمیقی از مفاهیم پزشکی پایه داشته باشند و برای موفقیت در کنکور پزشکی آماده شوند.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

 

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط