مهاجرت تحصیلی به آمریکا در اکادمی سیمیا

راهنمای مهاجرت تحصیلی به آمریکا: مراحل و روش‌های موفق

محتوای جدول

آیا تا به حال به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا فکر کرده‌اید؟ افرادی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند علاقه دارند که ادامه تحصیل خود را در کشورهای خارجی انجام دهند.

به همین دلیل، وارد فرآیند مهاجرت تحصیلی می‌شوند و بسیاری از آن‌ها پس از اتمام تحصیل در کشوری که تحصیل کرده اند، زندگی می‌کنند و به کار مشغول می‌شوند.

آمریکا یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که معتبرترین سیستم آموزشی دانشگاهی را ارائه می‌دهد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا راه خوبی برای پیشرفت در زندگی کاری و تحصیلی است. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که روند مهاجرت تحصیلی چگونه است و چه اقداماتی باید انجام داد؟ در ادامه به شرح کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا چیست؟

مهاجرت تحصیلی به آمریکا چیست؟

 

روش‌های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که یکی از آن‌ها مهاجرت از طریق تحصیل است. بسیاری از افراد پس از اتمام تحصیل خود به کشورشان باز می‌گردند، پس این مورد لزوما به معنای مهاجرت دائمی نیست. دانشگاه‌های آمریکا بسیار معتبر هستند و در صدر برترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند. به همین دلیل، افراد زیادی خواهان تحصیل در آن‌ها هستند و رقابت برای پذیرش گرفتن بالا است.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید در ابتدا از یک دانشگاه پذیرش بگیرند تا بتوانند برای دریافت ویزا اقدام کنند. اگر موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود از هر یک از دانشگاه‌های آمریکا شوید، به راحتی می‌توانید در هر جایی از دنیا مشغول به کار شوید. داشتن رزومه قوی مهم‌ترین شرط برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های این کشور است. اگر قصد مهاجرت دائمی درید، می‌توانید از این روش به عنوان مطمئن‌ترین راه استفاده کنید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

مهاجرت تحصیلی به آمریکا چه مراحلی دارد؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، سفر شما با انتخاب دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید و برنامه علمی که می‌خواهید دنبال کنید آغاز می‌شود. اگر قصد دریافت مدرک کاردانی را دارید، معمولا دو سال و مدرک کارشناسی چهار سال طول می‌کشد.

اگر می‌خواهید بعد از گرفتن مدرک لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید، می‌توانید تحصیلات تکمیلی را در نظر بگیرید. به طور کلی برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید مراحل زیر را طی کنید:

در مورد بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها تحقیق کنید

در ابتدا، باید در مورد همه دانشگاه‌های آمریکا تحقیق کنید تا بتوانید بهترین گزینه را با توجه به شرایطتتان انتخاب کنید. می‌توانید تحقیقات خود را در مورد نحوه تحصیل در ایالات متحده به صورت آنلاین در سایت وزارت آموزش ایالات متحده آغاز کنید، جایی که می‌توانید مدارک کاردانی، کارشناسی و پیشرفته (یعنی کارشناسی ارشد و دکترا) را جستجو کنید.

برای کمک به سافتن دانشگاه‌های برتر می‌توانید به رتبه بندی‌ها توجه کنید. هیچ استانداردی برای رتبه بندی دانشگاه‌ها در آمریک وجود ندارد و قط چند موسسه خصوصی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند.

یک برنامه دانشگاهی را انتخاب کنید
برای اکثر دانشجویان بین المللی رشته تحصیلی یا تمرکزی که انتخاب کرده اید، ممکن است مهم‌ترین عامل در انتخاب کالج برای درخواست در آمریکا باشد. اگر درباره رشته که ای می‌خواهید تحصیل کنید مطمئن نیستید، نگران نباشید. بسیاری از دانشجویان پس از مدتی تصمیم می‌گیرند که رشته خود را تغییر دهند و هیچ مشکلی برای این کار وجود ندارد.

برای دریافت پذیرش اقدام کنید
هنگامی که برنامه موردنظر خود را پیدا کردید، زمان شروع ارسال درخواست فرا می‌رسد. برای شروع این فرآیند در خواستتان را از طریق وب سایت دانشگاه ارسال کنید. در این مرحله باید تمامی شرایط مشخص شده را رعایت کنید تا در خواستتان رد نشود. بیشتر دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف مدارک مشترکی را نیاز دارند که عبارتند از:

• نمرات آزمون SAT یا ACT
• اطلاعات شخصی و هویتی
• توصیه نامه
• کپی پاسپورت
• نمرات آزمون انگلیسی که می‌تواند آیلتس، تافل؛ ITEP یا PTE باشد.
• داشتن مقاله
• داشتن گواهی تمکن مالی

برخی از دانشگاه‌ها ممکن است نیاز به مصاحبه داشته باشند که با کارکنان یا فارغ التحصیلانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند انجام می‌شود.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

هزینه‌های تحصیل در آمریکا را بررسی کنید :

هزینه‌های تحصیل در آمریکا را بررسی کنید

در ایالات متحده برخی مراکز شهریه را به صورت سالانه و برخی دیگر در هر ترم دریافت می‌کنند. هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید شامل شهریه، هزینه‌های زندگی، کتاب، لوازم مورد نیاز و بیمه درمانی است.

در اصل می‌توان گفت که مهاجرت تحصیلی به آمریکا هزینه زیادی دارد و بسیاری از افراد نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن بر بیایند. البته لازم به ذکر است که بسته به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید ممکن است برای دانشجویان بین المللی بورسیه یا کمک مالی نیز در نظر گرفته شود.

درخواست بورسیه یا کمک مالی

اگر بودجه محدودی برای تحصیل در دانشگاه دارید، حتما باید از یک مشاور کمک بگیرید. می‌توانید از دانشگاهی که برای آن درخواست ارسال کرده اید از انواع بورسیه‌ها، کمک‌های مالی، کمک‌های تحصیلی، و بورسیه‌هایی که برای دانشجویان خارجی در ایالات متحده در دسترس است، استفاده کنید. برای برنامه‌های دکتری، کمک هزینه‌های دستیاری و کمک هزینه تحصیلی نیز می‌تواند یک گزینه خوب باشد.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

بهترین روش‌های مهاجرت از طریق تحصیل به ایالات متحده

بهترین روش‌های مهاجرت از طریق تحصیل به ایالات متحده

روش‌های مختلفی برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا وجود دارد که عبارتند از:

• مهاجرت در مقطع کارشناسی یا لیسانس یکی از روش‌های مهاجرت تحصیلی است که برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست، زیرا بیشتر دانشگاه‌های آمریکا دانشجویان بین المللی را در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌پذیرند.

• کارشناسی ارشد پس از کارشناسی قرار دارد و به دلیل کوتاه بودن دوره، انتخاب بسیاری از دانشجویان است. دانشگاه‌ها نیز برای این مقطع کمک‌های زیادی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

• مقطع دکتری معمولا سه تا چهار سال طول می‌کشد و 90 درصد کسانی که برا آن اپلای می‌کنند مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
دریافت مشاوره از آکادمی سیمیا جهت مهاجرت تحصیلی به آمریکا

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا بسیاری از افراد مردد هستند، زیرا تصور می‌کنند که این فرآیند بسیار دشوار است و هیچ امیدی به قبولی در دانشگاه‌های این کشور ندارند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

در حقیقت چیز که برای این مراکز آموزش عالی اهمیت دارد رزومه قوی است. پس باید سعی کنید که رزومه خود را از راه‌های مختلف تقویت کنید تا بتوانید موفق شوید. برای دریافت مشاوره مهاجرتی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط