تحصیل دندانپزشکی در اروپا در اکادمی سیمیا

راهنمای کامل تحصیل دندانپزشکی در اروپا

محتوای جدول

بسیاری از افراد پس از تحصیل در دوران متوسطه تصمیم به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند. شرکت در کنکور، برای برخی افراد مانع بزرگی برای رسیدن به رشته موردعلاقه آن‌ها است. به همین دلیل، تصمیم می‌گیرند که در خارج از کشور به رشته موردنظر خود برسند.

تحصیل دندانپزشکی در اروپا یکی از راه‌هایی است که برای علاقه مندان به رشته دندانپزشکی بسیار مناسب است. با تحصیل در کشورهای اروپایی مزایای زیادی به دست می‌آورید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای تحصیل در دندانپزشکی چگونه باید اقدام کرد؟ در ادامه به طور کامل این موضوع را شرح می‌دهیم.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

چرا تحصیل دندانپزشکی در اروپا ؟

بسیاری از دانشکده‌های برتر دندانپزشکی در اروپا قرار دارند. پس جای تعجب نیست که هر ساله هزاران دانشجوی دندانپزشکی برای تحصیل در کشورهای اروپایی اقدام می‌کنند.

کاهش قابل توجه شهریه‌ها و امکان دریافت بورسیه باعث شده است که تحصیل در این دانشگاه‌ها مزایای بیشتری نسبت به سایر نقاط دنیا داشته باشد. دلایل زیادی وجود دارد که افراد تحصیل دندانپزشکی در اروپا را انتخاب می‌کنند و آن را نسبت به سایر دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند. برخی از دانشگاه‌ها شامل نرخ پایین شهریه و برخی دیگر نرخ پذیرش بالاتری دارند.

اما مزیت تحصیل در اروپا، اعتبار بالای مدرک آن در سراسر دنیا است. اتحادیه اروپا فرصتی عالی برای همه کسانی که قصد دارند پس از تحصیل در خارج از کشور به کار مشغول شوند فراهم کرده است. مزایای تحصیل در اروپا بسیار زیاد است. با تحصیل در کشورهای اروپایی، می‌توانید علاوه بر فرصت‌های مطالعاتی با فرهنگ و زبان یک کشور جدید نیز آشنا شوید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا چیست؟

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا چیست؟

تحصیل در هر کشوری شرایط مخصوص به خود را دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در اروپا را دارید، باید از یک سری شرایط عمومی و تخصص برخوردار باشید که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در اروپا :

اولین شرطی که همه کشورها اهمیت زیادی به آن می‌دهند، زبان است. همان طور که می‌دانید در اروپا هر کشور زبان مخصوص به خود را دارد. پس اگر قصد تحصیل در کشور موردنظر خود را دارید، باید به زبان آن مسلط باشید.

اگر چه برخی از دانشگاه‌ها تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند، اما برای مکالمات روزمره حتما به زبان آن کشور نیاز خواهید داشت. از طرفی، باید دارای شرایط عمومی زیر نیز باشید:

• داشتن معدل بالا و نمرات کافی در دروس زیست شناسی و شیمی
• داشتن مدرک دیپلم علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک
• داشتن شرط سنی 18 تا 25 سال برای تحصیل در دندانپزشکس و کارشناسی
• تمکن مالی و ساپورت هزینه‌های زندگی در کشور موردنظر

شرایط تخصصی تحصیل دندانپزشکی در اروپا :

شرایط تخصصی تحصیل دندانپزشکی در اروپا

علاوه بر داشتن شرایط عمومی موردنظر، شما باید دارای شرایط تخصصی موردنظر هر دانشگاه نیز باشید. به طور کلی، دانشگاه‌های هر کشور ممکن است شرایط خاصی را تعیین کنند که اگر آن‌ها را نداشته باشید، از پذیرش شما امتناع خواهد شد.

بیشتر دانشگاه‌هایی که رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، دارای آزمون ورودی و بعضا مصاحبه هستند. اکثر آزمون‌های ورودی شامل دروسی مانند شیمی، زیست شناسی و زبان تخصصی هستند.

علاوه بر این، داشتن مدرک آیلتس یا تافل هم برای بعضی از دانشگاه‌ها ضروری است و قبل از اپلای باید مدرک زبان خود را بگیرید. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در اروپا به ویژه کشور ایتالیا را دارید، باید در آزمون IMAT شرکت کنید.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

مزایای تحصیل دندانپزشکی در اروپا :

مزایای تحصیل دندانپزشکی در اروپا

تحصیل دندانپزشکی در اروپا شامل مزایای زیادی برای دانشجویان است که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

داشتن فرصت سفر
اگر اروپا را برای تحصیل و سپس زندگی انتخاب می‌کنید، احتمالا بیشتر از هر زمان دیگری در سفر خواهید بود. با تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌توانید به کشورهای اطراف سفر کنید، فرهنگ‌ها را کشف کنید و از دیدن مکان‌های مختلف در سراسر اروپا لذت ببرید.

فراموش نکنید که تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود ببخشید.

نرخ بالاتر پذیرش دانشکده‌های دندانپزشکی
ممکن است کشوری که انتخاب می‌کنید، ظرفیت کافی برای پذیرش دانشجویان خارجی را نداشته باشد. به همین دلیل، اکثر دانشجویان اروپا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

اگر مدارک خود را آماده کرده اید، بسیاری از دانشگاه‌های برتر در بهار و پاییز دانشجویان خود را پذیرش می‌کنند. اگر نمرات و رتبه کنکور شما در ایران برای پذیرش در رشته دندانپزشکی کافی نباشد، برخی از دانشگاه‌های اروپا شما را پذیرش خواهند کرد.

هزینه‌های پایین شهریه و زندگی
تحصیل در خارج از کشور به خصوص اروپا همیشه به معنای هزینه‌های گزاف نیست، بلکه برخی از آنان هزینه بسیار پایینی دارند و حتی بورسیه تحصیلی نیز ارائه می‌دهند. دانشکده‌های دندانپزشکی در اروپای شرقی شهریه کمتری نسبت به اروپای غربی دارند. پس بهتر است که این دانشگاه‌ها را در نظر بگیرید.

آیا امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی به صورت آنلاین وجود دارد؟

بر خلاف بسیاری از رشته‌ها که امکان تحصیل در آن‌ها به صورت آنلاین وجود دارد، دندانپزشکی رشته ای است که در ابتدا باید با تجریه عملی وارد آن شوید.

این رشته شامل کار با ابزارها و لمس جزییات است که بخش مهمی از دندانپزشک شدن به حساب می‌آید. به طور کلی، رشته‌هایی که واحدهای عملی زیادی دارند را نمی‌توان به صورت آنلاین فرا گرفت. مزایای تحصیل حضوری نسبت به آنلاین به شرح زیر است:

• آموزش جامع به نحوی که واحدهای عملی و تئوری در کنار یکدیگر به کار برده می‌شوند.
• استفاده از بازخورد و راهنمایی اساتید به صورت حضوری
• به کارگیری تجهیزات و تکنولوژی‌های پیشرفته برای به دست آوردن مهارت
• یادگیری همه جانبه از طریق آموزش عملی

دانشگاه‌های برتر اروپا، آموزش حضوری دندانپزشکی را در اولویت قرار می‌دهند، زیرا فارغ‌التحصیلان آمادگی و مهارت بیشتری برای انجام جراحی‌های دندانپزشکی در دنیای واقعی دارند.

تجربه بالینی و عملی را نمی‌توان از طریق پلتفرم‌های آنلاین به دست آورد. در حالی که بسیاری از افراد به دنبال کلاس‌های آنلاین هستند، باید گفت که یادگیری حضوری مفاهیم باکیفیت‌تر و جامع‌تری را ارائه می‌دهد.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

دریافت مشاوره از آکادمی سیمیا برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا :

رشته‌های علوم پزشکی طرفداران زیادی در داخل کشور دارد و اکثر افراد برای تحصیل در آن‌ها رقابت‌های زیادی با یکدیگر دارند. تحصیل دندانپزشکی در اروپا یک فرصت استثنایی محسوب می‌شود و برای کسانی که به دنبال هزینه‌های کمتر هستند، یک راه بسیار مناسب خواهد بود. برای دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط