ویزای تحصیلی کانادا در اکادمی سیمیا

مراحل و شرایط درخواست ویزای تحصیلی کانادا

محتوای جدول

اگر قصد داشته باشید که تحصیلات خود را در کانادا یا هر کشور دیگری ادامه دهید، به ویزا نیاز دارید. در واقع، ویزا مجوزی است که به شما اجازه فعالیت خاص در خاک کشور موردنظر را می‌دهد.

ویزای کاری و ویزای تحصیلی کانادا دو نوع از محبوب‌ترین ویزاها هستند که توسط افراد کشورهای مختلف دریافت می‌شوند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که روند دریافت این ویزا چیست و به چه مدارکی نیاز دارد؟ برای پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

همان طورکه می‌دانید برای ورود به کانادا ویزاهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها ویزای تحصیلی است و مخصوص افرادی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند. ویزای تحصیلی کانادا به فردی که آن را دریافت کرده اجازه می‌دهد تا تحصیل خود را برای مدت معینی در این کشور آغاز کند.

این ویزا فقط تا زمان پایان تحصیل شما اعتبار دارد و پس از آن از درجه اعتبار ساقط شده و فرد باید خاک کانادا را ترک نماید. البته گاهی اوقات پس از پایان مدت زمان ویزای تحصیلی به شما تا یک مدت زمان فرصت داده می‌شود تا بتوانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید.

این ویزا توسط دولت کانادا صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد که به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا بمانید. معمولا در حین داشتن این ویزا به شما اجازه کار دانشجویی داده می‌شود تا بتوانید از پس مخارج خود بربیایید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

انواع ویزای تحصیلی کانادا :

انواع ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا انواع مختلفی دارد که برای دریافت هر کدام باید با همه ویزاها آشنایی پیدا کنید. این موارد به شرح زیر هستند:

برنامه جریان مستقیم دانشجویی
برنامه جریان مستقیم یا همان SDS ویزای دانشجویی است که سریع‌تر از انواع دیگر صادر می‌شود و برای دانشجویانی قابل اعمال است که شرایط خاصی مانند مدرک پشتیبانی مالی یا مهارت انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند. شما می‌توانید این نوع ویزا را در حدود بیست روز دریافت کنید.

ویزای اجازه تحصیل یا استادی پرمیت
مجوز تحصیل یک ویزای دانشجویی کانادا است که به دانشجویان ارائه می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد در طول تحصیل خود در دانشگاه در این کشور بمانند. این ویزا در اصل عادی‌ترین نوع مجوزهای ورود محسوب می‌شود.

گواهی پذیرش کبک
اگر قصد دارید در کالج‌ها و دانشگاه‌های استان کبک تحصیل کنید، باید نوع دیگری از ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید که به آن گواهی پذیرش کبک گفته می‌شود. این ویزا توسط دولت کبک صادر می‌شود.

بیشتر بدانید : دروس تخصصی کنکور انسانی

شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی :

شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیازمند داشتن مدرک متعددی است که به شرح زیر خواهند بود:

نامه پذیرش
شما باید با استفاده از این نامه ثابت کنید که از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش گرفته اید. دانشگاهی که به شما این تاییدیه را داده، باید در لیست تعیین شده DLI قرار داشته باشد تا آن را برای دریافت ویزا ارائه کنید.

مهارت زبان
بسته به استانی که مدنظر شما است، باید نمره خوبی در زبان فرانسوی یا انگلیسی داشته باشید. شما می‌توانید آزمون‌های مختلف مهارت انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE را بدهید. حداقل نمره ای که باید دریافت کنید عبارتند از:

• تافل: برای قبولی این آزون باید حداقل نمره 83 کسب کنید.
• آیلتس: حداقل نمره 6 در کل و 5.5 در هر گروه مورد نیاز است.
• PTE: حداقل نمره 60 مورد نیاز است.

راه‌های زیادی برای گرفتن نمره PTE در کانادا وجود دارد که می‌توانید طبق آن‌ها عمل کنید.

بیمه سلامت
قبل از صدور ویزا باید از شما معایناتی صورت بگیرد تا بدون نگرانی بتوانید اقامت خوبی داشته باشید. همچنین در صورت داشتن سلامت کافی، از بیمه سلامت برخوردار می‌شوید.

تمکن مالی
از مهم‌ترین مواردی که برای دریافت ویزا باید داشته باشید تمکن مالی است که مقدار آن توسط دولت کانادا تعیین می‌شود. تمکن مالی شما باید در حدی باشد که تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی شما را پوشش دهد.

عدم سو پیشینه
یکی از الزامات نهایی که باید رعایت شود این است که شما سابقه کیفری ندارید و هیچ خطری برای امنیت کانادا نخواهید داشت.

بیشتر بدانید : دروس عمومی رشته تجربی

چگونه می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

چگونه می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

زمانی که تمامی مدارک لازم را جمع آوری کردید، باید فرآیند دریافت ویزای تحصیلی کانادا را شرع کنید. اولین قدمی که برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا باید انجام دهید، درخواست از یک دانشگاه و دریافت نامه پذیرش است. این مدرک برای دریافت ویزا بسیار مهم است و بدون آن به هیچ شخصی ویزا تعلق نمی‌گیرد.

برای دریافت ویزا باید 150 دلار و برای انجام کارهای بیومتریک باید حدود 85 دلار کانادا بپردازید. تمامی مدارکی که به آن‌ها اشاره کردیم را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه آن‌ها را آماده کرده اید، زیرا ناقص بودن مدارک منجر به ریجکتی ویزا می‌شود. پس از خرید گواهی سرمایه گذاری تضمینی به مبلغ 10 هزار دلار، فرم درخواست ویزا را به صورت کامل تکمیل کنید.

سپس برای معاینه پزشکی باید مراجعه کنید تا اطمینان حاصل شود که از سلامت جسمی کافی برخوردار هستید. پس از انجام معاینات باید یک وقت بیومتریک تعیین کنید و برای مصاحبه با آفیسر آماده شوید. در نهایت هم باید منتظر بمانید تا روند قانونی دریافت ویزا طی شود و نتیجه به شما اطلاع داده شود.

بیشتر بدانید : پیش‌بینی سوالات کنکور

آکادمی سیمیا، همراه شما در تمامی مراحل ویزای تحصیلی کانادا

از آن جایی که بسیاری از افراد برای مهاجرت از طریق تحصیل اقدام می‌کنند، باید ویزای مخصوص به آن را هم دریافت کنند. فرآیند دریافت ویزای تحصیلی کانادا ممکن برای برخی افراد پیچیده باشد و در صورت نداشتن آشنایی با مراحل دریافت ویزا، امکان این که ویزای شما ریجکت شوید وجود دارد.

به همین دلیل، بهتر است که از یک فرد یا موسسه مطمئن کمک بگیرید. آکادمی سیمیا بهترین موسسه مهاجرتی در ایران است که می‌تواند به شما در صفر تا صد دریافت ویزا کمک کند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن درج شده تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط