درصد هر تست در کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

استراتژی‌های موثر در استفاده از کتاب تست کنکور تجربی

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با ارائه کتاب تست کنکوری به همراه مشاوره رایگان ، شما را در تقویت و ارتقاء مهارت‌های آزمون‌گیری کنکور تجربی یاری می‌کند. کتاب تست ما حاوی سوالات متنوع و جامع است که شما را با ساختار سوالات آزمون کنکور آشنا می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا در آزمون با خود اطمینانی بالا عمل کنید.

طبق تحقیقات برای موفقیت در کنکور نیاز به ساعات مطالعه بالا نیست بلکه مطالعه هوشمندانه راز موفقیت در کنکور است. دانش آموزانی که قصد دارند کنکور تجربی بدهند می دانند که رقابت سنگینی برای قبولی در رشته های پرطرفدار تجربی پیش رو دارند.

بنابراین قبل از شروع برنامه مطالعه باید تکنیک های صحیح مطالعه و تست زنی را یاد بگیرند. دوست دارید استراتژی های موثر استفاده از کتاب تست کنکوری را یاد بگیرید و کیفیت مطالعه خود را چند برابر کنید؟ ما در این مقاله تکنیک های موثر تست زنی را به شما آموزش می دهیم.

چند نوع تست زنی کنکور داریم؟

به تعداد افرادی که کنکور دارند روش تست زنی کنکوری نیز داریم روش های عجیب غریبی که شعارشون تست زنی زیر 10 ثانیه است!! اما کدام یک از این روش ها واقعا کارآمد است و می توان با آن کتاب تست کنکوری را مطالعه کرد؟

از تمام این بازار گرمی ها که بگذریم می رسیم به 2 نوع روش تست زنی:

1. تست زنی آموزشی
2. تست زنی آزمونی

با آگاهی از تکنیک ها و تمرین می توانید سرعت و مهارت خود را در زدن کتاب تست کنکوری بالا ببرید. موفقیت در کنکور تنها به تسلط شما در تست زنی بستگی دارد.

تست زنی آموزشی چیست؟

تست زنی آموزشی چیست؟

تست آموزشی زمانی است که شما مباحث درسی را آموخته اید و حالا می خواهید مطالب برای شما بهتر جا بیفتد. تست آموزشی باید همراه با حوصله، دقت و وسواس زده شود. هدف از زدن این نوع تست ها آشنایی بیشتر با مسائل و درک مطلب است.

در روش تست زنی آموزشی تمرکز شما تنها باید بر روی راه حل تست ها و فرمول های استفاده شده باشد. بحث زمان در این نوع تست زنی مطرح نیست. نگران زمان زیادی که پای تست های آموزشی می گذارید نباشید هرچقدر مطالب را بهتر و دقیق تر یاد بگیرید سرعت شما در مرحله بعد که تست زنی آزمونی است بیشتر می شود.

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

چجوری تست های آموزشی اصولی بزنیم؟

در این مرحله شما پس از تمام یک مبحث یا پایان یک موضوع کتاب تست کنکوری خود را می آورید و شروع به زدن تست می کنید. لازم نیست که حتما فصل را تمام کنید و بعد شروع به تست زنی کنید با پایان هر موضوع می توانید تست بزنید. اشتباه رایجی که بین دانش آموزان وجود دارد این است که زمان تست زنی را به 24 ساعت بعد از مطالعه مبحث موکول می کنند.

روش صحیح این است که بلافاصله پس از مطالعه شروع به تست زنی کنید. سبک تست ها باعث می شود تا تسلط بیشتری روی درسنامه و جزوه پیدا کنید همچنین قسمت های مهم را تشخیص دهید و مباحث مهمی که ساده از کنار آن گذشتید را بازگردید و دوباره مطالعه کنید.

برای بازده بیشتر نکات مهم و جدیدی که از تست ها یاد می گیرید را داخل جزوه و یا درسنامه بنویسید.

تست زنی آزمونی چیست؟

تست زنی آزمونی یا تست زمانی مناسب برای یادگیری زمان بندی و مدیریت زمان در کنکور است. اولویت اصلی در تست های آزمونی زمان است. کتاب تست کنکوری خود را جلوی خود بگذارید؛ زمان سنج را تنظیم کنید و شروع به زدن تست ها کنید. قرار نیست دفعه اول بتوانید تمام تست ها را بزنید؛ زمان نوشتن خود را ثبت کنید و با مرور زمان سعی کنید رکورد های خود را بشکنید. با تمرین بیشتر سرعت تست زنی خود را به زمان کنکور نزدیک تر کنید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

5 تکنیک برتر تست زنی کنکور تجربی

5 تکنیک برتر تست زنی کنکور تجربی

در این قسمت 5 روش از بهترین روش های تست زنی را به شما آموزش می دهیم. هر روشی مخصوص یک نوع سوال کنکوری است و لزوما قرار نیست روی تمام تست های کنکور تجربی جواب دهد. برای تسلط بر این موضوع تنها راه تکرار و تمرین زیاد است. فقط با تجربه کردن می توانید تسلط خود را در تست زنی بالا ببرید.

1. مدیریت زمان

اولین نکته ای که باید یاد بگیرید مدیریت زمان تست زنی است. سوالات وقت گیر را دسته بندی و علامت گذاری کنید ابتدا سوالاتی که آسان هستند و جواب آن را مطمئن هستید پاسخ دهید سپس در صورتی که زمان داشتید سراغ سوالات سخت تر بروید.

2. از ساده به دشوار تست بزنید

سوالات ساده را جواب دهید و سپس به سراغ سوالات سخت بروید. این کار باعث می شود تا ذهن شما خسته نشود و بتوانید تعداد بیشتری از تست ها را جواب دهید.

3. حذف گزینه غلط

یکی از روش های واقعا موثر استفاده از روش حذف گزینه غلط است. گزینه هایی که مطمئن هستید اشتباه هستند را حذف کنید و تمرکز خود را روی گزینه های باقی مانده بگذارید.

4. هدف گذاری

قبل از آزمون برای خود هدف گذاری کنید که قرار است به چه تعداد سوال جواب دهید. کدام بخش ها را مسلط هستید و از کدام مباحث صرف نظر کرده اید. این کار باعث می شود تا ذهن متمرکزی داشته باشید.

5. دقت در خواندن سوال

صورت سوال را خوب بخوانید و بفهمید. خواندن صحیح سوال نیمی از روند پاسخگویی به سوالات است. در بعضی موارد شاهد گزینه های متشابه در جواب سوال هستیم؛ آن ها را با دقت بیشتر و جز به جز بررسی کنید.

چند اشتباه رایج در تست زنی

چند اشتباه رایج در تست زنی

• اگر از کتاب تست کنکوری استفاده می کنید که همراه پاسخ نامه است بلافاصله پس از زدن یک تست سراغ جواب آن نروید. در تست های مهارتی بعد از 20 تست و برای تست های حفظی بعد از 40 تست سراغ پاسخنامه بروید.

• اگر جواب تست ها به حل تست های بعدی به شما کمک نمی کند، برگردید و مطالب جزوه و درسنامه را دوباره بخوانید.

• زدن فقط تست های سخت اشتباه است. تست ها را با سطوح مختلف امتحان کنید.

• برای مرور تست ها را به شکل فرد، زوج و یا مضرب 3 و… نزنید بلکه به صورت تصادفی تست زنی کنید.

می خواهی در کنکور تجربی موفق شوی؟

می خواهی در کنکور تجربی موفق شوی؟

اگر به دنبال موفقیت در کنکور تجربی هستید و نمی دانید از چه کتاب تست کنکوری استفاده کنید. چطور تست بزنید؛ زمان خود را مدیریت کنید و یک برنامه ریزی اصولی و کاربردی برای مطالعه داشته باشید ما به شما آکادمی سیمیا امینی را معرفی می کنیم. این آکادمی به شما کمک می کند تا هوشمندانه برای کنکور مطالعه کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط