بهترین مشاور کنکور انسانی در آکادمی سیمیا

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

محتوای جدول

اگر در مرحله انتخاب رشته تحصیلی خود به مشاوره نیاز دارید، اکادمی سیمیا با تیمی مجرب و کارآزموده، بهترین مشاوره‌ها را برای شما فراهم می‌کند. مشاوره انتخاب رشته در اکادمی سیمیا به صورت رایگان ارائه می‌شود و با توجه به علاقه‌ها، استعدادها و گزینه‌های شما، بهترین رشته تحصیلی را برای شما پیشنهاد می‌دهد.

بعد از اعلام نتایج کنکور، نوبت به انتخاب رشته می‌رسد. طی سال‌های گذشته انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. به همین جهت داوطلبان برای شروع انتخاب رشته باید دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنند و در صورت هر گونه سوال و ابهام به مشاوره مربوطه مراجعه نمایند.

مشاوره انتخاب رشته اصولی‌ترین کار را در بحث کنکور انجام می‌دهد. چرا که با انتخاب رشته می‌توان آینده شغلی فرد را تضمین نمود. برای اطلاعات کافی در این مورد این موضوع این مقاله در سایت آکادمی سیمیا را از دست ندهید.

در هنگام انتخاب رشته به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در هنگام انتخاب رشته به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از انتخاب رشته بهتر است تا با شرایط این بخش آشنایی داشته‌باشید. با این حال با مراجعه به مشاوره انتخاب رشته شما می‌توانید از تمامی نکات این بخش آگاه شوید.

با این حال به عنوان یک داوطلب کنکور بهتر است تا اطلاعاتی را در این زمینه داشته‌باشید. به همین منظور توصیه می‌شود که پیش از ثبت کد رشته‌های انتخابی اطلاعاتی از اصول و قواعد این بخش داشته‌باشیم. چرا که در صورت قبولی برخی از رشته‌ها امکان بازگشت از آن‌ها وجود ندارد. از این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• اولین نکته به هنگام قبولی در چند رشته است. اگر شما شرایط قبولی در چند رشته را داشته‌باشید، سازمان سنجش رشته‌ای را برای شما انتخاب می‌کند که به عنوان گزینه اول خود انتخاب کرده‌اید.

• در صورت اشتباه در انتخاب رشته خود، شما قادر خواهید بود تا در هشت نوبت انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

• در هنگام انتخاب رشته به رشته‌هایی که آزمون عملی دارند، توجه کنید. چرا که برای قبولی در اینگونه از رشته‌ها نیاز به شرکت در آزمون عملی می‌باشد.

• در هنگام ثبت برخی از کد رشته‌ها به بخش توضیحات توجه کنید. چرا که برخی از رشته‌ها تعهدی هستند و نیاز به خدمت برای دولت طی چندین سال می‌باشد.

مراحل انتخاب رشته :

مراحل انتخاب رشته

یکی از کارهای مشاوره انتخاب رشته، آگاهی از مراحل انتخاب رشته است. پس از اعلام نتایج اولیه، افراد به این منظور به سایت sanjesh.org مراجعه می‌کنند و اقداماتی به جهت انتخاب رشته انجام می‌دهند.

اگر فردی در تمام دوره‌ها مجاز شده باشد قادر به انتخاب رشته ۱۵۰ کد می‌باشد. هر کدام از این کدها برای یک رشته مشخص است و فرد بنابر علاقه و رتبه خود می‌تواند انتخاب رشته کند. اینجا است که اهمیت مشاوره انتخاب رشته مشخص می‌شود، چرا که این مشاور می‌باشد که با کمک و راهنمایی‌های خود بهترین گزینه را برای هر فرد مشخص می‌کند. مراحل انتخاب رشته به شرح زیر است.

1. بعد از ورود به سایت سنجش، فرد باید در بخش سراسری بر روی لینک سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری کلیک کند.

2. بعد از آن صفحه‌ای باز می‌شود که از فرد می‌خواهد تا پس از مطالعه نکات ذکر شده در این صفحه کلید اطلاعیه‌های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1403 را مطالعه کرده‌ام را تایید نماید.

3. در مرحله سوم از داوطلب می‌خواهد تا نسبت به درج معدل دیپلم و سوابق تحصیلی اقدام نماید و بعد از آن دکمه تایید را انتخاب کند.

4. اگر داوطلبی علاقه مند به کد رشته‌های دانشگاه‌های پیام نور و غیر انتفاعی است، می‌بایست نسبت به درج سریال علاقه مندی آن‌ها کلیک کند و اقدام به وارد کردن باقی کد رشته‌ها نماید.

بیشتر بدانید : مشاوره ی رایگان کنکور تجربی

تاثیر سهمیه در نتایج کنکور :

تاثیر سهمیه در نتایج کنکور

یکی از مواردی که در کنکور بسیار تاثیر گذار است، بحث سهمیه می‌باشد. کسانی که به مشاوره انتخاب رشته مراجعه می‌کنند باید از این قضیه اطلاعات کافی را داشته‌باشند.

سهمیه‌ها به انواع متفاوتی تقسیم بندی می‌شوند. یکی از سهمیه‌هایی که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند، سهمیه مناطق می‌باشد. سهمیه مناطق خود به منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه تقسیم می‌شود که مشمول سهمیه‌های ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا نیست.

بعد از آن نوبت به سهمیه ایثارگران، جانبازان و شهدا می‌باشد که هر یک ضوابط و شرایط مخصوص به خود را دارند. از دیگر سهمیه‌هایی که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، مواردی همچون بهیاری و مناطق محروم می‌باشد.

مشاور کنکور چه ویژگی‌هایی دارد؟

به دلیل اهمیت بالای کنکور، هر شخصی نمی‌تواند مشاوره انتخاب رشته باشد. اولین کاری که مشاور باید انجام دهد این است که آنالیز دقیقی از رتبه و قبولی‌های سال گذشته داشته باشد و بتواند آن را با رتبه شما تطبیق دهد.

بعد از آن رشته‌های دارای بازار کار عالی را در اولویت انتخاب‌های فرد در نظر بگیرد. مورد بعدی نیز دسته بعدی رشته‌ها است، به این طریق که رشته‌ها را بر اساس رنکینگ دانشگاه‌ها دسته بندی کند. انتخاب‌هایی که در نظر دیگران بسیار گم هستند و شانس قبولی را با رتبه بالا افزایش می‌دهند را شناسایی کند.

بیشتر بدانید : سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲

مزیت‌های وجود مشاوره انتخاب رشته :

مزیت‌های وجود مشاوره انتخاب رشته

معمولا بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور افراد بر سر دو راهی انتخاب رشته و پشت کنکور ماندن گیر می‌کنند. به همین دلیل اهمیت وجود مشاوره انتخاب رشته مشخص می‌شود و می‌تواند در زمان کم افراد را به بهترین انتخاب راهنمایی کند.

همچنین مشاوران انتخاب رشته معمولا از ظریفت‌های دانشگاه، سهمیه، آینده شغلی و بازار کار به خوبی اطلاع دارند و از ویژگی‌های فرد نظیر استعداد، علاقه، ضریب هوشی و دیگر موارد به این شکل آگاه هستند. مطابق با این اطلاعات باید بهترین راهنمایی را به فرد ارائه دهند. همچنین تسلط کافی بر اکثر دانشگاه‌ها و شرایط آن‌ها را نیز داشته‌باشد.

سخن آخر

با مطالعه این مقاله پی بردیم که مشاوره انتخاب رشته از بخش‌های مهم کنکور محسوب می‌شود. به همین دلیل مراجعات بسیاری به علت مشاوره برای کنکور صورت می‌گیرد. با این حال افراد بسیاری هستند که تجربه‌ای در این زمینه ندارند و تنها هدف آن‌ها سودجویی از افراد می‌باشد. آکادمی سیمیا از مراکزی است که شما با اطمینان خاطر قادر خواهید تا انتخاب رشته و دیگر کارهای مربوط به کنکور خود را به آن بسپارید و نگرانی از این بابت نداشته‌باشید.

در کلاس‌های آکادمی سیمیا که توسط نخبگان علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود، با استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا ضمن یادگیری مفاهیم پایه و اصولی دروس تخصصی بتوانند به نمونه سوالات کنکور به درستی پاسخ دهند.

پس اگر به دنبال رسیدن به رتبه‌های برتر کنکور سراسری و رشته‌های برتر دانشگاهی هستید، حتما برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از بهترین منابع کنکور تجربی با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، آکادمی سیمیا به عنوان بهترین برگزارکننده کلاس کنکور تجربی در ایران شناخته می‌شود. این آکادمی با تمرکز بر کیفیت آموزش و ارائه منابع کامل و متناسب با نیاز دانش‌آموزان، به آنها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین ایده ها با کارشناسان آکادمی سیمیا در تماس باشید.

با آکادمی سیمیا آشنا شوید

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط