تحصیل در دبیرستان‌های کانادا در اکادمی سیمیا

بهترین فرصت برای تحصیل در محیط بین‌المللی

محتوای جدول

آیا تا به حال به تحصیل فرزند خود در خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ از آن جایی که تعداد مهاجرین در داخل از کشور روز به روز بیشتر می‌شد، افراد زیادی به این فکر می‌کنند که فرزند خود را برای تحصیل به کشورهای خارجی بفرستند.

کانادا یکی از مقاصد مهاجرین ایرانی است که جمعیت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. اگر سن فرزندتان زیر 18 سال است، می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و تحصیل در دبیرستان‌های کانادا را برای او در نظر بگیرید. اگر فرزندتان در این سن به محیط جدید فرستاده شود، در آینده با موضوع مهاجرت بیشتر کنار می‌آید. در ادامه، درباره سیستم آموزشی کانادا به طور کال اشاره خواهیم کرد.

مزایای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا :

مزایای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد افراد برای انتخاب آن‌ها دلایل مختلفی دارند. برخی از دلایل انتخاب مدارس و دبیرستان‌های کانادا به شرح زیر هستند:

مباحث و دوره‌های آموزشی جذاب
یکی از مسائلی که باعث می‌شود دانش آموزان مطالب را فرا نگیرند و در درک آن‌ها مشکل داشته باشند، محتواهای کتاب‌های درسی است. در کشور کانادا، هر استان یک برنامه درسی مرتبط و جذاب با انتخاب‌های متنوع برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

بنابراین، آن‌ها برای تحصیلات پس از متوسطه آماده می‌شوند و می‌توانند بر اساس رشته ای که انتخاب می‌کنند، دروس خود را تعیین کنند. در حالی که بیشتر مدارس روی دروسی مانند ریاضی، علوم و فناوری متمرکز هستند، برنامه‌های دیگری نیز وجود دارند.

این برنامه‌ها شامل طراحی، رقص، گرافیک و تئاتر می‌شود. با هر درسی که دانش آموزان در دبیرستان می‌خواند برای آینده شغلی خود آماده می‌شوند.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

پرسنل و کارکنان با صلاحیت بالا
معلمان در مدارس به وسیله آموزش و پرورش مشخص می‌شوند و فقط می‌توانند در حوزه‌هایی که واجد شرایط هستند تدریس کنند. این بدان معنی است که در دبیرستان معلم زبان انگلیسی نمی‌تواند تدریس ریاضی را هم انجام دهد. بسیاری از معلمان واقعاً از دانش آموزان خود مراقبت می‌کنند و اغلب وقت و تلاش بیشتری را برای کمک به موفقیت دانش آموز اختصاص می‌دهند.

علاوه بر معلمان، مدارس دارای کادر اداری هستند که می‌توانند فراتر از سطح علمی به دانش آموزان کمک کنند. مشاوران نیز در مدارس همیشه در دسترس هستند و دانش آموزان می‌توانند مشکلاتشان را در میان بگذارند.

یادگیری با سرعت بالا
برخلاف بسیاری از مدارس در سطح بین‌المللی، دبیرستان‌های کانادا این نظر را دارند که دانش آموزان قدرت یادگیری متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. در نتیجه، دبیرستان‌های کانادا هدفشان این است که انواع مختلف دانش‌آموزان را به روش‌های مختلف مورد بررسی قرار دهند.

داشتن کلاس‌های مدرن
در داخل کانادا، سیستم آموزشی دولتی با بودجه مناسب، محیط آموزشی با کیفیتی را فراهم می‌کند. در نتیجه، مدارس همواره به ترندهای روز توجه کرده و سعی می‌کنند آن‌ها را بازسازی کنند.

ساختار و کیفیت سیستم آموزشی تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چگونه است؟

کودکان در کانادا باید طبق شهری که در آن زندگی می‌کنند به مدرسه می‌روند. به عنوان مثال، برخی از آن‌ها باید از 5 تا 16 سالگی در مدارس کانادا تحصیل کنند. از سوی دیگر در برخی استان‌ها این مقدار به 18 سالگی افزایش یافته است. مدارس در کانادا از مهدکودک شروع می‌شوند و تا کلاس دوازدهم ادامه می‌یابند.

کلاس‌ها معمولاً از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر یا از ساعت 9 صبح تا 16 بعدازظهر برگزار می‌شود و دانش آموزان موظفند از دوشنبه تا جمعه در مدرسه حضور داشته باشند.

کلاس‌ها در مدارس کانادا معمولاً از اولین سه‌شنبه ماه سپتامبر شروع می‌شوند و در اوایل جولای به پایان می‌رسند. جالب است بدانید که اکثر دانش آموزان ناهار خود را در مدرسه می‌خورند. اما برخی مدارس نیز هستند که ناهار را با بهترین کیفیت برای دانش آموزان خود فراهم می‌کنند. هزینه این غذاها بسیار کمتر از رستوران‌ها است.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

معرفی بهترین دبیرستان‌های کانادا :

مدارس باکیفیتی در کانادا وجود دارند، اما برخی از آن‌ها جز برترین‌ها قرار می‌گیرند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کالج بین المللی کلمبیا
کالج بین المللی کلمبیا بزرگ‌ترین مدرسه شبانه روزی کشور است که در همیلتون در استان انتاریو واقع شده است. اغلب به عنوان یکی از بهترین دبیرستان‌های کانادا در نظر گرفته می‌شود.

این موسسه دانش آموزان زیادی را در خارج از کانادا در دبیرستان خصوصی پذیرفته است. اگر به سابقه پذیرش این مدرسه نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که بیشترین میزان پذیرش از دانش آموزان بین المللی است.

کالج روسو
این مدرسه یک کالج شبانه روزی خصوصی است که در سواحل دریاچه روسو در استان انتاریو واقع شده است. تنها زبانی که در این کالج استفاده می‌شود، انگلیسی است.

تقریباً 150 دانشجو دارد که بیش از 40 درصد آنها دانشجویان بین المللی هستند. سابقه علمی در این کالج بسیار معتبر است، زیرا بیش از 90 درصد فارغ التحصیلان آن در برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان پذیرفته شده اند.

کالج ریدلی
این کالج نیز در استان انتاریو قرار دارد و بیش از 600 دانش آموز را در خود جای داده است که حدود بیست درصد آنان بین المللی هستند. امکانات این مدرسه بسیار زیاد است و دنش آموزان می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چند سال طول می‌کشد؟

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چند سال طول می‌کشد؟

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا در سطح استانی تعیین می‌شود، بنابراین، در سطح کشور کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. اکثر استان‌ها و مناطق، دبیرستان را به مدت چهار سال، از کلاس‌های نهم تا دوازدهم ارائه می‌کنند، اگرچه دبیرستان‌ها در برخی استان‌ها، مانند آلبرتا، از کلاس دهم شروع می‌شوند.

دانش آموزان معمولا در 18 سالگی فارغ التحصیل می‌شوند. کبک تحصیل در دبیرستان را در کلاس‌های هفتم تا یازدهم ارائه می‌کند. سال تحصیلی کانادا از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد و اغلب به دو ترم تقسیم می‌شود.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

آکادمی سیمیا، بهترین مجموعه ارائه مشاوره مهاجرتی :

دانش آموزان در کانادا از باکیفیت‌ترین سیستم آموزشی برخوردار می‌شوند. به همین دلیل، بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند در اکثر دانشگاه‌های برتر دنیا تحصیل کنند.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا برای دانش آموزان بین المللی فرصت خوبی را فراهم می‌کند. اگر به تحصیل در این مدارس علاقه دارید، بهتر است که آمادگی کامل داشته باشید. ما در مجموعه آکادمی سیمیا برای این امر شما را راهنمایی خواهیم کرد. کافی است با شماره تلفن درج شده در تماس باشید.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط