تحلیل کنکور تجربی در آکادمی سیمیا

تحلیل عوامل موثر در عملکرد داوطلبان در آزمون کنکور تجربی

محتوای جدول

اکادمی سیمیا با ارائه تحلیل کنکور تجربی، شما را در درک بهتر نقاط قوت و ضعف خود و بهره‌گیری از آنها برای بهبود عملکردتان در آزمون کنکور یاری می‌کند. با تحلیل دقیق نتایج آزمون‌های قبلی و ارائه راهکارهای بهبود، ما شما را در مسیر پیک پاراگراف کوتاه تبلیغاتی همراه با مشاوره رایگان به صورت جدا برای هر عبارات زیر در اکادمی سیمیا:

می خواهید در کنکور تجربی موفق شوید؟ برای موفقیت در کنکور باید عواملی که باعث موفقیت می شوند را بشناسید. کسانی که می خواهند کنکور تجربی دهند باید خود را برای یک مسابقه سخت و نفس گیر آماده کنند.

اگر به دنیال رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه های دولتی هستید باید به فکر یک برنامه ریزی قوی و تلاش مستمر باشید. ما در این مقاله مهم ترین و تاثیر گذار ترین عوامل موفقیت در کنکور را بیان می کنیم و به تحلیل کنکور تجربی می پردازیم.

مهم ترین عوامل شخصیتی موفقیت در کنکور تجربی:

مهم ترین عوامل شخصیتی موفقیت در کنکور تجربی

با وجود افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته ها باز هم برای تصاحب صندلی رشته های تاپ رقابت سنگینی بین داوطلبان کنکور وجود دارد. موفقیت در کنکور تجربی یک موضوع گسترده است که عوامل زیادی را در بر می گیرد.

در بهترین حالت دانش آموزان برای دستیابی به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود لازم است تا با عوامل موفقیت در کنکور تجربی آشنا باشند. در ادامه برخی از مهم ترین عوامل موفقیت داوطلبان کنکور تجربی از لحاظ شخصیتی را بیان می کنیم.

هدفت را انتخاب کن

برای موفقیت در کنکور تجربی اولین کاری که باید انجام دهید تعیین هدف است. با هدف گذاری ذهن شما متمرکز می شود و انرژی خود را صرف کارهای بیهوده نمی کنید. تحلیل کنکور تجربی نشان می دهد که دانش آموزان هدفمند از سایر دانش آموزان بازده بیشتری داشتند.

مراحل رسیدن به هدف شامل موارد زیر می شود:

• لیست کردن اهداف

• زمان بندی برای رسیدن به اهداف

• اولویت بندی اهداف

• ایجاد انگیزه برای هر هدف

• برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

• تلاش مستمر در راه هدف

مثبت نگاه کن

دومین عامل در موفقیت بچه های کنکور تجربی داشتن دید مثبت است. مغز انسان تصمیم ها را بر اساس برداشت ها انجام می دهد نه بر اساس واقعیت ها. داشتن نگرش مثبت باعث می شود تا مغز ما مانند یک برنده عمل کند. نگرش مثبت به همراه یک برنامه منظم و تلاش مستمر راز موفقیت رتبه های برتر کنکور تجربی است.

خودت را باور کن

یکی از رازهای برملا شده در تحلیل کنکور تجربی داشتن خودباوری است. افرادی که به توانایی های خود ایمان دارند بهتر از سایرین از پس کارها بر خواهند آمد. ویژگی های افراد خود باور شامل موارد نیز می شود:

• داشتن استقلال

• مسئولیت پذیری

• داشتن استقلال فکری

• آگاهی از ویژگی های مثبت و منفی خود

• اجتناب از تقلید

• داشتن اعتماد به نفس

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

چه کنیم تا در کنکور تجربی موفق شویم؟

چه کنیم تا در کنکور تجربی موفق شویم؟

در کنار داشتن ویژیگی های شخصیتی باید روی سبک زندگی خود نیز دقت کنیم. برای موفقیت در کنکور تجربی باید وارد مسیر کنکور شویم و زندگی خود را به سبک کنکور در آوریم. از جمله کارهایی که لازم است در مسیر کنکور انجام دهیم موارد زیر است:

1. تعیین اهداف به شکل واضح و روشن

2. برنامه ریزی دقیق و مناسب

3. یادگیری روش های صحیح مطالعه

4. اهمیت دادن به سلامت جسم و روان

5. شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد

6. تنظیم صحیح ساعات مطالعه

7. داشتن خواب کافی و با کیفیت

8. استفاده از کتاب تست کنکوری مناسب

9. یادگیری مهارت های تست زنی

10. مرور مطالب و نکات درسی

11. یادگیری مدیریت زمان

12. کمک و مشورت از افراد متخصص و مجرب

13. آگاهی از شرایط و ضوابط کنکور تجربی

14. توجه کافی به تمام دروس

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

تحلیل کنکور تجربی :

تحلیل کنکور تجربی

یکی از نکات مهم در موفقیت کنکور تجربی تحلیل کنکور سال های قبل است. از آنجایی که دروس عمومی از کنکور حذف شدند و بیشترین تمرکز بر روی دروس تخصصی است. .لازم است تا با تحلیل کنکور تجربی میزان سختی و دشواری سوالات هر درس را بررسی کنید تا طبق آن برنامه مطالعاتی خود را بچینیم. در ادامه به تحلیل کنکور 1402 می پردازیم.

سوالات زمین شناسی

15 سوال اول دفترچه آزمون اختصاص به درس زمین شناسی دارد با توجه به حذف زیرگروه ها داوطلبانی که قصد قبولی در رشته پزشکی و پیراپزشکی دارند با این درس تراز خود را بالا ببرند. این درس سوالات چالش برانگیزی ندارد و معمولا سولات به متن کتاب نزدیک هستند. سطح سوالات را ساده برآورد کرده اند.

سوالات ریاضی

این درس شامل 30 سال است که به همراه سوالات زمین شناسی 60 دقیقه زمان پاسخگویی دارد. سختی سوالات در حدی است که معمولا داوطلبان درصد خوبی از آن بدست نمی آورند. برای این درس باید زمان بیشتری اختصاص دهید.

سوالات زیست

بیشترین چالش مربوط به سوالات زیست است. در تحلیل کنکور تجربی 1402 سوالات این درس کاملا در حد انتظار بود و میزان سختی آن در حد متوسط بوده است. درس زیست 45 سوال و 45 دقیقه زمان پاسخگویی دارد.زیست جزو مهم ترین دروس برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی است.

سوالات فیزیک

فیزیک درسی مفهومی و محاسباتی است. این درس فرمول های زیادی دارد و از طرفی ضریب آن نسبت به دروس زیست شناسی، ریاضیات و شیمی کمتر است. بنابراین متقاضیان وقت کمتری روی آن می گذارند. سوالات فیزیک در سطح دشوار، متوسط و ساده هستند برای همین توصیه می شود فرمول های مادر و اصلی را حفظ کنید و در حدی روی مباحث تسلط داشته باشید.

سوالات شیمی

تحلیل کنکور تجربی نشان می دهد که سوالات شیمی در 3 سال اخیر به سمت مفهومی شدن پیش رفته است. از این رو بیشتر از بخش های مفهومی و مسائل کتاب سوال خواهد آمد و کمتر از بخش های حفظی کتاب سوال طراحی می شود. با توجه به مفهومی شدن سوالات داوطلبان نیاز به تسلط، تکرار و تمرین بیشتری برای پاسخگویی به سوالات شیمی دارند.

از کجا برای کنکور تجربی شروع کنم؟

از کجا برای کنکور تجربی شروع کنم؟

اگر به دنبال موفقیت در کنکور تجربی هستید باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. با کمک مشاوران شما می توانید نقاط ضعف و قدرت خود را پیدا کنید؛ یک برنامه ریزی استاندارد داشته باشید و در کنکور تجربی موفق شوید.

آکادمی سیمیا با داشتن مشاوران مجرب به شما در مسیر کنکور کمک می کند. به جای سردرگمی، اتلاف وقت و انرژی شما می توانید تحلیل سوالات کنکور تجربی را با جزئیات بیشتری دریافت کنید و با توجه به بودجه بندی سوالات مسیر مطالعاتی خود را مشخص کنید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط