ضرایب دروس کنکور انسانی در آکادمی سیمیا

آگاهی از ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳

محتوای جدول

کنکور انسانی از درس‌های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از این دروس ضریب‌های مخصوص به خود را دارند. بدین جهت دانستن هر کدام از این ضرایب برای داوطلبان کنکور بسیار حائز اهمیت است.

تاکنون خبر موثقی حاکی بر ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ اعلام نشده با این حال شما قادر خواهید بود تا بنابر کنکور ۱۴۰۲ نتیجه‌گیری از بابت ضرایب داشته‌باشید. داوطلبان با اطلاع از ضریب درس‌های اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ نیز برنامه ریزی دقیق‌تری خواهند داشت. برای اطلاع از ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ با ما تا انتهای این مقاله در آکادمی سیمیا همراه باشید.

شیوه برگزاری آزمون ۱۴۰۳ :

شیوه برگزاری آزمون 1403

کنکور ۱۴۰۳ به صورت سراسری در ایران برگزار می‌شود، این آزمون در دو مرحله رخ می‌دهد. یکی از این دو کنکور در اردیبهشت ۱۴۰۳ و دیگری در تیر ۱۴۰۳ می‌باشد. براساس اعلام وزیر علوم، کنکور سراسری از سال ۱۴۰۳ به نحوه الکتریکی است.

به این طریق که داوطلبان در حوزه‌های امتحانی حضور یافته و با کمک یک مانیتور هوشمند به سوالات پاسخ می‌دهند. با این حال تاریخ دقیق ثبت نام کنکور در سال ۱۴۰۳ هنوز به طور قطعی مشخص نمی‌باشد.

یکی از مزیت‌های کنکور انسانی این نکته است که اگر فردی نتواند با یکبار شرکت در کنکور نتیجه لازم را کسب کند، می‌تواند با طی ۶ ماه، مجدد برای ورود به رشته مورد علاقه خود را اقدام نماید. در نتیجه اطلاع از ضرایب دروس کنکوری برای هر داوطلبی مهم می‌باشد.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

ضریب هر درس به چه معنا است؟

ضریب هر درس به معنای تاثیرگذار بودن آن درس در گروه آزمایشی مربوطه است. هر چه ضریب آن درس بالاتر باشد، نمره کسب شده داوطلبان نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل آشنایی داوطلبان با دروسی که ضریب بیشتری دارند، افراد را به سمت برنامه‌ریزی دقیق‌تری پیش می‌برد.

در نتیجه به هر یک از دروس کنکور انسانی یک ضریب مشخص اختصاص داده می‌شود و آگاهی از ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ بسیار حائز اهمیت است. با این حال طبق تغییراتی که در کنکور رخ داده برخی از دروس رشته انسانی به طور کلی حذف شده‌اند و خواندن آن‌ها هیچ سودی برای داوطلب ندارد. با این حال درس عمومی در سوابق تحصیلی مهم هستند.

دفترچه کنکور انسانی ۱۴۰۳ شامل چه تعداد سوال می‌باشد؟

دفترچه کنکور انسانی 1403 شامل چه تعداد سوال می‌باشد؟

قبل از دانستن ضرایب دروس کنکور انسانی داوطلبانی که در گروه آزمایشی گروه انسانی شرکت می‌کنند، سه دفترچه دارند. دفترچه شماره یک شامل ۲۰ سوال ریاضی، ۳۰ سوال برای زبان و ادبیات فارسی، ۱۵ سوال علوم اجتماعی و ۱۵ سوال برای روانشناسی می‌باشد.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای ۸۰ سوال دفترچه اول، ۸۵ دقیقه است. دفترچه دوم شامل ۸۰ سوال می‌باشد و شرکت کنندگان فرصت دارند تا در ۷۵ دقیقه به سوال‌های مورد نظر پاسخ دهند.

این دفترچه شامل دروس عربی با ۳۰ سوال، تاریخ با ۱۳ سوال، جغرافیا با ۱۲ سوال، فلسفه و منطق با ۲۰ سوال و اقتصاد با ۱۵ سوال می‌باشد. دفترچه سوم نیز برای کسانی است که فارغ‌التحصیل گروه معارف هستند.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

تاثیر سوابق تحصیلی بر روی نتیجه اصلی :

تاثیر سوابق تحصیلی بر روی نتیجه اصلی :

در کنار ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ سوابق تحصیلی نیز بخشی از سهم نتیجه اصلی را بر عهده دارند. آمار و ارقام مربوط به کنکور سال ۱۴۰۲ به این طریق است که تاثیر کنکور ۶۰ درصد و سوابق تحصیلی ۴۰ درصد می‌باشد.

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

با این حال آمار و ارقام مربوط به کنکور ۱۴۰۳ متفاوت است، به طوری که میزان تاثیر کنکور کاهش یافته و به ۵۰ درصد رسیده‌است. برای جبران این کمبود، سوابق تحصیلی درصد ۵۰ را به خود کسب کرد. با این حال متوجه می‌شویم که علاوه بر کنکور، سوابق تحصیلی نیز تاثیر بسزایی در کنکور دارند. تاثیر سوابق تحصیلی بر روی کنکور به شرح زیر می‌باشند.

نوع درس نام درس ضریب :

عمومی فارسی۳ ۲۱.۶۳

دین و زندگی۳ ۱۹.۱۳

زبان خارجی۳ ۱۱.۸

سلامت و بهداشت ۳.۴۴

تخصصی ریاضی و آمار۳ ۶

علوم و فنون ادبی۳ ۷.۸

عربی۳ ۵.۱

تاریخ۳ ۷

جغرافیا۳ ۶

جامعه شناسی۳ ۷

فلسفه۲ ۵.۱

ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ به چه صورت است؟

ضرایب دروس کنکور انسانی 1403 به چه صورت است؟

کسانی که داوطلب کنکور انسانی می‌باشند، توجه داشته‌باشند که هر درسی ضریب مشخص خود را دارد. چرا که یکی از پراهمیت‌ترین موضوعاتی که در کنکور انسانی می‌توان به آن اشاره کرد، تاثیر ضریب هر درس است.

هر چقدر که ضریب یک درس بیشتر باشد تاثیر آن نیز در نتیجه و رتبه آزمون زیادتر است. از جمله مصوباتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در برگزاری کنکور سراسری اعلام نموده، می‌توان به تغییرات ضرایب دروس و حذف درس‌های عمومی اشاره کرد. از ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نام درس ضریب :

ریاضی ۶

اقتصاد ۲

زبان و ادبیات فارسی ۸

زبان عربی ۵

تاریخ و جغرافیا ۵

علوم اجتماعی ۵

فلسفه و منطق ۵

روانشناسی ۲

مشاوره کنکور خود را به چه کسی بسپاریم؟

مشاوره کنکور خود را به چه کسی بسپاریم؟

اولین سوالی که برای هر داوطلب رخ می‌دهد این است که چرا باید از مشاور و برنامه ریزی کمک بگیریم؟ مشاور به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تکیه بر آن از پس کنکور بر بیایید.

در ابتدا بهتر است بدانید مشاوره کنکور سراسری تخصصی و اصولی به معنای برنامه ریزی و مشاوره همراه با اطلاع از بودجه بندی، روش‌های تست زنی، حذفیات کنکور، آگاهی از ضریب درس های کنکور انسانی ۱۴۰۳ و موارد با این شکل می‌باشد.

گاه افراد به دلیل عدم آگاهی خود برای کنکور برنامه‌ ریزی می‌کنند که به دلیل تجربه کم، ممکن است دچار اشتباه شوند. اگر مهارت و تجربه کمی در این حوزه دارید، بهتر است آزمون و خطا را کنار بگذارید.

کلام آخر

ضرایب دروس کنکور انسانی

کنکور از بخش‌های مهم زندگی هر فرد محسوب می‌شود. انسانی از رشته‌هایی است که طرفداران زیادی به خود دارد. در نتیجه اطلاع از ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ می‌تواند شما را به سمت موفقیت هر چه بیشتر سوق دهد.

به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی این مبحث پرداختیم. همچنین شما می‌توانید برای انتخاب بهترین مشاوران خبره در این حوزه به آکادمی سیمیا تکیه کنید تا دغدغه‌ای از جهت کنکور خود نداشته‌باشید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور انسانی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور انسانی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط